Головна Сервіси для юристів ... Закони Про комбіноване виробництво теплової та електричної енергії Стаття 11-1. Гарантія походження електричної енергії, що вироблена високоефективною когенераційною установкою Стаття 11-1. Гарантія походження електричної енерг...

Стаття 11-1. Гарантія походження електричної енергії, що вироблена високоефективною когенераційною установкою

Про комбіноване виробництво теплової та електричної енергії (ЗМІСТ) Інші закони
  • 45

    Переглядів

  • 45

    Переглядів

  • Додати в обране

    Власник (користувач) високоефективної когенераційної установки має право отримати гарантію походження електричної енергії, що вироблена високоефективною когенераційною установкою (далі - гарантія походження).

    Гарантію походження надає центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сферах ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів, енергозбереження, відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

    За згодою сторін власник (користувач) високоефективної когенераційної установки може передавати гарантію походження споживачу електричної енергії або іншій заінтересованій особі.

    Гарантія походження надається на фактичний обсяг відпущеної в електричну мережу електричної енергії за операційний період, за умови чинних на такий період ліцензій на право провадження господарської діяльності з виробництва електричної та теплової енергії і свідоцтва про кваліфікацію когенераційної установки.

    Гарантія походження надається на безоплатній основі за результатами розгляду таких документів:

    заява про надання гарантії походження;

    довідка суб’єкта господарювання, що провадить діяльність з передачі або постачання електричної енергії, що містить інформацію про обсяг електричної енергії, закупленої у заявника за операційний період.

    Гарантія походження може використовуватися заявником для надання кінцевим споживачам електричної енергії інформації про те, що електрична енергія вироблена високоефективною когенераційною установкою.

    Гарантія походження надається в електронному вигляді відповідно до Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг".

    Строк дії гарантії походження становить 12 місяців з дня її надання.

    Форми гарантії походження, відмови у наданні гарантії походження та заяви про надання гарантії походження затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів, енергозбереження, відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива (крім питань забезпечення енергоефективності будівель та інших споруд).

    Заява про надання гарантії походження повинна містити інформацію про:

    прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) фізичної особи - підприємця або найменування суб’єкта господарювання, який є власником (користувачем) високоефективної когенераційної установки, його місцезнаходження;

    номери ліцензій на право провадження заявником господарської діяльності з виробництва електричної та теплової енергії;

    номер та строк дії свідоцтва про кваліфікацію когенераційної установки;

    адресу розташування когенераційної установки;

    дату введення когенераційної установки в експлуатацію;

    найменування та тип енергетичного обладнання, що входить до складу когенераційної установки;

    встановлену потужність (електричну/теплову) когенераційної установки;

    види палива (із зазначенням нижчої теплотворної здатності палива) або енергії, що використовується когенераційною установкою;

    обсяги електричної та теплової енергії, вироблені когенераційною установкою та відпущені в мережі;

    операційний період;

    коефіцієнт корисної дії (електричний/тепловий) когенераційної установки, визначений відповідно до методики визначення ефективності процесу когенерації;

    встановлені та змонтовані засоби обліку (назва, умовне позначення та заводський номер засобу вимірювальної техніки; номер свідоцтва про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки, дата його видачі та строк дії або документа про відповідність) виробленої, відпущеної або спожитої для власних потреб електричної енергії;

    отримання (неотримання) державної підтримки при виробництві одиниці електричної енергії та одиниці теплової енергії, вироблених когенераційною установкою та відпущених у мережі, вид та обсяг такої підтримки;

    отримання (неотримання) інвестиційної підтримки для експлуатації когенераційної установки, вид та обсяг такої підтримки.

    Гарантія походження відповідає стандартному обсягу відпущеної в мережу електричної енергії, який визначається з точністю до 1 мегават-години. Залишкові кіловат-години переносяться на наступний операційний період. Для кожного стандартного обсягу відпущеної в мережу електричної енергії видається одна гарантія походження.

    Гарантія походження повинна містити інформацію про:

    прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) фізичної особи - підприємця або найменування суб’єкта господарювання, який є власником (користувачем) високоефективної когенераційної установки;

    місце розташування когенераційної установки;

    дату введення когенераційної установки в експлуатацію;

    найменування та тип енергетичного обладнання, що входить до складу когенераційної установки;

    встановлену потужність (електричну/теплову) когенераційної установки;

    коефіцієнт корисної дії (електричний/тепловий) когенераційної установки;

    вид палива (з визначенням нижчої теплотворної здатності палива) або енергії, що використовується когенераційною установкою;

    обсяг теплової енергії, виробленої когенераційною установкою та відпущеної в теплову мережу;

    обсяг електричної енергії, виробленої когенераційною установкою та відпущеної в електричну мережу, на яку видається гарантія походження;

    економію первинної енергії, що отримана у результаті використання когенераційної установки;

    операційний період, на який видається гарантія походження;

    отримання (неотримання) державної підтримки при виробництві одиниці електричної енергії та одиниці теплової енергії, вироблених когенераційною установкою та відпущених у мережі, вид та обсяг такої підтримки;

    отримання (неотримання) інвестиційної підтримки для експлуатації когенераційної установки, вид та обсяг такої підтримки;

    номер і дату надання гарантії походження, назву держави.

    Гарантія походження надається заявникові не пізніше 30 календарних днів з дня надходження заяви до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сферах ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів, енергозбереження, відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива.

    Про відмову у надані гарантії походження заявник повідомляється письмово (з обов’язковим зазначенням причини відмови) не пізніше ніж через 20 календарних днів з дня надходження заяви до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сферах ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів, енергозбереження, відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива.

    Підставою для відмови у наданні гарантії походження є:

    невідповідність форми подання інформації, що вимагається відповідно до цієї статті;

    виявлення у документах, поданих заявником, недостовірних відомостей.

    Рішення про відмову у наданні гарантії походження або несвоєчасне прийняття рішення центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сферах ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів, енергозбереження, відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива, щодо надання або відмови у наданні гарантії походження може бути оскаржено заявником до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів, енергозбереження, відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива (крім питань забезпечення енергоефективності будівель та інших споруд).

    У разі усунення недоліків, які стали підставою для відмови у наданні гарантії походження, заявник може повторно подати заяву до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сферах ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів, енергозбереження, відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива.

    Гарантія походження на стандартний обсяг відпущеної в мережу електричної енергії втрачає чинність після її використання або закінчення строку її дії.

    Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сферах ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів, енергозбереження, відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива, у порядку та за формою, визначеними Кабінетом Міністрів України, веде електронний реєстр гарантій походження електричної енергії, що вироблена високоефективною когенераційною установкою, з урахуванням вимог законодавства щодо забезпечення електронного документообігу та захисту інформації в інформаційних системах.

    {Закон доповнено статтею 11 - 1 згідно із Законом № 2955-IX від 24.02.2023 }

    Попередня

    12/16

    Наступна
    Додати в обране
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст