Головна Блог ... Новини Вбивство екс-депутата Дениса Вороненкова у Києві: всі подробиці Вбивство екс-депутата Дениса Вороненкова у Києві: ...

Вбивство екс-депутата Дениса Вороненкова у Києві: всі подробиці

Відключити рекламу
Вбивство екс-депутата Дениса Вороненкова у Києві: всі подробиці - tn1_0_34065200_1490294227_58d415d353339.jpg

У четвер, 23 березня, в центрі Києва сталося вбивство Дениса Вороненкова, колишнього депутата Держдуми від КПРФ. НВ наводить усі головні подробиці про подію.

Вороненкова вбили на виході з готелю

Вороненков вийшов з готелю Прем'єр Палас з охоронцем, близько 11:30 в них почав стріляти невідомий з ТТ. У охоронця був здійснений постріл в область серця, але він залишився живий і при пам'яті, почав співпрацювати зі слідством. У кілера два поранення в область грудей і наскрізне поранення голови, його госпіталізували, проте він помер у лікарні. Вороненков помер на місці, отримавши одну кулю в шию, дві в область обличчя, одну в живіт.

Президент України Петро Порошенко викликав до себе голову СБУ у зв'язку з вбивством російського екс-депутата.

Вспомните новость: Экс-депутат Госдумы Вороненков, который голосовал за аннексию Крыма, получил гражданство Украины

Дружина Вороненкова Марія Максакова зомліла, приїхавши на місце вбивства чоловіка.

Екс-депутат Держдуми Ілля Пономарьов розповів, що Вороненков йшов на зустріч з ним і побоювався за своє життя, йому була виділена державна охорона, тому що передбачалося, що можуть бути замахи з боку російських спецслужб.

Співробітники спецпідрозділу Служби безпеки України пообіцяли взяти під охорону вдову Дениса Вороненкова і Іллю Пономарьова.

Версії вбивства Вороненкова

У Нацполіції заявили, що вбивство Вороненкова могла організувати Росія, оскільки він був носієм важливої інформації. Раніше Вороненков обіцяв дати свідчення про те, як Росія окупувала Крим в 2014 році.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко назвав Росію причетною до вбивства Вороненкова.

Згадайте новину: В Одесі виявили тіло ймовірного свідка у справі про вбивство адвоката російських ГРУшників – Соколовська

"Серед білого дня був застрелений екс-депутат Держдуми Росії Денис Вороненков, який представив слідчим дуже важливі свідчення у справі. Це була звичайна для Кремля показова страта свідка", - написав він у Facebook.

Прес-секретар Луценка Лариса Сарган заявила, що Вороненков раніше встиг дати надважливі покази і вони будуть долучені до справи про державну зраду Віктора Януковича.

Президент Петро Порошенко на нараді з силовиками назвав вбивство Дениса Вороненкова підступним і зазначив, що до нього причетні спецслужби Росії.

"Це акт державного тероризму з боку Росії, яку він був змушений залишити з політичних міркувань. Явний почерк російських спецслужб, раніше неодноразово виявлявся в різних європейських столицях», - заявив глава держави.

Порошенко відповів, що Вороненков був одним з головних свідків російської агресії проти України, і зокрема ролі Віктора Януковича щодо введення в Україну російських військ.

Згадайте новину: Вбивство адвоката Юрія Грабовського. Є підозрювані та версії. Перші конкретні дані слідства.

"Вважаю невипадковим, що вбивство сталося в один день з диверсією в Балаклії на Харківщині", - підкреслив президент.

У свою чергу в Росії заявляють, що вбивство Вороненкова - провокація українських спецслужб.

Пізніше Луценко уточнив, що слідство у справі вбивства Дениса Вороненкова розглядає дві версії: вбивство як свідка у справі колишнього президента України Віктора Януковича, так і свідка контрабанди в структурі ФСБ Російської Федерації.

Хто вбив Дениса Вороненкова?

У день вбивства генпрокурор Луценко заявив, що слідство встановлює особу вбивці Дениса Вороненкова. При ньому були документи громадянина України, вони перевіряються на достовірність. До місця злочину його підвозила машина Daewoo.

Пізніше директор департаменту комунікації МВС Артем Шевченко повідомив, що поліція встановила особу вбивці Дениса Вороненкова, він дійсно громадянин України. При цьому ім'я та прізвище названі не були.

Видання Обозреватель з посиланням на свої джерела повідомило, що вбивця Дениса Вороненкова перебував у розшуку. "Кілер 1988 року народження. Він розшукувався дніпровськими правоохоронцями за вчинення злочинів, передбачених статтями 205 і 209 КК України (фіктивне підприємництво та легалізація доходів, отриманих злочинним шляхом)", - повідомив Обозреватель.

У свою чергу колишній депутат Держдуми РФ Ілля Пономарьов заявив, що до вбивства Дениса Вороненкова причетний генерал ФСБ Олег Феоктістов. Пономарьов зазначив, що Вороненков знав безліч подробиць про діяльність російської влади, на нього вже здійснювали замах. За твердженням Пономарьова, генерал Феоктистов має можливість зв'язатися безпосередньо з російським президентом Володимиром Путіним.

Читайте статтю: ДОСЛІДЖЕННЯ. Скільки вбивць, ґвалтівників та хабарників випустив на свободу «Закон Савченко»

Що відомо про Вороненкове: біографія

Денис Вороненков народився 10 квітня 1971 року в місті Горький (Росія).

1988 рік - закінчив Ленінградське суворовське військове училище.

1995 рік - із золотою медаллю закінчив Військовий університет Міністерства оборони Російської Федерації.

У 1996 році закінчив юридичний факультет Рязанського державного університету імені С. О. Єсеніна.

З 1995 по 1999 рік проходив військову службу на різних посадах в органах Військової прокуратури РФ, за його словами, слідчим, старшим слідчим, помічником прокурора, заступником прокурора.

З 2011 по 2016 рік - депутат Державної думи VI скликання, член комітету Держдуми з безпеки і протидії корупції.

У жовтні 2016 року разом з дружиною Марією Максаковою поїхав жити до Києва і 6 грудня отримав громадянство України, відмовившись від російського.

Еміграцію в Україну він пояснював своїм переслідуванням в Росії з боку ФСБ. У своїх інтерв'ю колишній депутат повідомив про отримання ним і його дружиною громадянства України, а також виступив з критикою російської влади. Також він заявив, що не голосував за ратифікацію договору про "приєднання" Криму до Росії.

14 лютого ЗМІ стало відомо, що Слідчий комітет РФ оголосив екс-депутата в розшук за звинуваченням у рейдерському захопленні в 2011 році будівлі в центрі Москви вартістю $5 млн.

Перший віце-спікер Держдуми Іван Мельников заявив, що Вороненков автоматично перестав бути членом КПРФ після того, як отримав громадянство іншої держави і тому не потрібне рішення про його виключення. Статут КПРФ передбачає припинення членства в партії у разі втрати громадянства РФ.

Источник: Новое время

  • 1517

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 1517

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст