Головна Блог ... Новини Юридичній спільноті - головне за тиждень, що минув Юридичній спільноті - головне за тиждень, що минув...

Юридичній спільноті - головне за тиждень, що минув

Відключити рекламу
Юридичній спільноті - головне за тиждень, що минув - tn1_0_37324100_1486829409_589f37615b27f.jpg

1. Самочинного будівництва не буде - Президент Порошенко підписав новий закон в сфері будівництва

Президент України підписав Закон 4733-1, який значно посилює протидію держави проти незаконного будівництва та підвищує відповідальність забудовників за порушення.

Відповідно до нового Закону порядок оформлення дозвільних документів визначатиметься не за категорією складності об’єкта будівництва, а за класом наслідків (незначний, середній, значний). Будівництво об’єктів середнього і значного класу наслідків здійснюватиметься виключно за дозвільною системою. Таким чином великі житлові комплекси, багатоповерхові будинки, соціальні об’єкти, торговельно-розважальні комплекси, офісні будівлі будуть зводитись виключно за наявності повного пакету дозвільної документації.

Згадайте новину: Контрольні та дозвільні функції у сфері будівництва ДАБІ передала місцевій владі Києва

«Такі кроки значно посилять ефективність боротьби держави проти незаконних забудов вже на етапі оформлення дозвільних документів, – повідомив Голова Державної архітектурно-будівельної інспекції України Олексій Кудрявцев. – Адже недобросовісні забудовники більше не зможуть занижувати категорію складності аби зводити такі об’єкти, свідомо декларуючи недостовірну інформацію – про право на земельну ділянку, містобудівні умови та обмеження, чи уникнути проходження будівельної експертизи».

Також посилюється відповідальність державних органів влади, зокрема, посадових осіб органів держархбудконтролю, за прийняті ними рішення.

«Чіткі правила оформлення дозвільної документації, які встановлюються відповідно до нової редакції Закону, усунуть можливості для маніпулювання містобудівним законодавством як з боку забудовників, так і посадових осіб», – відзначив Голова Держархбудінспекції Олексій Кудрявцев.

Вспомните новость: Как инвестору проблемной новостройки получить квартиру или вернуть деньги

Разом з тим, Закон максимально спрощує дозвільну систему для об’єктів незначного класу наслідків, які становлять понад 80% від загального обсягу забудови в Україні. Так, будівництво приватних житлових споруд, господарських споруд, невеликих бізнес-об’єктів, складських приміщень можна починати вже на наступний день після подання повідомлення про початок будівельних робіт.

«На практиці прийняті зміни значно знизять ризики для людей, які інвестують у будівництво, та реально зменшать кількість незаконних забудов», – наголосив Голова Держархбудінспекції.

За його словами, імплементація норм Закону дозволить суттєво підвищити рейтинг України в Doing Business та позитивно вплине на розвиток будівельної галузі в цілому.

Джерело: Державна архітектурно-будівельна інспекція України

2. Гройсман: Для вступления в ЕС нужно десять лет

Гройсман: Для вступления в ЕС нужно десять лет

Премьер-министр подчеркнул, что Украина сможет соответствовать стандартам вступления в ЕС в рамках десяти лет.

Премьер-министр Украины Владимир Гройсман заявил во время конференции в Брюсселе, что украинцы почувствуют результаты реформ уже в этом году, а через десять лет, если тяжело работать, Украина сможет соответствовать критериям, необходимым для членства в Европейском Союзе.

Згадайте новину: Британія виходить з Євросоюзу, а Кемерон іде у відставку

"Если есть скептические мнения о том, что реформы в Украине не происходят, то я бы так не сказал. Мы пока не ощущаем результатов этих реформ, и с этим я могу согласиться. Но я точно знаю, что в 2017 году нам удастся закрепить и ускорить экономический рост, и каждый украинский гражданин почувствует, что и почему происходило, и как начинает меняться его жизнь", – пообещал Гройсман.

Отвечая на вопрос по поводу будущего членства Украины в ЕС, Гройсман подчеркнул, что украинское общество и Украина определились в этом вопросе.

Згадайте новину: Сорос придумав, як врятувати ЄС - допоможе Україна

"Мы взяли курс на европейскую интеграцию. Уже есть Соглашение об ассоциации с ЕС – это дорожная карта трансформации, которая происходит в Украине. Бесспорно, мы видим, что наступит то время, когда мы подадим заявку на членство в ЕС, но мы понимаем, что нам нужно выполнить наше домашнее задание. Я считаю, что в рамках десяти лет, я это говорил и год назад – в рамках десяти лет – это то время, что если идти быстро и качественно, мы сможем соответствовать стандартам, которые позволят нам вступить в ЕС. Но надо тяжело над этим работать", – подчеркнул премьер.

По его словам, первая задача, которая стоит перед Украиной – это получить профессиональную компетентную власть и систему управления государством.

Ранее Гройсман заявил, что решение ЕС по безвизовому режиму с Украиной будет принято в июне.

Источник: УНИАН

3. Інформація про зареєстровані нотаріусами речові права на земельні ділянки не відображається у Державному земельному кадастрі

Інформація про зареєстровані нотаріусами речові права на земельні ділянки не відображається у Державному земельному кадастрі

Про це наголошується у листі Нотаріальної палати України від 07.02.2017 № 8/5 до Міністерства юстиції України.
За повідомленнями нотаріусів, що надходять до Нотаріальної палати України, починаючи з 20 січня існує проблема взаємообміну інформації між Державним земельним кадастром (ДЗК) та Державним реєстром речових прав на нерухоме майно (ДРРП).
Громадяни, які набули право власності на земельні ділянки після 20 січня 2017 року (купили, прийняли в дар, успадкували тощо), наразі не можуть реалізувати своє право власності щодо розпорядження цими земельними ділянками, у зв’язку з відсутністю відомостей в ДЗК про зареєстроване за ними право власності.
Отримання витягу з ДЗК є обов'язковим при вчиненні правочинів щодо земельної ділянки (крім складання заповітів). У ньому зазначається власник та відомості про земельну ділянку, що дозволяє нотаріусу встановити належність земельної ділянки новому власнику.
Адміністраторами ДЗК та ДРРП є відповідно Міністерство аграрної політики та продовольства України та Міністерство юстиції України, які забезпечують взаємообмін інформації про зареєстровані земельні ділянки між органом державної реєстрації прав та органом, що здійснює ведення ДЗК, на підставі спільного наказу Міністерства юстиції України та Міністерства аграрної політики та продовольства України від 03 грудня 2012 року № 1779/5/748 та відповідно до Постанови КМУ від 22 лютого 2012 № 118 «Про інформаційну взаємодію органу, що здійснює ведення Державного земельного кадастру, та органу державної реєстрації прав».
Нотаріальна палата України звернулося до Міністерства юстиції України з проханням сприяти у вирішенні цієї проблеми та забезпечити технічну підтримку надання такої інформації.

Прес-служба НПУ

4. Главой Нацполиции станет Сергей Князев

Главой Нацполиции станет Сергей Князев

Новым главой Национальной полиции Украины будет назначен глава Департамента уголовного розыска Нацполиции Украины Сергей Князев.

Именно его кандидатуру в ближайшее время глава Министерства внутренних дел Арсен Аваков подаст на утверждение правительства.

Отметим, среди финалистов конкурса Князев по рейтингу находился на третьем месте.

Конкурсная комиссия по итогам собеседования определила трех лучших кандидатов на должность главы Национальной полиции - Константина Бушуева, Андрея Вишневского и Сергея Князева.

Вспомните новость: Троян отказался от участия в конкурсе на руководителя Нацполиции

Их резюме будут рекомендованы главе МВД Арсену Авакову, который и примет решение о том, кто станет новым главой ведомства.

"Комиссия рекомендовала министру внутренних дел Бушуева Константина Владимировича, Вишневского Андрея Владимировича и Князева Сергея Николаевича в качестве кандидатов", - отметили в пресс-службе.

Отмечается, что члены комиссии уже встретились с Аваковым и рассказали ему об индивидуальных качествах кандидатов

"Комиссия рекомендовала провести индивидуальные встречи с каждым из трех кандидатов, после чего министр подает кандидатуру премьер-министру Украины для утверждения правительством", - добавили в МВД.

Вспомните новость: Полицейские платили дань своим начальникам: 30 тысяч в месяц

Напомним, Константин Бушуев сейчас занимает должность заместителя главы Нацполиции, Андрей Вишневский является юристом и правозащитником, а Сергей Князев - начальник департамента уголовного розыска.

Ранее решение снять свою кандидатуру с конкурса принял глава управления Нацполиции Киева Андрей Крищенко, а также и.о. главы Нацполиции Вадим Троян.

Источник: NewsOne

5. Вища рада правосуддя погодилась: процедуру щодо арешту суддів спрощено! Стережіться хабарники!

Вища рада правосуддя погодилась: процедуру щодо арешту суддів спрощено! Стережіться хабарники!

З метою дотримання конституційних гарантій незалежності і недоторканності суддів, прав прокурорів, керуючись статтею 131 Конституції України, статтею 3 Закону України «Про Вищу раду правосуддя», пунктом 24.6 Регламенту Вищої ради правосуддя, Голова Вищої ради правосуддя Ігор Бенедисюк під час засідання 7 лютого 2017 року оголосив рішення ВРП про внесення змін до глави 18 Регламенту «Надання згоди на затримання судді, утримання його під вартою чи арештом».

Згадайте новину: БЕЗ ЗГОДИ Вищої ради правосуддя суддю не може бути затримано або утримувано під вартою чи арештом!

Відповідно до прийнятого рішення подання про надання згоди на затримання судді, утримання його під вартою чи арештом розглядається Радою не пізніше ніж через п’ять днів з дня його отримання. Подання про надання згоди на утримання під вартою чи арештом стосовно судді, який затриманий під час або відразу ж після вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, розглядається невідкладно після надходження подання у межах строків, визначених Кримінальним процесуальним кодексом України.

Згадайте новину: Генеральна прокуратура повідомила Вищу раду правосуддя про свою правову позицію щодо порядку затримання судді, утримання його під вартою чи арештом

Голова Вищої ради правосуддя Ігор Бенедисюк (пряма мова):

- Сьогодні Вища рада правосуддя ухвалила зміни до Регламенту щодо надання згоди на утримання судді під вартою або арештом.

Подання Генеральної прокуратури, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури про надання згоди на обрання запобіжного заходу, пов’язаного з обмеженням волі, Рада розглядатиме негайно.

Ці зміни до Регламенту Ради дають змогу суду, зі свого боку, розглянути це питання у строк, передбачений Кримінальним процесуальним кодексом України, тобто протягом 72 годин з часу затримання особи.

У разі необхідності засідання Вищої ради правосуддя проводитимуться у вихідні або святкові дні.

Джерело: Вища рада правосуддя

  • 1241

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 1241

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст