Головна Блог ... Новини У ДФС назвали Bitcoin "грошовим сурогатом"

У ДФС назвали Bitcoin "грошовим сурогатом"

Відключити рекламу
У ДФС назвали Bitcoin \

У Державній фіскальній службі наполягають на тому, що криптовалюта Bitcoin не може бути засобом платежу. При цьому, в ДФС вказують на норми вітчизняного законодавства та визначення Нацбанку, як повідомляє Укрінформ

«Роз'яснення щодо правомірності використання в Україні «віртуальної валюти/криптовалюти» надано Національним банком України 10.11.2014 року, виходячи з якого Національний банк України розглядає «віртуальну валюту/криптовалюту» Bitcoin «як грошовий сурогат, який не має забезпечення реальною вартістю і не може використовуватися фізичними та юридичними особами на території України як засіб платежу, оскільки це протирічить нормам українського законодавства» та рекомендує громадянам використовувати послуги лише тих платіжних систем, систем розрахунків, які внесені Національним банком України до Реєстру платіжних систем, систем розрахунків, учасників цих систем та операторів послуг платіжної інфраструктури», - йдеться у відповіді на запит.

Вспомните новость: Мир накрывает "блокчейн-пузырь". Кто на этом заработает и причем здесь Bitcoin

Крім того у ДФС указують на ст. 99 Конституції України, якою визначено, що грошовою одиницею України є гривня, забезпечення стабільності якої є основною функцією центрального банку держави - Національного банку України.

Крім того, статтею 192 Цивільного кодексу України визначено, що грошова одиниця України - гривня є законним платіжним засобом, обов'язковим до приймання за номінальною вартістю на всій території України. При цьому, іноземна валюта може використовуватися в Україні у випадках і в порядку, встановлених законом.

Згадайте новину: Біткойн в Україні: криптовалютою вже можна розрахуватися в Києві

«Згідно зі статтею 40 Закону України від 20 травня 1999 року №679-XIV «Про Національний банк України» (далі - Закон № 679) Національний банк України встановлює правила, форми і стандарти розрахунків банків та інших юридичних і фізичних осіб в економічному обігу України із застосуванням як паперових, так і електронних документів, а також платіжних інструментів та готівки, координує організацію розрахунків, дає дозволи на здійснення клірингових операцій та розрахунків. Крім того, Національний банк України, визначає структуру валютного ринку України та організовує торгівлю валютними цінностями на ньому відповідно до законодавства України про валютне регулювання (стаття 45 Закону № 679). Статтею 32 Закону № 679 визначено, що випуск та обіг на території України інших грошових одиниць і використання грошових сурогатів як засобу платежу забороняється», - додали у ДФС.

  • 1700

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 1700

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст