Главная Блог ... Консультации от юристов Як отримати право на спадщину, якщо пропущені строки її оформлення Як отримати право на спадщину, якщо пропущені стро...

Як отримати право на спадщину, якщо пропущені строки її оформлення

  • Автор: 

    Автор не указан

  • 11

  • 3

  • 4386

Отключить рекламу
 - tn1_0_11619600_1481550059_584ea8eb1c671.jpg

ЗАПИТ

“Доброго дня. Допоможіть в наступному питанні. У 2006 році померла моя бабця. У домоволодінні були будинок, хлів та земельна ділянка. Після того у будинку залишись проживати я та сестра. На сьогоднішній день спадщина не оформлена. Районний нотаріус каже, що пропущені строки та нічим не може допомогти! В сільській кажуть іти в суд. Який повинен бути порядок дій з моєї сторони для оформлення документів?”

ВІДПОВІДЬ

Відповідно до ст. 1268 Цивільного Кодексу України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.

Результат пошуку зображень за запитом "Як отримати право на спадщину, якщо пропущені строки її оформлення"

Пользуйтесь консультацией: Как не остаться без права на обязательную долю в наследстве: шпаргалка

Згідно ст. 1270 Цивільного Кодексу Українидля прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Згідно ст. 1272 Цивільного Кодексу Україниза позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Відповідно до ст. 1297 Цивільного Кодексу України спадкоємець, який прийняв спадщину, у складі якої є нерухоме майно, зобов’язаний звернутися до нотаріуса або в сільських населених пунктах – до уповноваженої на це посадової особи відповідного органу місцевого самоврядування за видачею йому свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно.

Результат пошуку зображень за запитом "Як отримати право на спадщину, якщо пропущені строки її оформлення"

Користуйтесь консультацією: Спадкування за заповітом. Що потрібно знати?

Отже, Вами був пропущений строк для прийняття спадщини. На підставі положень ст. 1268 Цивільного Кодексу України Вам слід звернутись до нотаріуса для отримання свідоцтва про право на спадщину. Якщо нотаріус відмовить у видачі свідоцтва, тоді потрібно вимагати, щоб він видав постанову про відмову у вчиненні нотаріальної дії. Коли нотаріус видасть таку постанову необхідно буде звернутись до суду з позовом про визначення додаткового строку для прийняття спадщини. У разі, якщо у Вас відсутні правовстановлюючі документи на майно, необхідно звернутись до суду з позовом про визначення додаткового строку для прийняття спадщини та визнання права власності на спадкове майно.

Джерело: Волинське Агентство Розслідувань

Пользуйтесь консультацией: Виды завещания, правила оформления и принятия наследства

Аналізуйте судовий акт: Суд надав особі додатковий строк для подачі нотаріусу заяви про відмову від прийняття спадщини, застосувавши аналогію закону (Богунський районний суд міста Житомира, суддя Зосименко О. М.)

Спадкоємець вважається таким, що проживав разом із спадкодавцем і прийняв спадщину, навіть, якщо перебував у тривалому відрядженні, з якого повернувся після закінчення строку для прийняття спадщини (ВССУ від 2 листопада 2016р., № 716/309/14-ц)

  • 4386

    Просмотров

  • 3

    Коментарии

  • 4386

    Просмотров

  • 3

    Коментарии


  • Отключить рекламу

    Неповний та й не дуже вірна відповідь! Після відмови нотаріуса, необхідно звернутися до суду про встановлення факту постійного проживання зі спадкодавцем. А потім знову до нотаріуса.І все буде добре, я вів таку справу.

    20.12.2016 12:17

    Якщо судом буде встановлено факт постійного проживання то й відповідно автоматично Ви вступили у спадщину і все!! Оформлюйте ії далі у нотаріуса.

    20.12.2016 12:19

    У разі, якщо у Вас відсутні правовстановлюючі документи на майно, необхідно звернутись до суду "з позовом про визначення додаткового строку для прийняття спадщини та визнання права власності на спадкове майно". - З таким позовом звертатися немає сенсу, у вимозі про визнання права власності відмовлять в зв'язку з передчасністю її заявляння. Суд спочатку визначить додатковий строк (чи встановить факт проживання, немає різниці), тільки після того нотаріус заведе спадкову справу (внесе в Спадковий реєстр відомості про прийняття спадщини після смерті такого то) і видасть постанову про відмову у вчиненні нотаріальної дії через відсутність документу. Так, що дві судові справи не обійти ні як.

    20.12.2016 20:57

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные консультации

    Смотреть все консультации
    Смотреть все консультации
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст