Головна Блог ... Новини Юрій Луценко підписав лист-орієнтування щодо недопущення порушень прав суб’єктів господарювання (обшуки) Юрій Луценко підписав лист-орієнтування щодо недоп...

Юрій Луценко підписав лист-орієнтування щодо недопущення порушень прав суб’єктів господарювання (обшуки)

эксклюзив
Відключити рекламу
Юрій Луценко підписав лист-орієнтування щодо недопущення порушень прав суб’єктів господарювання (обшуки) - tn1_0_20066800_1507236738_59d69b823102c.jpg

У четвер, 5 жовтня 2017 року, Генеральний прокурор України Юрій Луценко у присутності бізнес-омбудсмена Альгірдаса Шемети, представників Ради бізнес-омбудсмена та бізнес асоціацій підписав лист-орієнтування щодо недопущення порушень прав суб’єктів господарювання. Також на заході були присутні перший заступник Генерального прокурора Дмитро Сторожук та керівники структурних підрозділів ГПУ.

Юрій Луценко повідомив, що під час зустрічі Президента України та Прем’єр-міністра з представниками вітчизняного та іноземного бізнесу 14 вересня 2017 року найбільше критики прозвучало «щодо невмотивованих силових дій під час санкціонованих судом обшуків».

Користуйтесь консультацією: Дії при початку обшуку - інструкція

«Президент з Прем’єром висловили точку зору про необхідність регламентації цих дій з тим, щоб призвести їх до мінімуму», - зазначив Генеральний прокурор України.

Так, за словами Юрія Луценка, на виконання вимог Президента України, озвучених під час зустрічі з представниками вітчизняного та іноземного бізнесу 14 вересня 2017 року, щодо недопущення правоохоронними органами силового протиправного тиску на бізнес в межах компетенції буде посилено контроль за роботою піднаглядних органів і підпорядкованих колективів та забезпечено неухильне додержання вимог кримінального процесуального законодавства.

З цією метою, відповідно до листа-орієнтування, Генеральний прокурор України зобов’язав свої підлеглих вжити додаткових координаційних заходів задля узгодження з керівниками правоохоронних органів порядку проведення окремих слідчих та процесуальних дій, які можуть обмежити права та інтереси суб’єктів господарювання приватного сектору, а саме:

Користуйтесь консультацією: Какие типовые ошибки допускают следственные судьи, идя на поводу у прокуратуры?

1) до погодження клопотань слідчих щодо отримання дозволу суду на проведення обшуку процесуальним керівникам з’ясовувати необхідність залучення спеціальних підрозділів до проведення цієї слідчої дії та за наявності такої потреби узгоджувати це з керівниками регіональних прокуратур.

Залучення спеціальних підрозділів для забезпечення проведення обшуків допускається у кримінальному провадженні щодо тяжкого та особливо тяжкого злочину і в разі наявного фізичного опору проведенню слідчої (розшукової) дії чи іншим чином унеможливлення її проведення. Про залучення спеціальних підрозділів керівникам регіональних прокуратур невідкладно повідомляти Генеральному прокурору або його заступникам відповідно до закріпленого напряму роботи;

2) забезпечити належне виконання вимог КПК України під час здійснення обшуків шляхом обов’язкової фіксації їх проведення засобами відеозапису;

3) при проведенні обшуків забезпечити безумовний допуск адвокатів до проведення цієї слідчої дії у разі їх залучення зацікавленими особами, у тому числі у випадку, коли адвокат прибуває на місце проведення такої дії після її початку;

4) виконавши вимоги кримінального процесуального законодавства щодо пред’явлення ухвали про дозвіл на обшук і надання її копії, розпочинати проведення вказаної слідчої дії після відмови добровільно видати предмети або документи, зазначені у рішенні суду;

5) тимчасове вилучення комп’ютерної техніки, її частин, мобільних засобів зв’язку, інших пристроїв і носіїв для накопичення та опрацювання електронної інформації здійснювати тільки у випадках, коли їх надання (разом з інформацією, яка на них міститься) є необхідною умовою проведення експертного дослідження або наявна інформація, що такі об’єкти отримані в результаті вчинення кримінального правопорушення чи є засобом або знаряддям його вчинення. У разі необхідності слідчий чи прокурор за участі спеціаліста здійснює копіювання інформації, що міститься на вказаних носіях інформації та їх системах;

6) забезпечити якісне опрацювання клопотань слідчих щодо проведення тимчасового доступу до речей, документів і обшуків для недопущення викривлення у них даних та належний облік тимчасово вилученого майна. Після прийняття остаточного процесуального рішення у кримінальному провадженні невідкладно вирішувати питання про обов’язкове повернення тимчасово вилученого майна, передусім документів.

Бізнес-омбудсмен Альгірдас Шемета подякував за швидку розробку листа і залучення представників Ради бізнес-омбудсмена та бізнес асоціацій до його підготовки.

Користуйтесь консультацією: Для чего нужен адвокат во время обыска?

«Дуже важливе чітке виконання положень, зазначених у листі, і ми звісно ж будемо Вас миттєво інформувати про випадки їх порушень», - зазначив Альгірдас Шемета.

«Будь-хто, хто буде грубо порушувати даний порядок, відчує це щонайменше своєю зарплатою. З Вашого боку я також хотів би, щоб бізнес розумів, що це «вулиця двостороннього руху», - констатував Юрій Луценко.

Джерело: Генеральна прокуратура України

  • 2322

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 2322

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст