Головна Блог ... Консультації від юристів ЯКІ Є ПІЛЬГИ ДЛЯ ОДИНОКИХ БАТЬКІВ І КУДИ ЇМ СЛІД ЗВЕРТАТИСЯ ЗА ЇХ ОТРИМАННЯМ ЯКІ Є ПІЛЬГИ ДЛЯ ОДИНОКИХ БАТЬКІВ І КУДИ ЇМ СЛІД З...

ЯКІ Є ПІЛЬГИ ДЛЯ ОДИНОКИХ БАТЬКІВ І КУДИ ЇМ СЛІД ЗВЕРТАТИСЯ ЗА ЇХ ОТРИМАННЯМ

  • Автор: 

    Автор не вказаний

  • 7

  • 2

  • 17942

Відключити рекламу
 - tn1_0_82133300_1513000358_5a2e8da6c88d7.jpg

НА СЬОГОДНІ КІЛЬКІСТЬ ОДИНОКИХ МАТЕРІВ В УКРАЇНІ СТАНОВИТЬ ПОНАД 600 ТИСЯЧ. КАРТИНА НЕВТІШНА, АДЖЕ З КОЖНИМ РОКОМ ЦИФРА ДЕДАЛІ ЗРОСТАЄ. НАБАГАТО ЧАСТІШЕ МАМАМ ДОВОДИТЬСЯ БРАТИ НА СЕБЕ ВСЮ ТЯЖКІСТЬ САМОСТІЙНОГО ВИХОВАННЯ ДИТИНИ, АЛЕ І САМОТНІХ БАТЬКІВ ТЕЖ ЧИМАЛО. ОДИНОКИЙ БАТЬКО, НА ЖАЛЬ, ЯВИЩЕ, ВСЕ ЧАСТІШЕ ЗУСТРІЧАЄТЬСЯ В НАШОМУ СУСПІЛЬСТВІ.

Хто є одинокими батьками згідно чинного законодавства, як підтверджується їх статус, які є пільги для них і куди слід звертатися за їх отриманням консультують фахівці Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області.

Згадайте новину: Мінсоцполітики: Відтепер звернутися за призначенням державної допомоги при народженні дитини в Україні можна онлайн

Чіткого визначення понять «одинока мати» та «одинокій батько» законодавство не містить, заміняючи їх характеристиками, необхідними для надання тих чи інших прав або пільг.

У Постанові Пленуму Верховного суду України «Про практику розгляду судами трудових спорів» № 9 від 06.11.92: одинокою матір’ю була визнана «жінка, яка не перебуває у шлюбі і у свідоцтві про народження дитини якої відсутній запис про батька дитини або запис про батька зроблено в установленому порядку за вказівкою матері, або вдова, інша жінка, яка виховує і утримує дитину сама». За цим визначенням поняття «одинокої матері» включає поняття «інша жінка, яка виховує і утримує дитину сама». Тобто для визнання «іншої жінки» одинокою потрібно дві ознаки: вона сама і виховує, і утримує дитину.

Отже, основним критерієм для визначення статусу одинокої матері є: виховання та утримування дитини без участі батька. Слід зазначити, що одержання жінкою аліментів від батька дитини, ведення з ним спільного господарства позбавляє статусу одинокої матері.

Підставою для отримання статусу одинокої матері є відсутність запису про укладення шлюбу або наявність свідоцтва про розірвання шлюбу.

Картинки по запросу ПІЛЬГИ ДЛЯ ОДИНОКИХ БАТЬКІВ

Втім, свідоцтва недостатньо. Необхідно підтвердити факт того, що батько справді не бере участі у вихованні дитини. Для цього мати може звернутися до суду з позовом про позбавлення його батьківських прав, з приводу чого буде постановлено рішення суду. Можна також звернутися до поліції у зв’язку з необхідністю розшуку батька у справі за позовом про стягнення аліментів. У цьому разі документом, який підтверджує факт неучасті батька у вихованні дитини, буде відповідна постанова слідчого. Також підставою може стати довідка зі школи, садочка про те, що батько не бере участі у вихованні дитини, або подібний акт, складений та підписаний сусідами. Слід додати, що зазначений перелік документів не є вичерпним, а єдиного встановленого зразка документа, який би засвідчував статус одинокої матері, немає.

Одинокі мати (батько) з дітьми мають право на отримання наступних видів матеріальної допомоги (підтримки) за рахунок коштів з державного бюджету:

пенсію в разі втрати годувальника, якщо батько (мати) – вдівець (вдова);

державну соціальну допомоги на дітей одиноким матерям, вдовам та вдівцям з дітьми, якщо шлюб між батьком та матір’ю було розірвано до дня смерті і батько не отримує пенсію в разі втрати годувальника або соціальну пенсію;

державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям;

тимчасову державну допомогу дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме;

державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам.

Пользуйтесь консультацией: Детские пособия в 2017 году: размер выплат

Право на допомогу мають:

— одинокі матері (які не перебувають у шлюбі), одинокі усиновлювачі, якщо у свідоцтві про народження дитини або документі про народження дитини, виданому компетентними органами іноземної держави, за умови його легалізації в установленому законодавством порядку (рішенні про усиновлення дитини), відсутній запис про батька (матір) або запис про батька (матір) проведено в установленому порядку органом державної реєстрації актів цивільного стану за вказівкою матері (батька, усиновлювача) дитини;

— мати (батько) дітей у разі смерті одного з батьків, які не одержують на них пенсію в разі втрати годувальника або соціальну пенсію.

Водночас, якщо одинока мати, одинокий усиновлювач, мати (батько) у разі смерті одного з батьків зареєстрували шлюб, за ними зберігається право на отримання допомоги на дітей, які народилися чи були усиновлені до шлюбу, якщо такі діти не були усиновлені чоловіком (дружиною). Звертатись за призначенням необхідно до органів соціального захисту населення по місцю реєстрації отримувача допомоги. Допомога може бути призначена за місцем фактичного проживання за умови подання довідки про неодержання зазначеної допомоги в органі соціального захисту населення за місцем реєстрації. Важливо врахувати, що допомога на дітей одиноким матерям призначається незалежно від одержання на дітей інших видів допомоги.

Для призначення допомоги вперше на дітей одиноким матерям до органу праці та соціального захисту населення подаються такі документи:

1) заява про призначення допомоги, що складається за формою, затвердженою Мінпраці;

2) витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження дитини, виданий відділом державної реєстрації актів цивільного стану, або довідка про народження, видана виконавчим органом сільської, селищної, міської (крім міст обласного значення) рад, із зазначенням підстави внесення відомостей про батька дитини до актового запису про народження дитини відповідно до абзацу першого частини першої статті 135 Сімейного кодексу України, або документ про народження, виданий компетентним органом іноземної держави, в якому відсутні відомості про батька, за умови його легалізації в установленому законодавством порядку;

3) копія свідоцтва про народження дитини;

4) довідка про реєстрацію місця проживання матері та дитини. У разі неможливості одержати таку довідку допомога призначається на підставі висновку про початкову оцінку потреб дитини та сім’ї, наданого центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, із зазначенням факту проживання дитини з матір’ю. Якщо дитина навчається за межами населеного пункту, в якому проживає мати, і не перебуває на повному державному утриманні, подається довідка про реєстрацію місця проживання матері та довідка про реєстрацію місця проживання або місця перебування (навчання) дитини.

5) декларацію про доходи та майновий стан осіб, що звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сімї)

6) довідки про доходи на кожного члена сімї/

Пользуйтесь консультацией: Начисления детских денег в 2017 году в Украине

Мати (батько) дітей у разі смерті одного з батьків, які не одержують на них пенсію в разі втрати годувальника або соціальну пенсію, подають копію свідоцтва про смерть одного з подружжя та довідку про те, що вони не одержують на дітей зазначені пенсії.

Якщо діти навчаються за денною формою у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах I — IV рівня акредитації, виплата допомоги на дітей одиноким матерям продовжується на підставі довідки навчального закладу — до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років.

Виплата цієї допомоги припиняється у разі: позбавлення отримувача допомоги батьківських прав; позбавлення волі отримувача допомоги за вироком суду; скасування рішення про усиновлення дитини або визнання його недійсним; реєстрації дитиною шлюбу до досягнення нею 18-річного віку; надання неповнолітній особі повної цивільної дієздатності у випадках, передбачених законом; смерті дитини; смерті отримувача допомоги.

Виплата допомоги на дітей одиноким матерям (батькам) зупиняється у разі:— тимчасового влаштування дитини на повне державне утримання; відібрання дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав; тимчасового працевлаштування дитини.

Картинки по запросу ПІЛЬГИ ДЛЯ ОДИНОКИХ БАТЬКІВ

Виплата допомоги припиняється або зупиняється на підставі поданих обґрунтованих пропозицій органу опіки та піклування чи державного соціального інспектора органу праці та соціального захисту населення з місяця, що настає за місяцем, в якому виникли зазначені обставини, за рішенням органу, який призначив допомогу.

Допомога на дітей одиноким матерям призначається з місяця, в якому було подано заяву з усіма необхідними документами, та виплачується щомісяця по місяць досягнення дитиною 18-річного віку (якщо діти навчаються за денною формою у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах I — IV рівня акредитації, — до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років) включно.

Кожні шість місяців допомога підлягає перегляду у відповідності до сукупних доходів родини за минулі шість місяців. Для перегляду необхідно звернутися до Управління соціального захисту населення та подати декларація про доходи та майновий стан осіб, що звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сімї).

Допомога на дітей одиноким матерям, одиноким усиновлювачам, матері (батьку) у разі смерті одного з батьків, які мають дітей віком до 18 років (якщо діти навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних, а також вищих навчальних закладах I — IV рівнів акредитації, — до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років), надається у розмірі, що дорівнює різниці між 100 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.

Пользуйтесь консультацией:Государственная социальная помощь семьям с детьми в 2017 году

Законодавство України, крім грошової допомоги одиноким батькам, встановлює ще низку пільг для одиноких батьків. Так, у сфері трудового законодавства одинокі батьки мають право на додаткову (соціальну) відпустку тривалістю 10 днів без урахування святкових та неробочих днів. Невикористану за минулі роки додаткову відпустку можна взяти будь-коли, або ж у разі звільнення вона буде компенсована грошима. Крім того, жінки, котрі мають дітей віком від 3 до 14 років або дітей-інвалідів, не можуть залучатися до надурочних робіт або направлятись у відрядження без їхньої згоди. Ст. 184 Кодексу законів про працю України встановлює заборону у відмові одинокій матері в прийнятті на роботу, зниження заробітної плати та у звільненні за ініціативою роботодавця до досягнення дитиною 14-літнього віку. Якщо роботодавець відмовляє у прийнятті на роботу, то в такому разі він повинен надати письмові пояснення, а жінка, якій відмовлено у роботі, має право звернутись до суду.

  • Право на житло.

Залежно від прожиткового мінімуму податкова соціальна пільга (далі – ПСП) надається одинокій матері y розмірі, що дорівнює 150% суми звичайної ПСП y розрахунку на кожну дитину віком до 18 років, що становить 1522,50 грн. При цьому граничний розмір доходу повинен становити 2030,00 грн.

Тимчасова допомога на дітей

Допомога одиноким матерям надається при наявності однієї з таких підстав:

1)рішення суду про стягнення аліментів не виконується у зв’язку з ухиленням від сплати аліментів або відсутністю у боржника коштів та іншого майна, на які за законом може бути звернено стягнення;

2)батько перебуває під арештом, слідством, на примусовому лікуванні, у місцях позбавлення волі, визнаний в установленому порядку недієздатним, а також перебуває на строковій військовій службі;

3)місце проживання (перебування) батька не встановлено.

Користуйтесь консультацією: Права вагітних та породіль у пологих будинках

Для призначення тимчасової допомоги одержувач повинен подати в Управління праці та соціального захисту населення за місцем проживання (перебування) документи, передбачені п.6 Порядку 189 «Про затвердження Порядку призначення та виплати тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме»:

  • заяву;
  • копію свідоцтва про народження дитини;
  • довідку про реєстрацію місця проживання (перебування) дитини;
  • довідку про реєстрацію місця проживання (перебування) одержувача.

Крім того, залежно від підстав, на яких призначається тимчасова допомога, додатково подаються такі документи:

  • рішення суду (виконавчий лист) про стягнення з батька аліментів на дитину;
  • довідка державної виконавчої служби, яка підтверджує факт несплати аліментів протягом шести місяців, що передують місяцю звернення;
  • довідка відповідної установи про перебування батька під арештом, слідством, на примусовому лікуванні, у місцях позбавлення волі, визнання його в установленому порядку недієздатним, а також перебування на строковій військовій службі;
  • повідомлення органу внутрішніх справ про те, що місце проживання (перебування) батька дитини не встановлено.

Картинки по запросу ПІЛЬГИ ДЛЯ ОДИНОКИХ БАТЬКІВ

Розмір тимчасової допомоги залежить від віку дитини і розміру прожиткового мінімуму, гарантованого державою для дитини цього віку. Допомога на дітей, зокрема, одиноким матерям, які мають дітей віком до 18 років, надається у розмірі, що дорівнює різниці між 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї у розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 30% і більше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Згідно з положеннями українського законодавства, одинокий батько теж має відповідні права та пільги. Порядок отримання статусу одинокого батька та аналогічних пільг – такий само, як і для одинокої матері.

Користуйтесь консультацією: Декрет: строки та порядок оплати декретної відпустки

Джерело: np.pl.ua

  • 17942

    Переглядів

  • 2

    Коментарі

  • 17942

    Переглядів

  • 2

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    "фахівці Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області" составили статью без ссылок на законодательство + добавили в список линие документы т.к. не надо подавать "6) довідки про доходи на кожного члена сімї" формулировка другая согласно порядку: декларацію про доходи та майновий стан осіб, що звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї). Вот ссылка на ПОРЯДОК призначення та виплати тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме http://protokol.com.ua/ru/yaki_e_pilgi_dlya_odinokih_batkiv_i_kudi_im_slid_zvertatisya_za_ih_otrimannyam/?utm_source=newsletter&utm_medium=email + кто будет обращаться в гос органы за вышеуказанной помощью будьте готовы, что сотрудники гос органов могут Вас ввести в заблуждения, мол Вам помощь не положена по надуманным причинам. Для этого получите официальный отказ и обращайтесь в суд.

    31.12.2017 12:01

    вот ссылка на порядок http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/189-2006-%D0%BF/print

    31.12.2017 12:02

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні консультації

    Дивитись всі консультації
    Дивитись всі консультації
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст