Головна Блог ... Новини Уряди України та Королівства Нідерландів змінюють умови угоди про уникнення подвійного оподаткування Уряди України та Королівства Нідерландів змінюють ...

Уряди України та Королівства Нідерландів змінюють умови угоди про уникнення подвійного оподаткування

Відключити рекламу
Уряди України та Королівства Нідерландів змінюють умови угоди про уникнення подвійного оподаткування - tn1_0_31457100_1521967948_5ab7634c4cd93.jpg

Приєднання України до плану ОЕСР з протидії агресивному податковому плануванню, розмиванню податкової бази та виведенню прибутку з-під оподаткування (далі – план BEPS) спричинило обов’язок України із запровадження низки нормативних актів, які реалізують положення вищевказаного плану BEPS на національному рівні.

Як результат, багато країн, які також приєдналися до плану BEPS, підписали багатосторонню конвенцію з впровадження заходів протидії розмиванню бази оподаткування та виведення оподатковуваного прибутку (MLI), що надала змогу одноразово змінити й посилити угоди про уникнення подвійного оподаткування між країнами-учасницями.

Однак сьогодні Україна залишається осторонь Конвенції MLI, а всі плани приєднатися до неї у 2017 р. залишися нереалізованими. Тому одночасне внесення змін до угод про уникнення подвійного оподаткування України з іншими світовими державами також не є можливим.

Вспомните новость: Налоговики открывают охоту за деньгами украинцев

Однак 12.03.2018 р. представниками урядів України та Королівства Нідерландів був підписаний протокол про внесення змін до Конвенції між Україною та Королівством Нідерланди про уникнення подвійного оподаткування і попередження податкових ухилень стосовно податків на доходи та майно від 24.10.1995 р. (далі – Конвенція). Текст проекту протоколу, яким вносяться зміни до Конвенції, був погоджений під час переговорів, що відбулися між Українською стороною та стороною Королівства Нідерландів ще у квітні 2016 р.

Як повідомляє Міністерство фінансів України, такий крок було здійснено задля адаптації умов Конвенції до умов останньої редакції Модельної конвенції ОЕСР та плану протидії BEPS.

Уникнення подвійного оподаткування доходів фізичних та юридичних осіб, згідно з інформацією, що надається представниками Міністерства фінансів України, має досягатися шляхом розподілу права оподаткування між Україною та Нідерландами, а також шляхом врахування сум податків, які були сплачені на території однієї з договірних держав, при визначенні розміру податкового зобов’язання в іншій договірній державі. Визначення права оподаткування відбуватиметься за принципом місця виникнення тих чи інших доходів фізичних та/або юридичних осіб.

Передбачені протоколом зміни позначаться на підвищенні розміру ставок оподаткування окремих видів доходів. Нині представники влади розкривають відомості лише щодо 3-х видів доходів: дивіденди, проценти та роялті.

Читайте статтю: Правопорушення у сфері містобудівної діяльності в Україні. Аналіз судової практики.

Так, оподаткування дивідендів здійснюватиметься за ставкою у 5% та 15%. Застосування ставки у 5% можливе, якщо фактичним власником дивідендів є компанія (інша ніж партнерство), яка володіє безпосередньо щонайменше 20% капіталу компанії, що сплачує дивіденди. В інших випадках дивіденди підлягають оподаткуванню за ставкою у розмірі, що становить 15%.

Оподаткування процентів тепер оподатковуватиметься за ставкою у 5% (нагадаємо, що нині чинною редакцією Конвенції оподаткування процентів здійснюється із застосуванням ставки 2%).

Окрім того, оновленим текстом Конвенції для платників податків більше не передбачатиметься ставка 0% для оподаткування роялті. Таким чином, визначення суми належного до сплати податку здійснюватиметься лише із застосуванням ставок оподаткування у розмірах 5% та 10% від відповідної бази.

Також оновлена Конвенція міститиме статтю стосовно обміну податковою інформацією, якою передбачене значне розширення можливостей щодо обміну податковою інформацією між Україною та Нідерландами. Нагадаємо, що сьогодні Україна також залишається осторонь запровадження стандарту CRS, який стосується здійснення процедури автоматичного обміну податковою інформацією між низкою країн-учасниць, які вже почали реалізувати цей стандарт на національних рівнях.

Текст протоколу нині не доступний широкому загалу, однак, як наголошує Міністерство фінансів України, зміни до Конвенції мають створити сприятливі умови для інвесторів України та Королівства Нідерландів, стимулювати ділову ініціативу підприємців. Текст нової редакції Конвенції дозволить запобігти ухиленням від сплати податків з одночасним зменшенням тиску на законослухняних платників податків, усунути податкову дискримінацію, створити механізми покращення співпраці між відповідними податковими органами української та нідерландської сторін шляхом встановлення і запровадження процедур взаємного узгодження спірних питань, що стосуються оподаткування.

Наразі на протокол про внесення змін до Конвенції очікують внутрішні процедури, що є необхідними для його ратифікації.

Вспомните новость: Крупному бизнесу придется отчитываться о налогах, уплаченных в других странах

Автор новини: Анна Головацька«TaxLink, платформа податкових знань» експерт

Джерело: http://yur-gazeta.com

  • 1035

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 1035

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст