Головна Блог ... Цікаві судові рішення З0 днів дає суд фіскальному органу для надання доказів про відсутність коштів для сплати судового збору за подання касаційної скарги і попереджає, що без подання - залишить скаргу без розгляду (ВАСУ від 15 листопада 2016р., К/800/30652/16) З0 днів дає суд фіскальному органу для надання док...

З0 днів дає суд фіскальному органу для надання доказів про відсутність коштів для сплати судового збору за подання касаційної скарги і попереджає, що без подання - залишить скаргу без розгляду (ВАСУ від 15 листопада 2016р., К/800/30652/16)

  • Автор: 

    Автор не вказаний

  • 2

  • 0

  • 3807

Відключити рекламу
- vasu_z0_dniv_dae_sud_fiskalnomu_organu_dlya_nadannya_dokaziv_pro_vidsutnist_koshtiv_dlya_splati_sudovogo_zboru_58323f84b1f6e.jpg

Фабула судового акту: Хоча введення сплати судового збору для фіскальних органів було нерозумним, раніше цим органам в змові із судами вдавалось обходити недостатність коштів у бюджеті для сплати судового збору. Адже принцип «податкової» оскаржую все що можливо аж до Верховного і за таким принципом коштів на всі скарги може не вистачити.

Так, фіскальний орган подавав апеляційну, касаційну скаргу без сплати судового збору, яку суд повертав. Далі, коли кошти на судовий збір знаходились, фіскальний орган повторно подавав скаргу і клопотав перед судом про поновлення строків на оскарження з підстави «відсутності коштів для сплати судового збору на момент першого подання скарги». Суди вважали це поважною причиною і приймали скарги до розгляду, особливо касаційні навіть через рік. Заперечення платників податків були марними, оскільки суд навіть не пояснював, які саме причини для поновлення строку на подання скарги він визнав поважними.

Тепер практика трохи змінюється у кращий бік. У цій справі суд залишив касаційну скаргу без руху і запропонував фіскальному органу надати докази відсутності коштів для сплати судового збору для подання касаційної скарги вчасно. Які це повинні бути докази – питання відкрите. І для відповіді на це питання у фіскального органу є 30 днів – інакше суд відмовить у відкритті касаційнго провадження.

Отже, чекаємо на ноу-хау від податкової.

Фабула судового акту: Бездіяльність суду першої інстанції є підставою для поновлення сроку на апеляційне оскарження за заявою особи, яка оскаржує судове рішення (ВСУ від 7 вересня 2016р. у справі № 6-1250цс16)

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

У Х В А Л А

15 листопада 2016 року м. Київ К/800/30652/16

Суддя Вищого адміністративного суду України Олендер І.Я., перевіривши дотримання статтей 17, 20, 210, 211, 212 Кодексу адміністративного судочинства України та відповідність вимогам статті 213 Кодексу адміністративного судочинства Україникасаційної скарги Личаківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 21.05.2015 року та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 23.11.2015 року у справі за позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у Личаківському районі м. Львова Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,-

в с т а н о в и в:

Касаційна скарга підлягає залишенню без руху внаслідок наявності перешкод для відкриття касаційного провадження.

Відповідно до частини 2 статті 212 КАС України касаційна скарга на судові рішення подається протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення постанови в повному обсязі.

Частиною 5 статті 254 КАС України передбачено, що постанова або ухвала суду апеляційної чи касаційної інстанції за наслідками перегляду, постанова Верховного Суду України набирають законної сили з моменту проголошення, а якщо їх було прийнято за наслідками розгляду у письмовому провадженні, - через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі.

Ухвала Львівського апеляційного адміністративного суду від 23.11.2015 року була постановлена у відкритому судовому засіданні та набрала законної сили з моменту проголошення.

Касаційна скарга Личаківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 21.05.2015 року та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 23.11.2015 року подана до суду 8 листопада 2016 року, тобто після закінчення строку касаційного оскарження.

Відповідно до положень статті 167 КАС України на вимогу особи, яка бере участь у справі, а так само особи, яка не брала участі у справі, але щодо якої суд вирішив питання про її права, свободи, інтереси чи обов'язки, суд у цей самий день видає копію постанови (або її вступної та резолютивної частин) чи ухвали суду. У разі проголошення в судовому засіданні лише вступної та резолютивної частин постанови суд повідомляє час, коли особи, які беруть участь у справі, можуть одержати копію постанови в повному обсязі. Суд складає повний текст постанови у строк, передбачений частиною третьою статті 160 цього Кодексу, тобто у строк не більш як п'ять днів з дня закінчення розгляду справи. Особам, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні, копія судового рішення надсилається рекомендованим листом з повідомленням про вручення протягом трьох днів з дня його ухвалення чи складення у повному обсязі або у разі їх звернення вручаються під розписку безпосередньо в суді.

Частиною 4 статті 214 КАС України встановлено, що касаційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, встановлених статтею 212 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення касаційної скарги без руху особа має право звернутися до суду касаційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.

При перевірці матеріалів касаційної скарги встановлено, що строк касаційного оскарження пропущено.

В обґрунтування поважності причин пропуску вказаного строку скаржник зазначає, що вперше касаційну скаргу ним було подано у межах процесуальних строків встановлених статтею 212 КАС України.

Ухвалою судді Вищого адміністративного суду України від 8 лютого 2016 року К/800/54211/15 касаційну скаргу - повернуто скаржнику, у зв'язку з несплатою судового збору .

Скаржник повторно подав касаційну скаргу до Вищого адміністративного суду України 8 листопада 2016 року.

З огляду на вказане, скаржнику необхідно надати докази поважності пропуску строку на які посилається, зокрема відсутності коштів для сплати судового збору з часу повернення касаційної скарги поданої вперше до часу подання вдруге, докази вчинення дій щодо отримання коштів для оплати судового збору, та копію поштового конверта в якому надійшла ухвала судді Вищого адміністративного суду України від 8 лютого 2016 року.

Таким чином, касаційна скарга підлягає залишенню без руху з наданням Личаківській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області строку для надання доказів для визнання причини пропуску строку на подання касаційної скарги повторно поважною.

Крім того, Личаківська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області подала клопотання про заміну сторони в порядку правонаступництва, відповідно до статті 55 Кодексу адміністративного судочинства України, долучивши необхідні документи.

Керуючись статтями 55, 108, 213, 214 Кодексу адміністративного судочинства України,

у х в а л и в:

Клопотання Личаківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області про заміну сторони в порядку правонаступництва задовольнити.

Державну податкову інспекцію у Личаківському районі м. Львова Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області замінити правонаступником Личаківською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області.

Касаційну скаргу Личаківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 21.05.2015 року та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 23.11.2015 року у справі за позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Личаківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення - залишити без руху, надавши строк для усунення недоліків касаційної скарги, вказаних в ухвалі, протягом тридцяти днів з моменту її отримання.

У разі невиконання вимог суду у встановлений строк, у відкритті касаційного провадження буде відмовлено.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Вищого адміністративного суду України І.Я. Олендер

  • 3807

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 3807

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні судові рішення

    Дивитись всі судові рішення
    Дивитись всі судові рішення
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст