Головна Блог ... Консультації від юристів Як ознайомитися з матеріалами справи в суді

Як ознайомитися з матеріалами справи в суді

Відключити рекламу
 - tn1_0_84285000_1524291745_5adad8a1cdd13.jpg

Бувають випадки, коли ви дізнаєтесь, що до вас заявлено позов і призначено судове засідання за вашою участю або, взагалі, вже є заочне рішення суду, яким задоволено позовні вимоги до вас і при цьому ви ні сном ні духом, що це за справа і жодних документів по справі не отримували.

Це може бути, наприклад, у тому разі, якщо ви не проживаєте за місцем реєстрації або довгий час були у від’їзді.У такому випадку перше, що треба зробити – це ознайомитися з матеріалами судової справи, зробивши з них витяги та копії (фотокопії). Після цього радимо негайно звернутись до адвоката, оскільки саме день ознайомлення може бути тим днем, з якого у подальшому судом будуть відраховані якісь важливі для вас процесуальні строки.

Куди звертатись для ознайомлення?

Звернутися необхідно до цивільної канцелярії суду (візьмемо для прикладу цивільну справу, однак у інших категоріях справ все відбуватиметься аналогічно) де попросити надати матеріали справи для ознайомлення, назвавши відому вам інформацію по справі, по якій її можна ідентифікувати (як-то номер справи, прізвища позивача та відповідача тощо). У тому разі, якщо у справі вже ухвалено рішення, справа скоріш за все знаходитиметься в канцелярії і вам нададуть її для ознайомлення після написання вами відповідної заяви та перевірки ваших документів.

Однак, якщо розгляд справи ще не завершено, її матеріали знаходитимуться у судді, який розглядає справу, про що вам повідомить працівник апарату суду та зорієнтує вас до якого кабінету треба піти. У такому випадку треба знайти відповідний кабінет та звернутися до секретаря судового засідання того судді, який розглядає вашу справу, з проханням надати її для ознайомлення.Якщо вас просять прийти в інший день?

Буває так, що секретар зайнятий якимись «дуже важливими» для нього справами, або не може знайти матеріали справи, або йому просто ліньки, чи по якійсь іншій причині він просить вас написати та залишити відповідну заяву про ознайомлення і прийти в інший день.

У такому випадку майте на увазі, що згідно з п. 13.2 Інструкції з діловодства у місцевих загальних судах, апеляційних судах областей, апеляційних судах міст Києва та Севастополя, апеляційному суді Автономної Республіки Крим та вищому спеціалізованому суді України з розгляду цивільних і кримінальних справ Затвердженої Наказом Державної судової адміністрації України від 17.12.2013року №173 (надалі – Інструкція) передбачено, що ви маєте право знайомитися з матеріалами цивільних, адміністративних, кримінальних проваджень і справ про адміністративні правопорушення протягом усього робочого дня апарату суду.

Таким чином, раджу посилаючись на наведену норму вимагати надати для ознайомлення матеріали справи саме цього дня, а не втрачаючи свій дорогоцінний час та гроші на проїзд, приїжджати до суду в інший день.Чи можете ви ознайомитись з матеріалами справи, якщо ви не мали статусу учасника справи, однак судом вирішено питання про ваші права та обов’язки?Якщо ви не приймали участь у справі і судом вирішено питання про ваші права та обов’язки, ви маєте право ознайомитися з матеріалами такої справи.

Для цього необхідно звернутись з відповідною письмовою заявою до апарату суду (попередньо отримавши резолюцію голови суду), обгрунтувавши в заяві, які саме ваші права та обов’язки вирішено судом, та надавши відповідні докази на підтвердження вказаних обставин. Правовим обгрунтуванням у такому випадку буде ст. 8 Цивільного процесуального кодексу України, ст. 9 Закону України «Про доступ до судових рішень» та п. 13.1. Інструкції.

Автор консультації: Тетеря Ігор Анатолійович

  • 16635

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 16635

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні консультації

    Дивитись всі консультації
    Дивитись всі консультації
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст