Головна Блог ... Аналітична стаття Статті Україна переходить на біометричні паспорти - це неминуче як і наш поступ в Європу Україна переходить на біометричні паспорти - це не...

Україна переходить на біометричні паспорти - це неминуче як і наш поступ в Європу

Відключити рекламу
 - tn1_ukraina_perehodit_na_biometrichni_pasporti_tse_neminuche_yak_i_nash_postup_v_evropu_576babd0bb3c1.jpg

Біометричні паспорти набувають все більшого поширення у світі. Відповідно до даних Міжнародної організації цивільної авіації (ICAO) більше 90 країн з 193 держав-членів ООН в даний час видають такі документи, при цьому ще більше двадцяти держав готові до їх впровадження в найближчі роки.

Запровадження біометричних документів

Передбачається, що біометричні документи найбільш захищені від підробок та виключають можливість користування ними будь-якою особою, окрім власника. Відповідно до Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» № 5492-VI від 20.11.2012 розпочато роботи із запровадження оформлення і видачі паспорта громадянина України та паспорту для виїзду за кордон, що містить безконтактний електронний носій із біометричними даними власника документу.

Відповідно постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 р. № 302 «Про затвердження зразка бланка, технічний опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України», оформлення і видачу паспорта громадянина України з безконтактним електронним носієм у вигляді пластикової картки запроваджено з 1 січня 2016 року.

Отже, відповідно до Закону, біометричні дані - сукупність даних про особу, зібраних на основі фіксації її характеристик, що мають достатню стабільність та істотно відрізняються від аналогічних параметрів інших осіб (біометричні дані, параметри - відцифрований підпис особи, образ обличчя особи та відбитки пальців рук), що містяться на безконтактному електронному носії, який дозволяє здійснювати комплекс заходів, пов'язаних з ідентифікацією особи.

Біометричні паспорти виготовляються у формі книжечки, в яку імплантована безконтактна інтегральна схема або у формі картки з полімерних матеріалів, які за фізичними характеристиками підлягають лазерній персоналізації і гравіюванню відповідно до державних (національних) та міжнародних стандартів, і повинні містити безконтактний електронний носій та номер бланка.

До безконтактного електронного носія вноситься інформація, що знаходиться на сторінці даних документа, біометричні дані, параметри особи, а також дані щодо забезпечення захисту інформації, що знаходиться на безконтактному електронному носії, відповідно до документів ІСАО.

Згадати новину: Відцифрований відбиток пальця у паспорті – чергове рішення влади для лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України.

Нові особливості оформлення паспорта громадянина України

Біометричний паспорт громадянина України виготовляється у формі картки, що містить безконтактний електронний носій. Проте, особам, які через свої релігійні переконання відмовляються від отримання такого паспорта, оформляється паспорт, що не містить безконтактного електронного носія.

До паспорта громадянина України за письмовим клопотанням заявника, а стосовно осіб, які не досягли шістнадцятирічного віку, - їхніх батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або інших представників може бути внесена також додаткова змінна інформація, що міститься в Єдиному державному демографічному реєстрі.

Оформлення та видача паспорта здійснюються територіальним підрозділом ДМС у взаємодії з Головним обчислювальним центром Єдиного державного демографічного реєстру та Державним центром персоналізації документів.

Згадайте новину: Біометричні паспорти – майбутнє, принаймі тих громадян, які хочуть подорожувати

Біометричний паспорт для виїзду за кордон

Біометричний паспорт громадянина України для виїзду за кордон виготовляється у формі книжечки, правий форзац якої містить безконтактний електронний носій. Проте, Громадянин України, який через свої релігійні переконання відмовився від внесення інформації до безконтактного електронного носія, що імплантований до паспорту для виїзду за кордон, має право на отримання паспорта для виїзду за кордон, що не містить безконтактного електронного носія.

Паспорт для виїзду за кордон оформляється особам, які не досягли шістнадцятирічного віку, на чотири роки, а особам, які досягли шістнадцятирічного віку, - на 10 років.

Оформлення, видача та обмін паспорта для виїзду за кордон здійснюється територіальним органом або підрозділом ДМС, незалежно від місця проживання громадянина, а за кордоном - закордонною дипломатичною установою України.

Згадайте новину: Паспорт стає обов'язковим для українця з 14 років

Необхідність зміни паспорта колишньої форми на біометричний

Необхідно також зазначити, що не обов’язково міняти паспорти колишньої форми на нові - біометричні. Відповідно до чинного законодавства, паспорт громадянина України, що видається сьогодні підрозділами ДМС України, має необмежений строк дії, а тому, навіть після впровадження паспортів нового зразка, такі паспорти залишаться чинними. Змінювати їх на біометричні - це право, але не обов'язок кожного громадянина України.

Паспорт громадянина України для виїзду за кордон видається терміном на 10 років (кінцева дата дії зазначена у паспорті) і навіть після впровадження документів нового зразка, такий паспорт є чинним до зазначеної кінцевої дати дії. Громадяни можуть вільно перетинати кордон з такими паспортами, отримувати у них візи тощо. Разом з цим, у разі бажання громадянина, він зможе обміняти цей паспорт на паспорт нового зразка, звернувшись до підрозділу ДМС України.

Крім того при оформленні нового паспорту громадянин має можливість відмовиться від оформлення паспорта з електронним безконтактним носієм і в такому разі видається паспорт без електронного чіпа.

Згадайте новину: Куди може поїхати громадянин України без візи

Біометричні паспорти все ж таки доведеться отримувати.

  • 1898

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 1898

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні аналітичні статті

    Дивитись усі статті
    Дивитись усі статті
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст