Головна Блог ... Новини Судову реформу, найімовірніше, буде провалено і ми отримаємо старих суддів у нових судах – юрист Маселко Судову реформу, найімовірніше, буде провалено і ми...

Судову реформу, найімовірніше, буде провалено і ми отримаємо старих суддів у нових судах – юрист Маселко

Відключити рекламу
Судову реформу, найімовірніше, буде провалено і ми отримаємо старих суддів у нових судах – юрист Маселко - tn1_0_07131400_1506773884_59cf8b7c11725.jpg

Із 30 суддів, які дістали негативні висновки громадськості, 25 точно пройшли до Верховного Суду, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" юрист, член Громадської ради доброчесності Роман Маселко.

Відкритість конкурсу до Верховного Суду виявилася фіктивною. Про це заявив член Громадської ради доброчесності (ГРД) і голова Ради громадського контролю при НАБУ Роман Маселко, коментуючи повідомлення Вищої ради правосуддя щодо передавання на підпис президентові України Петру Порошенку подання про призначення 111 суддів Верховного суду.

Згадайте новину: ВРП рекомендувала 111 кандидатів на посади суддів Верховного Суду

"Моя оцінка конкурсу вкрай негативна. Його суть зводилася до оновлення судів, коли негідники, люди, до яких є претензії у суспільства, мали піти. Цей перший етап був найважливішим. Від його підсумків залежить, чи буде довіра до подальшої реформи і довіра до всієї судової системи. І цей перший крок засвідчив, що, найімовірніше, реформу буде провалено, і як результат ми отримаємо старих суддів у нових судах. Можливо 10% зайдуть зі сторони, і ще звільнять 10% від тих, до кого є претензії", – зазначив співрозмовник.

За його словами, особливу тривогу викликає той факт, що Вища рада правосуддя (ВРП) не прислухалася до думки громадськості.

"111 суддів оголошено переможцями. Із 120 кандидатів тільки двох знято з конкурсу, ще щодо сімох рішення відклали на невизначений термін. Знято всього одного суддю, стосовно якого ми зробили негативний висновок. А до числа семи потрапила Вікторія Мацедонська. Суддя, яка у часи Майдану відмовилася забороняти мирні зібрання і ще написала окрему думку, чому такі рішення незаконні. Вона єдина тоді знайшла в собі сили висловитися публічно. До неї знайшли якісь претензії, ми не знаємо, чому її не призначили. А, наприклад, суддя Олександр Золотников, який забороняв мирні зібрання і збрехав у декларації доброчесності, пройшов до Верховного Суду. Не знаю, як це можна пояснити перед наступною річницею Майдану. Такі факти дискредитують цей конкурс повністю", – розповів Маселко.

Вспомните новость:Сытник об идее антикоррупционных палат: Это спекуляция и обман. Там будут те же судьи, которых мы почти каждый день задерживаем за взятки

Він зазначив, що сумнівається у доцільності подальшої участі представників громадськості у процесі добору суддів.

"Важливим елементом конкурсу була відкритість. Ми дійсно бачили онлайн-трансляції. Начебто відкрито. Але стрижневі питання завжди вирішували за зачиненими дверима. Голосування проводили таємно для нас. Ніхто не знає, хто і за кого голосував, ніхто не знає мотивів того чи того рішення. По суті, відкритість виявилася фіктивною. Нам продемонстрували тільки те, що не особливо впливає на процес ухвалення рішень, а головне приховали. У результаті з 30 суддів, які дістали негативні висновки ГРД, тільки одного погодилися зняти. А 25 суддів уже точно пройшли до Верховного Суду. Тоді який сенс роботи громадськості? Нею просто прикриваються. Такі мої враження, ми зберемося, обміркуємо, чи варто продовжувати подальшу роботу, і зробимо офіційну заяву", – повідомив юрист.

27 липня Вища кваліфікаційна комісія суддів України визначила переможців конкурсу на 120 посад суддів нового Верховного Суду. Інформацію про цих кандидатів ВСП розглядала з 14 до 25 вересня, і сьогодні, 29 вересня, рекомендувала президентові України Петру Порошенку 111 кандидатів для призначення на посади суддів Верховного Суду.

Учасники конкурсу пройшли професійні і психологічні тести, перевірки Національного антикорупційного бюро України, Національного агентства з питань запобігання корупції та Громадської ради доброчесності.

31 липня посольство США в Україні заявило, що доброчесність деяких переможців конкурсу підлягає сумнівам.

Вспомните новость: Когда судьи предлагают мне взятку - это не нормально

  • 1275

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 1275

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст