Головна Блог ... Новини Вища рада правосуддя: Внесення відомостей в ЕРДР за ст. 375 КК України є тиском на суддю під час розгляду ним справи Вища рада правосуддя: Внесення відомостей в ЕРДР з...

Вища рада правосуддя: Внесення відомостей в ЕРДР за ст. 375 КК України є тиском на суддю під час розгляду ним справи

Відключити рекламу
Вища рада правосуддя: Внесення відомостей в ЕРДР за ст. 375 КК України є тиском на суддю під час розгляду ним справи - tn1_0_86665900_1493321926_590248c6d3a0f.jpg

Вища рада правосуддя під час засідання 25 квітня 2017 року розглянула повідомлення суддів про втручання в їхню діяльність як судді щодо здійснення правосуддя.

Зокрема, ВРП розглянула повідомлення судді Красногвардійського районного суду міста Дніпропетровська Черкеза Дмитра Леонідовича про втручання в його діяльність як судді щодо здійснення правосуддя, яке надійшло до Ради 8 лютого 2017 року.

Доповідач – член Вищої ради правосуддя Вадим Беляневич поінформував: під час перевірки встановлено, що ухвалою від 26 січня 2017 року слідчий суддя Красногвардійського районного суду міста Дніпропетровська Черкез Д.Л. повернув старшому слідчому першого слідчого відділу слідчого управління прокуратури Дніпропетровської області клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, подане у рамках кримінального провадження. В ухвалі вказано, що органом досудового розслідування у зазначеному кримінальному провадженні є прокуратура Дніпропетровської області, що розташована у м. Дніпрі та територіально належить до Соборного (Жовтневого) району м. Дніпра, а отже, не належить до територіальної підсудності Красногвардійського районного суду міста Дніпропетровська. Керуючись статтями 38 та 133 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя дійшов висновку про повернення клопотання слідчому.

27 січня 2017 року першим слідчим відділом слідчого управління прокуратури Дніпропетровської області внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про вчинення кримінального правопорушення за частиною першою статті 375 Кримінального кодексу України стосовно судді Красногвардійського районного суду міста Дніпропетровська Черкеза Д.Л., який без судового засідання виніс ухвалу, на підставі якої повернув клопотання про обрання запобіжного заходу громадянину, підозрюваному у вчиненні злочину, передбаченого частиною третьою статті 368 Кримінального кодексу України.

Читайте статтю: Тиск на суддів шляхом внесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомостей про винесення суддею неправосудного рішення

На сьогодні досудове слідство у кримінальному провадженні триває, проводяться слідчі дії, спрямовані на забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування. Повідомлення про підозру судді Черкезу Д.Л. не вручено.

1 лютого 2017 року суддю Черкеза Д.Л. було викликано на допит до прокуратури Дніпропетровської області. Суддя Черкез Д.Л. стверджує, що під час його допиту як свідка начальник першого слідчого відділу ставив запитання, які не стосуються вказаного кримінального провадження, зокрема стосовно перетину суддею кордону та подання декларації про доходи, здійснював спроби пояснити,яким чином слід розглядати справи.

На думку судді Черкеза Д.Л., вказані обставини свідчать про те, що посадові особи першого слідчого відділу прокуратури Дніпропетровської області в особі начальника Лисаченка С.Л. вчиняють дії, спрямовані на незаконний вплив та тиск на нього, втручання у його професійну діяльність з метою отримання бажаного для прокуратури результату.

«Дії працівників прокуратури Дніпропетровської області із внесення до ЄРДР відомостей про кримінальне правопорушення щодо постановлення ухвали слідчим суддею Красногвардійського районного суду міста Дніпропетровська Черкезом Д.Л. не в судовому засіданні є спробами втручання у здійснення правосуддя та тиску на суддю з метою спонукання розглянути клопотання про обрання запобіжного заходу, незважаючи на його подання з порушенням територіальної підсудності», – дійшов висновку член ВРП Вадим Беляневич.

Читайте статтю: Працювати під тиском. Що загрожує законникам у зв’язку зі здійсненням правосуддя?

З огляду на наведене Вища рада правосуддя ухвалила внести до Генеральної прокуратури подання про виявлення та притягнення до встановленої законом відповідальності осіб, якими вчинено дії, що порушують гарантії незалежності судді.

Крім того, Вища рада правосуддя ухвалила відкласти для проведення додаткової перевірки розгляд: звернення зборів суддів Кіровоградського районного суду Кіровоградської області, повідомлення голови Кіровоградського районного суду Кіровоградської області та скарги судді Кіровоградського районного суду Кіровоградської області Сарапа Миколи Борисовича; заяви судді апеляційного суду Херсонської області Волошка Сергія Григоровича про втручання в його діяльність як судді та діяльність суддів апеляційного суду Херсонської області щодо здійснення правосуддя.

Джерело: Вища рада правосуддя

  • 1286

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 1286

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст