Головна Сервіси для юристів ... База рішень" Протокол " Ухвала ККС ВП від 15.01.2018 року у справі №800/304/17 Ухвала ККС ВП від 15.01.2018 року у справі №800/30...
print
Друк
search Пошук
comment
КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

ВЕРХОВНИЙ СУД

УХВАЛА

12.01.2018 м. Київ П/9901/182/18 800/304/17 Верховний Суд у складі судді Касаційного адміністративного суду Мороз Л.Л., перевіривши позовну заяву ОСОБА_1 до Президента України - Порошенка Петра Олексійовича, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Вищої ради правосуддя про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити певні дії та стягнення моральної шкоди, -

встановив:

25 липня 2017 року ОСОБА_1 (АДРЕСА_1,14005) звернулась до суду з позовом до Президента України - Порошенка Петра Олексійовича (вул. Банкова, 11, м. Київ, 01220), Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (вул. Механізаторів, 9, м.

Київ, 03109), Вищої ради правосуддя (вул. Студентська, 12-а, м. Київ, 04050) про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити певні дії та стягнення моральної шкоди.

Позов умотивований тим, що вона є кандидатом на посаду судді Луганського окружного адміністративного суду та процедуру добору на посаду судді пройшла у 2012 році. Рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 19 серпня 2015 року отримала рекомендацію про призначення на посаду судді Луганського окружного адміністративного суду. Рішенням Вищої ради юстиції від 26 травня 2016 року №1014/0/15-16 внесено подання Президентові України про призначення на посаду судді.

Проте, 30 вересня 2016 року набув чинності Закону України від 02 червня 2016 року №1402-VIII "Про судоустрій і статус суддів", яким змінено підхід до формування суддівського корпусу. Відповідно до абзацу другого пункту 4 розділу II Прикінцевих та перехідних положень якого матеріали та подання Вищої ради юстиції про призначення суддів строком на п'ять років, не розглянуті до дня набрання чинності Закону України від 02 червня 2016 року №1402-VIII "Про судоустрій і статус суддів", повертаються до Вищої ради правосуддя для вирішення питання про призначення суддів на посади відповідно до Конституції України з урахуванням внесених Закону України від 02 червня 2016 року №1402-VIII "Про судоустрій і статус суддів" змін.

У зв'язку з наведеним, подання відносно неї Адміністрацією Президента України 10 січня 2017 року було повернуто до Вищої ради юстиції, а в подальшому до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Вважаючи, що Президент України допустив зволікання щодо невидання указу про призначення її строком на п'ять років на посаду судді вперше, тому просить: визнати протиправною бездіяльність Президента України щодо непризначення ОСОБА_1 на посаду судді Луганського окружного адміністративного суду; зобов'язати Вищу кваліфікаційну комісію суддів України направити до Вищої ради правосуддя рекомендацію та матеріали про її призначення на посаду судді; зобов'язати Вищу раду правосуддя внести відповідне подання про її призначення на посаду судді відповідно до Конституції України з урахуванням змін, внесених Законом України "Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)"; зобов'язати Президента України видати Указ про призначення позивача на посаду судді, а також стягнути з відповідачів 150000 грн. моральної шкоди.

У пункті 6 Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 02.06.2016 року № 1402-VIII "Про судоустрій і статус суддів" (далі - ~law20~) передбачено, що Вищий адміністративний суд України діє у межах своїх повноважень, визначених процесуальним законом до початку роботи Верховного Суду у складі, визначеному ~law21~, та до набрання чинності відповідним процесуальним законодавством, що регулює порядок розгляду справ Верховним Судом у складі, визначеному ~law22~.

Згідно з пунктом 11 частини 2 статті 46, пункту 8 Прикінцевих та перехідних положень ~law23~ Пленум Верховного Суду постановою від 30.11.2017 року № 2 визначив, що днем початку роботи Верховного Суду є 15.12.2017 року. З цієї дати набрав чинності й закон України від 03.10.2017 року № 2147-VIII, яким зокрема, Кодекс адміністративного судочинства України від 06.07.2005 року № 2747-IV викладено у новій редакції.

Відповідно до пункту 5 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України (у редакції, чинній з 15.12.2017 року; далі - КАС) позовні заяви та апеляційні скарги на судові рішення в адміністративних справах, які подані до Вищого адміністративного суду України як суду першої або апеляційної інстанції та розгляд яких не закінчено до набрання чинності цією редакцією Кодексу, передаються до Касаційного адміністративного суду та розглядаються спочатку за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 09.01.2018 року для розгляду справи № 800/304/17 визначено новий склад колегії суддів, суддею-доповідачем визначено суддю Мороз Л.Л.

Особливості провадження у справах щодо оскарження актів, дій чи бездіяльності, зокрема, Вищої ради правосуддя встановлено у статті 266 КАС. Частиною 2 вказаної статті передбачено, що адміністративні справи, зазначені у пунктах 1-3 частини першої цієї статті, розглядаються у порядку спрощеного позовного провадження Верховним Судом у складі колегії Касаційного адміністративного суду не менше ніж з п'яти суддів.

Особливості розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження встановлено у статті 262 КАС (у редакції, чинній з 15.12.2017 року). У попередній редакції КАС такої форми адміністративного судочинства не було передбачено.

Отже, оскільки у цій справі визначено новий склад суду і адміністративне судочинство надалі здійснюватиметься у відповідності з вимогами КАС (у редакції, чинній з 15.12.2017 року), розгляд справи починатиметься спочатку за правилами спрощеного позовного провадження. Водночас у зв'язку з тим, що КАС у редакції, чинній з 15.12.2017 року, передбачає відмінні від попереднього процесуального закону правила адміністративного судочинства, у справі необхідно вчинити певні процесуальні дії, зумовлені необхідністю приведення розпочатого у цій справі провадження у відповідність з вимогами чинного КАС.

Керуючись статтями 3, 241, 248, 262, 266, КАС України, суд -

ухвалив:

1. Прийняти до провадження справу №800/304/17 за позовом ОСОБА_1 до Президента України - Порошенка Петра Олексійовича, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Вищої ради правосуддя про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити певні дії та стягнення моральної шкоди.

2. Розгляд справи розпочати спочатку за правилами спрощеного позовного провадження колегією суддів у складі п'яти суддів.

3. Справу призначити до розгляду без повідомлення (виклику) сторін на 05 лютого 2018 року в приміщенні суду за адресою: вул. Московська, 8, корпус 5, м. Київ,
01029.

4. Встановити відповідачам п'ятнадцятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали для: 1) подання відзиву на позовну заяву та доказів, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, а також документів, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів позивачу; 2) подання клопотання про розгляд справи у судовому засіданні, якщо відповідач має намір взяти у ньому участь.

5. Встановити позивачу триденний строк з дня отримання відзивів на позовну заяву для: 1) подання до суду відповіді на відзиви та документів, що підтверджують надіслання (надання) відповіді на відзиви і доданих до них доказів відповідачами; 2) подання клопотання про розгляд справи у судовому засіданні, якщо позивачу має намір взяти у ньому участь.

6. Встановити відповідачам триденний строк з дня отримання відповіді на відзиви для подання до суду заперечень проти відповіді на відзиви і документів, що підтверджують надіслання (надання) заперечень і доданих до нього доказів позивачу.

7. Повідомити учасників справи, що відзив на позовну заяву (відзив), відповідь на відзив, заперечення та пояснення повинні відповідати вимогам частин 2 -4 статті 162 КАС України.

8. Повідомити учасників справи, що письмові докази, які подаються до суду, повинні бути оформлені відповідно до вимог статті 94 КАС України, зокрема вони подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, а якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством, зокрема учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

9. Повідомити учасників справи, що інформацію у справі, яка розглядається, учасники справи можуть отримати за адресою на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет: supreme.court.gov.ua.

10. Повідомити учасників справи, що у разі невиконання процесуальних обов'язків, зокрема ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу, зловживання процесуальними правами, вчинення дій або допущення бездіяльності з метою перешкоджання судочинству, суд, відповідно до статті 149 КАС України, може застосувати заходи процесуального примусу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і оскарженню не підлягає.

Суддя Л.Л. Мороз
logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст