Головна Блог ... Новини Військовозобов'язаний, після уточнення даних в ТЦК, має обов’язково пройти ВЛК Військовозобов'язаний, після уточнення даних ...

Військовозобов'язаний, після уточнення даних в ТЦК, має обов’язково пройти ВЛК

  • 0

  • 0

  • 129

Відключити рекламу

Військовозобов'язаний, після уточнення своїх даних в Територіальному центрі комплектації (ТЦК), має обов’язково пройти військово-лікарську комісію. 

Про це розповів в ефірі КИЇВ24 адвокат Олег Мицик. Він зазначив, що на сьогоднішній день в законі про мобілізацію написано про можливість оновлення анкетних даних шляхом їх подачі зокрема й за допомогою засобів зв’язку, он-лайн. Але після оновлення даних передбачено обов’язкове проходження ВЛК в 60-денний термін.

"До речі, на сьогоднішній день не заборонено і є прямим обов’язком здійснити оновлення даних - особи повинні подати дані про себе, свій сімейний стан, свою освіту, хвороби тощо. А от наступний крок – це обов’язок пройти ВЛК. Й обов’язку пройти медичне обстеження ніхто не виключав, мова була про первинний етап – уточнення анкетних даних. Ініціатори норм в законі ймовірно уявляють так, що після отримання такої інформації (уточненої) зможуть належним чином викликати для проходження військово-лікарської комісії", - зауважив Мицик. 

Він зазначив, що в законі передбачена, так звана заохочувальна норма для тих, хто добровільно з’явиться в ТЦК та пройде ВЛК.

"Може бути прийнято рішення про вручення такій особі повідомлення - так звана повістка на відправку - на строк аж до двох місяців з моменту проходження ВЛК", – пояснив юрист. 

Як зауважив Мицик, паралельно з законом про мобілізацію був внесений проект закону про внесення змін до Кодексу про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу про посилення відповідальності за не оновлення даних чи не прихід на ВЛК.

"Цей закон (законопроект про відповідальність) розділили і він на сьогоднішній день пройшов лише перше читання і прийнятий за основу. Не факт, що він може не набути чинності раніше за закон про мобілізацію, до 18 травня. Оскільки ніяких перешкод в його прийнятті і швидкому введенню немає", - прокоментував Мицик.

За його словами, згідно з законопроектом статтею 210.1 пропонується адміністративна відповідальність у вигляді штрафу до 51 тис грн за невиконання обов’язків. 

"Це про оновлення "кабінету", не з’явлення в ТЦК, не проходження медичного огляду. Одночасно ставиться питання про криміналізацію відмови від проходження ВЛК. Ну і прямо передбачена процедура позбавлення права на керування транспортним засобом... Думаю, що оце питання позбавлення спеціального права, ми його раніше осені, самої процедури і результатів не побачимо", - зауважив Мицик.

Новини про мобілізацію в Україні

18 травня почне діяти закон №10449 про посилення мобілізації в Україні.

Він зобов'язує чоловіків з 18 до 60 років передати в ТЦК протягом 60 днів свої дані, уточнивши адресу проживання, електронну пошту, номер телефону тощо. Уточнити свої дані можна як безпосередньо прийшовши в ТЦК, так й у будь-якому центрі надання адміністративних послуг, а також через електронний кабінет призовника.

Якщо військовозобов'язаний чоловік не уточнює свої дані сам, то:

керівник ТЦК і СП має право звернутися до поліції для адміністративного затримання та доставки громадянина;якщо затримання неможливе, керівник ТЦК і СП надсилає громадянину рекомендованим листом вимогу про виконання обов'язків.

Якщо обов'язки не виконано протягом 10 днів, ТЦК і СП звертається до суду про тимчасове обмеження права керування транспортними засобами до виконання або відкликання вимоги.

Днями стало відомо, що на Черкащині об'єднаний міський територіальний центр комплектування не приймає документів на оформлення відстрочки від військової служби від 25 квітня 2024 року.

Речниця ТЦК Аліна Кривошея пояснила, що згаданий документ припинили розглядати тимчасово. За її словами, очікується окрема постанова Кабінету міністрів України про розроблення інших алгоритмів щодо надання відстрочки.

Усі заяви на відстрочку, які українці встигли подати до 25 квітня, розглядатимуться за чинним законом, уточнили в ТЦК. Право на відстрочку держава надає на пів року, тож кожні шість місяців чоловік має звертатися до ТЦК, щоб оновити свої дані й там вирішують - чи давати відстрочку ще на 6 місяців, чи підстав для цього немає. 


ДЖЕРЕЛО : UNIAN
  • 129

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 129

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст