Головна Сервіси для юристів ... База рішень" Протокол " Ухвала КГС ВП від 06.07.2020 року у справі №910/1268/19 Ухвала КГС ВП від 06.07.2020 року у справі №910/12...
print
Друк
search Пошук
comment
КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":



УХВАЛА

23 липня 2020 року

м. Київ

Справа № 910/1268/19

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду:

Мачульського Г. М. - головуючого, Кушніра І. В., Краснова Є. В.,

розглянувши матеріали касаційної скарги Приватного акціонерного товариства "Енергополь-Україна"

на ухвалу Північного апеляційного господарського суду від 16.06.2020

за первісним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія з управління активами "Імідж Фінанс"

до Приватного акціонерного товариства "Енергополь-Україна"

про стягнення грошових коштів

та за зустрічним позовом Приватного акціонерного товариства "Енергополь-Україна"

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія з управління активами "Імідж Фінанс"

про визнання пункту договору недійсним,

ВСТАНОВИВ:

19.06.2020 (згідно з поштовими відмітками на конверті) Приватне акціонерне товариство "Енергополь-Україна" звернулось через суд апеляційної інстанції до Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду з касаційною скаргою на ухвалу Північного апеляційного господарського суду від 16.06.2020.

08.02.2020 набрав чинності Закон України від 15.01.2020 №460-IX "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України Цивільного процесуального кодексу України Кодексу адміністративного судочинства України щодо вдосконалення порядку розгляду судових справ".

З урахуванням викладеного, розгляд касаційної скарги Приватного акціонерного товариства "Енергополь-Україна" щодо форми, змісту та підстав для залишення касаційної скарги без руху, повернення касаційної скарги чи відмови у відкритті касаційного провадження, здійснюється Верховним Судом у порядку та за правилами Господарського процесуального кодексу України в редакції ~law16~ від
15.01.2020.

Дослідивши матеріали касаційної скарги Приватного акціонерного товариства "Енергополь-Україна", Касаційний господарський суд дійшов висновку про відмову у відкритті касаційного провадження з огляду на таке.

Відповідно до частини 2 статті 293 Господарського процесуального кодексу України (в редакції ~law17~ від 15.01.2020) у випадку оскарження ухвали (крім ухвали, якою закінчено розгляд справи) суд може визнати касаційну скаргу необґрунтованою та відмовити у відкритті касаційного провадження, якщо правильне застосовування норми права є очевидним і не викликає розумних сумнівів щодо її застосування чи тлумачення.

Предметом касаційного оскарження є ухвала Північного апеляційного господарського суду від 16.06.2020, якою відмовлено Приватному акціонерному товариству "Енергополь-Україна" у задоволенні заяви про ухвалення додаткового рішення у справі №910/1268/19.

Суд апеляційної інстанції відмовляючи у задоволенні заяви про ухвалення додаткового рішення вказав на те, що за результатами апеляційного перегляду справи № 910/1268/19 апеляційну скаргу Приватного акціонерного товариства "Енергополь-Україна" залишено без задоволення, а рішення Господарського суду міста Києва від 18.12.2019 залишено без змін, у зв'язку з чим відсутні правові підстави, передбачені статтею 244, частиною 14 статті 129 Господарського процесуального кодексу України для ухвалення додаткового рішення у справі № 910/1268/19 щодо розподілу судових витрат. При цьому, з урахуванням положень статтею 244, частиною 14 статті 129 Господарського процесуального кодексу України, судові витрати понесені відповідачем у зв'язку з переглядом справи у суді апеляційної інстанції судом покладено на апелянта.

Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 244 Господарського процесуального кодексу України суд, що ухвалив рішення, може за заявою учасників справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо судом не вирішено питання про судові витрати.

За приписами підпунктів б) та в) пункту 4 частини 1 статті 282 Господарського процесуального кодексу України постанова суду апеляційної інстанції складається, у тому числі, з резолютивної частини, у якій зазначається новий розподіл судових витрат, понесених у зв'язку з розглядом справи у суді першої інстанції, - у випадку скасування або зміни судового рішення; розподілу судових витрат, понесених у зв'язку з переглядом справи у суді апеляційної інстанції.

Відповідно до частини 14 статті 129 Господарського процесуального кодексу України, якщо суд апеляційної, касаційної інстанції, не передаючи справи на новий розгляд, змінює рішення або ухвалює нове, цей суд відповідно змінює розподіл судових витрат.

Виходячи зі змісту вищенаведених законодавчих положень, суд апеляційної інстанції, здійснює новий розподіл судових витрат у справі лише у разі прийняття ним постанови про скасування чи зміну остаточного судового рішення суду першої інстанції, прийнятого по суті заявлених вимог.

Оскільки постановою Північного апеляційного господарського суду від 03.06.2020 рішення господарського суду міста Києва від 18.12.2019 у справі №910/1268/19 залишено без змін, тобто, зміни чи ухвалення нового рішення не відбулося, тому, з урахуванням положень статті 129 Господарського процесуального кодексу України, судові витрати понесені апелянтом за перегляд справи у суді апеляційної інстанції, покладено на останнього, про що зазначено у мотивувальній частині постанови суду апеляційної інстанції. З огляду на зазначене, судом вирішено питання про розподіл судових витрат, а отже відсутні правові підстави для винесення додаткової постанови, що призвело до правомірної відмови у прийнятті додаткового рішення.

У зв'язку з викладеними вище обставинами, касаційну скаргу необхідно визнати необґрунтованою, оскільки дотримання судом апеляційної інстанції норм права, закріплених у статтях 129, 244 та 282 Господарського процесуального кодексу України, є очевидним і не викликає розумних сумнівів щодо їх застосування чи тлумачення.

Відповідно до правових позицій, сформованих Європейським судом з прав людини у справах Levages Prestations Services v. France (Леваж Престасьон Сервіс проти Франції) та Brualla Gomez de la Torre v. Spain (Бруалья Ґомес де ла Торре проти Іспанії), умови прийнятності касаційної скарги, відповідно до норм законодавства, можуть бути суворішими, ніж для звичайної заяви.

З урахуванням наведеного, суд касаційної інстанції дійшов висновку про необґрунтованість касаційної скарги Приватного акціонерного товариства "Енергополь-Україна" поданої на ухвалу Північного апеляційного господарського суду від 16.06.2020 у справі № 910/1268/19 та відмову у відкритті касаційного провадження на підставі частини 2 статті 293 Господарського процесуального кодексу України, оскільки у даній справі правильне застосовування норм права судом апеляційної інстанції є очевидним і не викликає розумних сумнівів щодо їх застосування чи тлумачення.

Відповідно до положень частини 6 статті 293 Господарського процесуального кодексу України, копія касаційної скарги залишається в суді касаційної інстанції.

Керуючись статтями 12, 234, 235, 287, 293 Господарського процесуального кодексу України, Верховний Суд

УХВАЛИВ:

1. Відмовити у відкритті касаційного провадження у справі № 910/1268/19 за касаційною скаргою Приватного акціонерного товариства "Енергополь-Україна" на ухвалу Північного апеляційного господарського суду від 16.06.2020.

2. Копію цієї ухвали та касаційну скаргу разом з доданими до скарги матеріалами направити заявнику, іншим учасникам - копію ухвали.

3. Копію касаційної скарги залишити в суді касаційної інстанції.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.

Головуючий Г. М. Мачульський

Судді І. В. Кушнір

Є. В. Краснов
logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст