Головна Блог ... Консультації від юристів ЯК ОТРИМАТИ ДОЗВІЛ НА ЗБРОЮ: КОРОТКА ІНСТРУКЦІЯ.

ЯК ОТРИМАТИ ДОЗВІЛ НА ЗБРОЮ: КОРОТКА ІНСТРУКЦІЯ.

Відключити рекламу
 - tn1_0_80974800_1523603799_5ad05957c5ba0.jpg

Питання придбання та зберіганні зброї дуже гостро стоїть перед мешканцями країни. У порівнянні з попередніми роками кількість власників зброї збільшилася більш ніж на 12%. Згідно зі статистичними даними, в Україні більше двох мільйони людей мають дозвіл на зброю, яка кількість зброї знаходиться в тіні можна тільки здогадуватися. Така тенденція простежується досить довго: ситуація на сході (війна), криміногенна ситуація в країні, наслідки «Закону Савченко» і реформування МВС змушують людей шукати ефективні способи захисту свого життя і власності власними силами.

Станом на сьогодні, керуючись українськими законами, юридично можливо придбати зброю для самооборони, але тільки з категорії мисливських рушниць або карабінів. Отже, розглянемо детальніше. Щоб отримати дозвіл на зброю, необхідно буде зібрати такі документи:

- Форма медичного сертифіката 127 / о. Діє протягом трьох років, а його вартість становить близько 160 гривень;

- Свідоцтво про відповідальність, видане в Міністерстві внутрішніх справ. Це буде коштувати 90-100 гривень. Термін дії від 1 до 12 днів;

- Свідоцтво про проходження стрілецьких курсів відповідно до програми Міністерства внутрішніх справ в одному зі стрілецьких і спортивних клубів;

- Обов'язкове страхування цивільної відповідальності за шкоду, яка може бути випадково заподіяно третій стороні. Страхування на три роки буде коштувати близько 50 гривень;

- Заявка на отримання дозволу на придбання зброї. Вона заповнюється відділом дозвільної системи Міністерства внутрішніх справ за місцем проживання.

Після збору документів, Вам потрібно буде сплатити збір дозвільної системи і обов'язково надати чек (близько 50 гривень). Дозволи видаються підрозділами дозвільної системи Міністерства внутрішніх справ України.

"Ще один вид зброї для захисту це травматична але право на її носіння є не у всіх. Відповідно до законодавства таку зброю мають право носити виключно народні депутати, журналісти, родичі судових і правоохоронних органів, особи які беруть участь у кримінальному судочинстві, а також громадяни, які охороняють громадський порядок і державний кордон (дружинники)."

Після подачі необхідних документів дозвіл буде видано протягом місяця. За фактом видається спеціальна форма (бланк суворої звітності), яка складається з трьох компонентів: перша залишається в Міністерстві внутрішніх справ, дві інші берете з собою в збройовий магазин і купуєте зброю. Потім співробітники магазина залишають собі другу частину, а в третьому вписуються характеристики зброї і її віддають вам. Термін дії дозволу на покупку зброї становить 3 місяці.

Після придбання зброї протягом 10 днів вона має бути зареєстрована в дозвільній системі Міністерства внутрішніх справ. Після цього протягом двох тижнів ви отримаєте остаточний документ, що дозволяє зберігати і носити зброю.

Потім необхідно провести контрольний знімок для отримання результатів у базі Міністерства внутрішніх справ. Про це Вам необхідно буде мати при собі власну зброю, дозвіл на нього, паспорт і три штатних патрона. Також обов'язковим є наявність сейфа для зберігання.

Зброя і боєприпаси до неї, його основні частини повинні зберігатися в металевих коробках, сейфах за місцем проживання власника.

Автор консультації: Завальнюк Олег

  • 49926

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 49926

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні консультації

    Дивитись всі консультації
    Дивитись всі консультації
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст