Головна Сервіси для юристів ... База рішень" Протокол " Ухвала КЦС ВП від 28.03.2018 року у справі №607/12895/17 Ухвала КЦС ВП від 28.03.2018 року у справі №607/12...
print
Друк
search Пошук
comment
КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

Ухвала

2 травня 2018 року

м. Київ

справа № 607/12895/17

провадження № 61-1332св18

Верховний Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду:

суддів: Мартєва С. Ю. (суддя-доповідач), ЛеськоА. О., Пророка В. В., Фаловської І. М.,

учасники справи:

позивач - ОСОБА_4,

відповідач - Тернопільська міська рада,

третя особа - прокуратура Тернопільської області,

розглянув у порядку спрощеного позовного провадження касаційну скаргу ОСОБА_4 на ухвалу Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 23 жовтня 2017 року в складі судді Сташків Н. М. та ухвалу апеляційного суду Тернопільської області від 5 грудня 2017 року в складі суддів: Храпак Н. М., Дикун С. І., Парандюк Т. С.,

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до пункту 4 розділу XIII "Перехідні положення" ЦПК України, в редакції Закону України № 2147-VIII від 03 жовтня 2017 року "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України Цивільного процесуального кодексу України Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів", касаційні скарги (подання) на судові рішення у цивільних справах, які подані і розгляд яких не закінчено до набрання чинності цією редакцією Кодексу, передаються до Касаційного цивільного суду та розглядаються спочатку за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.

У жовтні 2017 року ОСОБА_4 звернувся до суду з позовом до Тернопільської міської ради, третя особа - прокуратура Тернопільської області, про визнання протиправним та скасування рішення Тернопільської міської ради від 22 березня 2013 року № 6/30/88 про затвердження прокуратурі Тернопільської області проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,35 га під будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення та гаражами для легкових автомобілів за адресою: просп.

С. Бандери; надання в постійне користування прокуратурі Тернопільської області земельної ділянки площею 0,35 га під будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення та гаражами для легкових автомобілів за адресою: просп. С. Бандери; віднесення земельної ділянки, зазначеної у пункті 2 рішення, до земель житлової та громадської забудови; зобов'язання прокуратури Тернопільської області в двомісячний термін здійснити державну реєстрацію права постійного користування земельною ділянкою відповідно до чинного законодавства.

Ухвалою Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 23 жовтня 2017 року у відкриті провадження у справі відмовлено.

Ухвала суду першої інстанції мотивована тим, що позов не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, оскільки відповідач, приймаючи рішення, фактично реалізує делеговані йому владні повноваження. Спірні правовідносини мають публічно-правову природу, отже справа підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.

Ухвалою апеляційного суду Тернопільської області від 5 грудня 2017 року ухвалу Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 23 жовтня 2017 року залишено без змін.

Ухвала апеляційного суду мотивована тим, що суд першої інстанції постановив ухвалу з додержанням норм процесуального права.

У касаційній скарзі ОСОБА_4 просить постановлені в справі судові рішення скасувати, посилаючись на порушення судами норм процесуального права, справу передати до суду першої інстанції для вирішення питання про відкриття провадження, мотивуючи незгодою із застосуванням судами правил предметної підсудності, вважаючи, що спір має розглядатися у порядку цивільного судочинства.

У лютому 2018 року заступник прокурора Тернопільської області подав відзив на касаційну скаргу, зазначаючи про відсутність підстав для скасування постановлених у справі ухвал.

За правилами частини 6 статті 403 ЦПК України справа підлягає передачі на розгляд Великої Палати Верховного Суду у всіх випадках, коли учасник справи оскаржує судове рішення з підстав порушення правил предметної чи суб'єктної юрисдикції.

Частиною 1 статті 404 ЦПК України визначено, що питання про передачу справи на розгляд палати, об'єднаної палати або Великої Палати Верховного Суду вирішується судом за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи.

Таким чином, оскільки у даній справі оскаржуються судові рішення з підстав порушення правил предметної юрисдикції, а наведені заявником доводи містять ознаки, які згідно з вимогами статті 403 ЦПК України є підставою для передачі справи на розгляд Великої Палати Верховного Суду, вказану справу необхідно передати на розгляд Великої Палати Верховного Суду.

Керуючись статтями 403, 404 ЦПК України, Верховний Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду

УХВАЛИВ:

Справу за позовом ОСОБА_4 до Тернопільської міської ради, третя особа - прокуратура Тернопільської області, про визнання протиправним та скасування рішення передати на розгляд Великої Палати Верховного Суду.

Ухвала суду касаційної інстанції оскарженню не підлягає.

Головуючий В. С. Висоцька

Судді: С. Ю. Мартєв

А.О. Лесько

В.В. Пророк

І.М. Фаловська
logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст