Головна Блог ... Новини Україна через два-три роки може досягти зростання економіки на 7% у рік - Міклош Україна через два-три роки може досягти зростання ...

Україна через два-три роки може досягти зростання економіки на 7% у рік - Міклош

Відключити рекламу
Україна через два-три роки може досягти зростання економіки на 7% у рік - Міклош - tn1_0_02975500_1465071227_5753367b0747f.jpg

Потенціал для зростання України величезний, але без інвестицій переорієнтувати і розвивати економіку неможливо.

Експерти вже пророкують Україні попадання в топ-50 у рейтингу Doing Business, чиновники більш стримані і налаштовують нас між 65-м та 69-м місцями.

Багато ініціатив, які вплинули б на ці показники, так і не були прийняті Верховною Радою до 1 червня (зміни, внесені в законодавство до цієї дати, вплинуть на оцінку Світового банку в черговому рейтингу). Тільки третина урядових ініціатив змогла подолати парламент.

Але навіть їх стриманий оптимізм буде майже проривом, якщо врахувати, що зараз ми займаємо 83 рядок рейтингу, між Саудівською Аравією і Брунеєм і нас обігнали Ботсвана, Бутан і Руанда.

Згадайте новину: Сумнівні перспективи розвитку української та світової економік

Втім, торік наші успіхи були чи видатними - підвищивши позиції України за одним індикаторами, експерти Світового банку зафіксували зниження рейтингів за іншим, зазначивши складності при отриманні дозволів на будівництво та погіршення ситуації з дотриманням договорів.

Потенціал для зростання України величезний, вважає Іван Міклош, голова Стратегічної групи радників з питань реформ при Кабінеті міністрів.

"Через два-три роки Україна може досягти зростання економіки на 7% у рік і незабаром наздогнати розвинені країни. Швидкий прогрес є реальним, але для цього потрібно продовжувати реформи", - переконаний він, зазначаючи при цьому, що досвід Словаччини це підтверджує, оскільки свого часу вона стала однією з небагатьох країн, які провели структурні макроекономічні реформи, забезпечивши зростання в 10% ВВП.

Нагадаємо, що в першому кварталі 2016 року Держстат зафіксував мінімальне зростання економіки України в 0,1% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

"Але без інвестицій переорієнтувати і розвивати економіку неможливо... Покращення інвестиційного клімату - сигнал для інвестора. Україна зараз дуже приваблива з точки зору інвестицій, оскільки рівень зарплат в країні відносно низький, а дешева робоча сила – це вагома конкурентна перевага. Перспективи для росту. Для цього потрібно поліпшити бізнес-клімат і, звичайно, процес бюджетування".

Згадайте новину: Глава Світового банку назвав кращі і найбльш провальні реформи в Україні

Численні адміністративні і юридичні бар'єри бізнес, нехай з перемінним успіхом, але долає. Але непереборною перешкодою для нього залишається неможливість планування результатів діяльності в Україні.

"До тих пір, поки інвестори не побачать злагодженої і грамотної роботи Міністерства фінансів і Національного банку, розмови про залучення інвестицій так і залишаться розмовами".

На жаль, в країні досі визначення ключових макропоказників не точніше, ніж прогнози погоди, а їх утримання - взагалі недосяжна мета. Бюджет минулого року був побудований на прогнозі інфляції в 26,7%, а в реальному житті вона перевалила за 40%, ВВП замість обіцяних 5,5% впав на 9%.

"Так, стрімке зростання споживчих цін подарувало нам ілюзорний профіцит держбюджету, але зайвий раз підтвердило нашу нездатність планувати свій прибуток і витрати. По суті, ми не даємо на сьогоднішній день інвесторам сигналів стабільності, хоча говоримо про макростабілізацію. Бюджет поточного року орієнтується на інфляцію в 12%, але згідно з останнім інфляційним звіту НБУ до кінця року вона складе 9,1%. Тобто, вже можна говорити про потенційне невиконання дохідної частини бюджету і, відповідно, про зростання бюджетного дефіциту, який необхідно буде чимось покривати".

Згадайте новину: "Спрощенку" в Україні потрібно радикально скорочувати - Міклош

Зростання бюджетного дефіциту - це ризик майбутніх курсових стрибків, так як джерел його покриття в України не багато, і до цього часу головною була емісія.

За 2015 рік приріст облігацій внутрішньої держпозики у портфелі НБУ склав 71,8 млрд грн. "Це ні що інше, як монетизація дефіциту держбюджету, яка де-юре не є емісією, але де-факто створює на обмінний курс не менший тиск".

Джерело: DT.UA

Вспомните новость: Экономический кризис в Украине достиг своего дна: так говорят глава Нацбанка Гонтарева и министр финансов Яресько

  • 1523

    Переглядів

  • 3

    Коментарі

  • 1523

    Переглядів

  • 3

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Ему я верю!

    05.06.2016 14:06

    От через три роки і побачим...

    05.06.2016 14:42

    Уже будет 28 лет ожидания!)))

    06.06.2016 15:42

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст