Головна Блог ... Новини У КСУ сьогодні відбувся перший відкритий розгляд конституційної скарги У КСУ сьогодні відбувся перший відкритий розгляд к...

У КСУ сьогодні відбувся перший відкритий розгляд конституційної скарги

Відключити рекламу
У КСУ сьогодні відбувся перший відкритий розгляд конституційної скарги - tn1_0_28407700_1526930187_5b031b0b4564a.jpg

Другий сенат Конституційного суду України у формі письмового провадження розпочав розгляд конституційної скарги громадянина України щодо відповідності Конституції частини другої статті 221-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, але в редакції до ухвалення змін до процесуальних кодексів, передає кореспондент УНН.

За словами судді-доповідача у справі Михайла Запорожця, йдеться про те, що у частині другій ст.221-1, але ще до ухвалення змін до процесуальних кодексів, не передбачалося оскарження постанови суду про адмінправопорушення за прояв неповаги до суду.

Зокрема, зазначив суддя, Одеський окружний адміністративний суд притягнув до адміністративної до відповідальності громадянина України Євгена Ращенка за прояв неповаги до суду у травні 2017 року. Цей громадянин оскаржив таке рішення до Одеського апеляційного адміністративного суду, який відмовився брати до розгляду цю апеляцію, в тому числі, через те, що рішення не підлягає оскарженню. Також відмовився слухати скаргу Ращенка і Вищий адміністративний суд України.

У зв’язку з цим Ращенко звернувся до КСУ з конституційною скаргою, в якій просив визнати неконституційною норму статті 221-1 КУАП, але в редакції до внесення змін до кодексів.

На думку скаржника, як зазначив суддя-доповідач, апеляційне оскарження є складовою конституційного права на судовий захист, а апеляційний перегляд справи є обов’язковим, на відміну від касаційного оскарження, яке передбачається у визначених законом випадках.
Згадайте новину: Голова Конституційного суду Станіслав Шевчук: Чим більше змін Основного закону, тим більше абсурду
"Ращенко … вважає, що заборона на апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції, прийнятий за результатами розгляду справи про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 185-3 КУАП порушує його конституційне право на судовий захист, підриває загальні принципи судочинства і опосередковано порушує принцип індивідуалізації юридичної відповідальності особи, передбаченого ч.2 ст.61 Конституції України", - процитував суддя М.Запорожець конституційну скаргу громадянина.

У той же час, суддя нагадав, що у жовтні 2017 року Верховна Рада ухвалила зміни до процесуальних кодексів, й до статті 221-1 КУАП, де було вже передбачено можливість оскарження постанови про адмінправопорушення за появ неповаги до суду.

Після доповіді матеріалів справи головуючий у засіданні заступник голови КСУ Олександр Тупицький повідомив, що розгляд справи у відкритій частині оголошено завершеним і суд переходить до закритої частини пленарного засідання для ухвалення рішення.

До Конституційного суду України надійшло конституційне подання від 45 народних депутатів щодо конституційності закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності Генеральної прокуратури України”.

Фото: Українські Національні Новини

  • 1046

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 1046

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст