Головна Блог ... Новини Замість грошей – Юлю! Гройсман заявив, що готовий віддати Тимошенко Росії у разі програшу Газпрому в Стокгольмі Замість грошей – Юлю! Гройсман заявив, що готовий ...

Замість грошей – Юлю! Гройсман заявив, що готовий віддати Тимошенко Росії у разі програшу Газпрому в Стокгольмі

эксклюзив
Відключити рекламу
Замість грошей – Юлю! Гройсман заявив, що готовий віддати Тимошенко Росії у разі програшу Газпрому в Стокгольмі - tn1_0_57313100_1491941144_58ed37188bf4f.jpg

Глава уряду України Володимир Гройсман запропонував у разі програшу Нафтогаза у Стокгольмському арбітражі передати Газпрому замість грошей колишнього прем'єра Юлію Тимошенко, яка підписала відповідний контракт.

Про це він сказав під час прес-конференції за підсумками року своєї прем'єрської роботи.

"Якщо ми виграємо, буде відновлено справедливість відносно України. Якщо, не дай бог, буде інше рішення суду, - це десятки мільярдів доларів, які, на мій погляд, не можуть бути пред'явлені, адже це наслідки підписання контракту Тимошенко... Доведеться передати Тимошенко замість грошей: якщо вона підписала, нехай вона і несе відповідальність, чому за це повинні платити українські громадяни? Іншого варіанту немає", - сказав глава Кабміну.

Вспомните новость: На голубом газу: Украина и Россия начинают судебный процесс в Стокгольме о цене и транзите топлива

Раніше Нафтогаз звернувся в Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольма з вимогами про зміну ціни на природний газ, відшкодування всіх переплат, здійснених з 20 травня 2011 року, і скасування положення, що забороняє реалізацію поставленого по ньому природного газу за межами України.

У експертів викликала здивування заява голови уряду Володимира Гройсмана про те, що в разі програшу НАК Нафтогаз судового позову від Газпрому з Москвою треба розплатитися… Юлією Тимошенко.

Ми попросили прокоментувати представників ділових кіл слова прем’єр-міністра Володимира Гройсмана про суд між Нафтогазом і Газпромом, який триває у Стокгольмі. Голова уряду висловив надію, що Нафтогаз переможе і йому не доведеться повертати багатомільярдні борги Газпрому.

Опитали експертів, кого ще вони готові віддати в разі програшу Нафтогазу в суді у Стокгольмі.

Гліб Вишлінський, виконавчий директор Центру економічної стратегії:

Як би не привабливо звучала ця ідея, але ми мусимо будувати правову державу, де немає місця торгівлі людьми.

Згадайте новину: Претензії "Газпрому" до "Нафтогазу" можуть сягнути 60 мільярдів - НАК

Ростислав Кравець, старший партнер юридичної компанії Кравець та партнери:

Я, в принципі, не проти. Якщо замість газу Україні можна буде віддати Юлію Тимошено, то ще можна буде віддати і самого Гройсмана, і Арсена Авакова (міністра внутрішніх справ) і Андрія Парубія (спікера Верховної Ради). Навіть Валерію Гонтареву (поки що голову Нацбанку) готовий віддати.

Толку від них в Україні все одно ніякого, ніякої користі вони не приносять. Якщо нам пробачать газові борги, то це досить непогана ціна.

Алекс Ліссітса, президент Українського клубу аграрного бізнесу:

Віддати можна було би багато кого. Якщо порахувати за 25 років незалежності, то одним ешелоном Київ-Москва не обійдеться. Тих, які за ці роки продавали Україну та паплюжили нашу державу, насправді дуже багато.

Якщо чесно, мене дивують такі вислови прем’єр-міністра про одного з найпопулярніших політиків України. Щоб там не говорили про Юлію Тимошенко, на сьогодні вона є лідером парламентської фракції. Як на мене, такі висловлювання є недоречними.

Ігор Мазепа, генеральний директор інвесткомпанії Concorde Capital:

Віддати Тимошенко – це означає віддати ще близько 25% населення України, які її обожнюють…

Ну, ще можна віддати Ляшка (голову Радикальної партії). Половину Верховної Ради можна віддати – це ж цінний "товар". За багатьох наших популістів можуть заплатити добрі грошенята.

Читайте статью: Капитуляция "Газпрома". Украина с новым козырем

Юрій Яковенко, голова правління інвесткомпанії Eavex Capital:

Якби її (Тимошенко) взяли, то це був би ідеальний варіант. Адже вона сама створила цю ситуацію (газові борги), тож нехай за неї відповідає, врешті-решт.

Тимошенко та ще Віктор Ющенко (екс-президент) доклали руку, щоби поламати вигідний для України газовий контракт, який уклав ще Леонід Кучма (попередник Ющенка на посту президента).

Взаємні вимоги "Газпрому" і "Нафтогазу" за газ становлять близько $45,7 млрд і $17,9 млрд

Взаємні претензії російського “Газпрому” і НАК “Нафтогаз України” за контрактом купівлі-продажу газу становлять близько $ 45,7 млрд і $ 17,9 млрд (без відсотків – $ 36,7 млрд і $ 14 млрд) відповідно.

Згідно з річною звітністю НАК, такі претензії були на дату затвердження цього документа. Фінансові претензії “Нафтогазу” за контрактом включають в себе відшкодування переплати за газ ($ 17,9 млрд), претензії “Газпрому” – неоплачені рахунки за листопад 2013 – травень 2014 рр. ($ 2,9 млрд) і оплата непоставленого газу на вимогу “бери або плати” ($ 42,8 млрд). У частині контракту на транзит газу фінансові вимоги “Нафтогазу” до “Газпрому” на сьогодні становлять близько $ 12 млрд ($ 10,6 млрд – без відсотків), “Газпрому” до НАК – $ 5,3 млн без відсотків.

Вспомните новость: Что и требовалось доказать Европа зависит от российского газа

При цьому російська компанія залишила за собою право внести додаткові зустрічні вимоги після отримання рішення за контрактом на купівлю-продаж. “Грошові вимоги в арбітраж постійно оновлюються до винесення рішень, зокрема, за розрахунками відсотків”, – уточнюється у звітності.

Кінцевий термін винесення рішення арбітражем за контрактом купівлі-продажу газу на даний час становить 30 квітня 2017 року, за контрактом транзиту газу – 30 червня 2017 року. Обидві дати можуть бути переглянуті арбітражем на прохання трибуналу.

“Рішення можуть бути оскаржені в Апеляційному суді округу Свеа в Стокгольмі на дуже обмежених підставах, по суті, на підставі серйозних процесуальних помилок або порушення громадського порядку”, – йдеться в документі.

Джерело: Інтерфакс-Україна

  • 1031

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 1031

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст