Головна Сервіси для юристів ... Закони Земельний кодекс України Стаття 89-1. Особливості набуття і реалізація права довірчої власності на земельні ділянки Стаття 89-1. Особливості набуття і реалізація прав...

Стаття 89-1. Особливості набуття і реалізація права довірчої власності на земельні ділянки

Земельний кодекс України (ЗМІСТ) Інши кодекси
  • 1082

    Переглядів

  • 1082

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. У разі якщо відповідно до закону право власності особи, яка передала своє майно у довірчу власність, припиняється, довірчий власник має права та виконує обов’язки власника земельної ділянки з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом та Цивільним кодексом України.

    {Частина перша статті 89 - 1 в редакції Закону № 3065-IX від 02.05.2023 }

    2. З дня набуття особою права довірчої власності на земельну ділянку (якщо відповідно до закону право власності особи, яка передала своє майно у довірчу власність, припиняється) до довірчого власника переходять усі права та обов’язки власника земельної ділянки за чинними договорами оренди, емфітевзису, суперфіцію, договорами про встановлення земельного сервітуту.

    Довірчий власник земельної ділянки, якщо це передбачено договором, за яким встановлюється довірча власність, та якщо відповідно до закону право власності особи, яка передала своє майно у довірчу власність, припиняється, може передавати земельну ділянку у користування третім особам лише на праві оренди з такими особливостями:

    строк оренди землі припиняється з моменту звернення стягнення на земельну ділянку;

    орендар не може здійснювати на земельній ділянці будівництво, видобування корисних копалин або здійснювати поліпшення, які неможливо відокремити від земельної ділянки без завдання шкоди.

    Якщо це передбачено договором, за яким встановлюється довірча власність, та якщо відповідно до закону право власності особи, яка передала своє майно у довірчу власність, припиняється, довірчий власник має право укладати договори про встановлення земельних сервітутів. Строк таких сервітутів припиняється з моменту звернення стягнення на земельну ділянку.

    {Частина друга статті 89 - 1 в редакції Закону № 3065-IX від 02.05.2023 }

    3. Довірчий власник не має права без погодження із засновником довірчої власності:

    здійснювати поділ, об’єднання земельних ділянок;

    погоджувати документацію із землеустрою;

    ініціювати питання щодо зміни цільового призначення земельної ділянки;

    відчужувати земельну ділянку в порядку викупу її для суспільних потреб.

    4. Земельні ділянки державної та комунальної власності не можуть бути об’єктами права довірчої власності.

    {Кодекс доповнено статтею 89 - 1 згідно з Законом № 132-IX від 20.09.2019 }

    Попередня

    102/234

    Наступна
    Додати в обране
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст