Головна Блог ... Новини Справи НАБУ в судах: у 22 з понад 80 проваджень розгляд не розпочався Справи НАБУ в судах: у 22 з понад 80 проваджень ро...

Справи НАБУ в судах: у 22 з понад 80 проваджень розгляд не розпочався

Відключити рекламу
Справи НАБУ в судах: у 22 з понад 80 проваджень розгляд не розпочався - tn1_0_23910200_1502884265_599431a93a6ad.jpg

Судовий розгляд досі не розпочато у 22 із 81 справи, у яких детективи Національного антикорупційного бюро України завершили досудове розслідування, а прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури скерували обвинувальний акт до судових інстанцій.

Серед причин «затягування» розгляду, окрім проблем з визначенням підсудності, варто відзначити відпустки суддів, неявку учасників процесу, тривалий розгляд апеляційних скарг на повернення обвинувального акта тощо.

Згадайте новину: НАБУ викрило в АПК корупційні схеми на суму понад 2 мільярди

Існують і «справи-рекордсмени», підготовче засідання в яких не призначається більше року. Так, у кримінальному провадженні за обвинуваченням посадових осіб Васильківської РДА Київської області підготовче засідання призначене на 8 серпня, при цьому обвинувальний акт був переданий ще 30 червня 2016 року. Впродовж року судові засідання переносились через хвороби і неявку захисників, звільнення суддів Верховною радою України та неможливість формування нового складу колегії, а також обвинувальний акт повертався судом прокурору, проте це рішення згодом було скасовано апеляційною інстанцією.

Згадайте новину: НАБУ закликає якнайшвидше створити антикорупційні суди

У відомій справі так званих «тернопільських прокурорів» понад 8 місяців не можуть провести підготовче засідання. Впродовж цього часу засідання не відбувалися через неявку учасників процесу, а також численні клопотання сторони захисту. 19 травня суд вирішив повернути обвинувальний акт прокурору, за два місяці це рішення було скасовано в апеляційній інстанції.

Наразі судові рішення ухвалені лише у 22 справах. Більшість із них – угоди про визнання винуватості з другорядними учасниками корупційних схем.

Згадайте новину: Майже кожна четверта справа НАБУ, скерована до суду, залишається без розгляду

Зважаючи на досить повільний розгляд справ, Бюро продовжує наголошує на необхідності якнайшвидшого створення в Україні Спеціалізованого антикорупційного суду, який поставить «крапку» у справах від НАБУ та САП.

Інформація про інші провадження, розслідувані детективами НАБУ й передані до суду, доступна в розділі «Реєстр справ у суді», який оновлюється щомісяця. Також пропонуємо вашій увазі актуальний «Антирейтинг» справ НАБУ та САП у судах.

*Дані наведено станом на 31 липня 2017 року

Інфографіка:

https://www.flickr.com/photos/nab_ukr/36434620462/

https://www.flickr.com/photos/nab_ukr/35793957513/

https://www.flickr.com/photos/nab_ukr/35793957463/

Джерело: Національне антикорупційне бюро України

  • 1192

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 1192

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст