Головна Блог ... Новини Відміна печаток: крок до збільшення випадків шахрайства чи імплементація європейських норм в українське законодавство Відміна печаток: крок до збільшення випадків шахра...

Відміна печаток: крок до збільшення випадків шахрайства чи імплементація європейських норм в українське законодавство

Відключити рекламу
Відміна печаток: крок до збільшення випадків шахрайства чи імплементація європейських норм в українське законодавство - tn1_0_79477100_1476437832_5800a748c20d3.jpg

Парламентарі пропонують відмовитись від печаток. Відповідний законопроект (Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними-особами підприємцями № 4194 від 10.03.2016 р.) було прийнято в першому читанні 8 вересня 2016 року. Що більше в такому рішенні: імплементації загальноєвропейських норм в українське законодавство чи шлях до шахрайства та підробки документів розбирався податковий консультант Олександр Семенюк.

Відбиток печатки є одним з елементів захисту документа від підробок, адже є способом підтвердження достовірності документа (документів) та/чи повноважень відповідної особи.

На практиці під час проведення почеркознавчої експертизи на предмет відповідності підпису особи, яка підписала цей документ, зіштовхуєшся із проблемою неможливості ідентифікації підпису з різних причин (значний розрив у часі виконання, неспівставність порівнюваних підписів, і т.і.). В таких випадках додатковим засобом встановлення справжності документа може послужити дослідження відбитка печатки. У разі відмови від використовування печаток в діловодстві, суди втрачають один з важливих засобів (елементів) доказу у справі.

Згадайте новину: Тепер штампу про шлюб у паспортах не буде: форму ID карт затверджено законом

Пропонуючи відповідний законопроект, законодавець посилається на те, що після скасування дозвільного порядку виготовлення печаток наказом Міністерства внутрішніх справ України від 11.01.2011р. № 5 «Про визнання таким, що втратив чинність, наказу МВС від 11.01.1999 р. №17», будь-яка особа отримала право виготовляти печатки будь-якого змісту та у будь-якій кількості на власний розсуд. Також положення законодавства про необхідність наявності печаток на документах призвели до того, що у господарській та правозастосовчій діяльності відбиток печатки часто помилково сприймається як доказ наявності повноважень у особи, яка підписала документ, незалежно від реальних повноважень таких осіб. Тому автори законопроекту вважають, що вимога наявності відбитку печатки на документі є звичайною бюрократичною перепоною, а не підтвердженням офіційності/автентичності/достовірності документу чи повноважень особи, яка підписала такий документ. Більше того - за вимагання державним органом або органом місцевого самоврядування наявності відбитку печатки на офіційному документі пропонується встановити адміністративну відповідальність.

Разом з тим, фахівці, які постійно працюють з документами — не розділяють такого оптимізму парламентарів. Податковий консультант, експерт КНСЕУ Олександр Семенюк відзначає, що за наявності печатки траплялись непоодинокі випадки підробки підпису та печатки. Якщо скасувати печатку, підпис підробити стає значно легше. І якщо щодо підпису не буде ставитись питання про встановлення (підтвердження) його оригінальності, документ визнають справжнім. Щоправда на сьогодні, відзначає пан Олександр, в своїй практиці державні та недержавні структури використовують не просто іменні бланки, а бланки з захищеним зображенням. Це значно ускладнює підробку документів.

Користуйтесь консультацією: Добровільно-примусові сервіси фіскальної служби, або Чи варто боротися з додатковими угодами до договорів про визнання електронних документів

Але якщо дуже комусь хочеться підробити документ, то не заважає ні бланк зі спеціальними символами, ні оригінал підпису, ні печатка. Саме із такою ситуацією нещодавно зіткнулася Київська незалежна судово-експертна установа. Керівництвом КНСЕУ було зафіксовано факт підробки економічної експертизи із застосуванням підробленого підпису та накладанням на підпис підробленої печатки установи. Цей випадок було задокументовано та передано на розгляд до правоохоронних органів з метою відкриття кримінального провадження за статтею 358 Кримінального кодексу України «Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів».

Виходячи з таких фактів, у фахівців, які постійно працюють з документами та встановлюють їх справжність намір відмінити наявність печатки на документах викликало деякий сумнів. Адже на даному етапі це не стільки скасує паперову бюрократію, не надто сильно наблизить імплементацію загальноєвропейських норм в українське законодавство, скільки збільшить ризик шахрайства та підробки документів. Звісно законотворчі кроки назустріч європейським стандартам потрібно робити, але для початку необхідно вжити заходи для запобігання збільшення шахрайства та підробки документів.

Джерело: КНСЕУ

Згадайте новину: Витяги, виписки, довідки з Єдиного державного реєстру відтепер банки приймають в електронній формі

  • 1909

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 1909

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст