Головна Блог ... Новини Заборона на пересування країною для громадян України: суть, нюанси та правила Заборона на пересування країною для громадян Украї...

Заборона на пересування країною для громадян України: суть, нюанси та правила

  • 0

  • 0

  • 59

Відключити рекламу

Мобілізація в Україні триває і стосується всіх військовозобов'язаних чоловіків віком від 18 до 60 років - для них існують певні правила переміщення країною. Однак і для громадян, яких мобілізація в Україні не стосується за законом, теж є деякі нюанси.

Чи можна пересуватися Україною громадянам - нюанси

Кабінет Міністрів вніс зміни до постанови від 27 липня 1998 року № 1147 "Про прикордонний режим". Відповідна постанова від 7 грудня 2023 року № 1292 набула чинності 14 грудня.

Це означає, що в зоні прикордонної смуги (ділянка місцевості завширшки 5 км від кордону) просто так опинитися не вийде. Для того щоб вільно в'їжджати, перебувати там, проживати або працювати, потрібно також отримати спеціальний дозвіл від ДПСУ.

Прикордонники пояснюють механізм роботи постанови на прикладах конкретних населених пунктів:

Прикордонна смуга становить 5 км від державного кордону і сюди не входять населені пункти, місця масового відпочинку. Якщо людина проживає в місті Чоп і не виїжджає за його межі, то дозвіл їй не потрібен і перевіряти в неї наявність такого дозволу ніхто не буде. Але коли людина рухатиметься з міста Чоп, наприклад, до населеного пункту Соломоново, і залишатиме межі міста, то під час руху прикордонники можуть її зупинити і перевірити наявність такого дозволу.

Для місцевих жителів прикордонної смуги, які мають прописку, дозвіл від ДПСУ видаватиметься один раз і безстроково, а для тих, хто веде будь-яку діяльність на зазначеній території, дозвіл діє 1 рік - після закінчення "терміну придатності" його доведеться оновити.

Читайте також: Законопроекти про продовження воєнного стану та мобілізації внесено до Ради Зміна моделі бронювання стане викликом для діючої влади, – політолог Йти до військкомату не обов'язково: як оновити дані в ТЦК з 18 травня

Член Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський у коментарі УНІАН відповів, чи вплине новий законопроєкт про мобілізацію на наявні правила:

Закон прямо цих питань не стосується. Він стосується лише того, що в контрольованих прикордонних районах представники Державної прикордонної служби, посадові особи матимуть право перевіряти документи - окрім документів, що посвідчують особу, також військово-облікові документи. Це тільки в цій частині, можливо, якісь будуть зміни. Я зараз не готовий вам сказати.

Веніславський додав, що було розширено повноваження представників ДПСУ в цьому аспекті, які стосуються саме мобілізаційних питань. "У нас є закон (про мобілізацію - УНІАН), який має вищу юридичну силу. Я думаю, що навіть самого закону достатньо для того, щоб представники Держприкордонслужби перевіряли наявність у особи військово-облікових документів", - резюмував парламентар.

Чи можна виїхати в інше місто під час мобілізації чоловікові

Ані чинні правила, які диктує мобілізація, ані новий законопроєкт про мобілізацію не обмежує свободу переміщення військовозобов'язаного чоловіка. Однак є важливі вимоги, яких має дотримуватися кожен, хто потрапляє під цю категорію:

не змінювати місце проживання з моменту оголошення мобілізації та у воєнний час без дозволу керівника відповідного ТЦК;особисто в семиденний строк з дня прибуття до нового місця проживання прибувати з паспортом громадянина України та військово-обліковими документами до відповідного ТЦК.

Член Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський також прокоментував можливість змін для військовозобов'язаних:

Це питання обмеження права на пересування. Після введення правового режиму воєнного стану або надзвичайного стану регламентувалися, відповідно, законом про правовий режим воєнного, про правовий режим надзвичайного стану. Але коли ми затвердили указ президента про оголошення загальної мобілізації та введення воєнного стану, ми не передбачали необхідність узгодження з представниками ТЦК переміщення в іншу область.

Так, додав Веніславський: "Наразі це питання буде автоматично вирішене, оскільки кожен громадянин України від 18 до 60 (років - УНІАН) зобов'язаний мати з собою, окрім документу, що посвідчує особу, військово-обліковий документ. Тому це питання буде автоматично вирішено і жодних проблем я в цьому не бачу".


ДЖЕРЕЛО : UNIAN
  • 59

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 59

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст