Головна Блог ... Консультації від юристів Скільки доведеться заплатити українцям за отримання товарів із закордонних інтернет-магазинів Скільки доведеться заплатити українцям за отриманн...

Скільки доведеться заплатити українцям за отримання товарів із закордонних інтернет-магазинів

  • Автор: 

    Ares-Dis

  • 42

  • 0

  • 4172

Відключити рекламу
 - tn1_0_63554600_1512049575_5a200ba79b31d.jpg

Останнім часом серед українців став популярним інтернет-шопінг. При цьому найбільшою популярністю користуються зарубіжні інтернет-магазини, оскільки ціна та різноманіття товарів у таких інтернет-магазинах особливо приваблюють наших покупців. Та й шопінг закордоном під час відпустки є чи не однією з основних складових гарного відпочинку.

Але не завжди покупці задумуються про необхідність розмитнення придбаного за кордоном товару при ввезенні його в Україну.

На законодавчому рівні встановлено ліміти вартості товарів, які може бути ввезено без необхідності сплати митних платежів. У випадку перевищення таких лімітів, для їх ввезення в Україну необхідно буде сплатити мито. При чому, це правило поширюється і на товари, які пересилаються поштою та міжнародними службами доставки з інтернет-магазинів.

Далі докладніше про встановлені ліміти.

Одразу необхідно відмітити, що під вартістю товарів, яка береться за показник при розрахунку лімітів, слід розуміти вартість товарів, зазначену в рахунку (інвойсі) або квитанції про оплату. За їх відсутності вартість встановлюється на рівні подібних (аналогічних) товарів. А для товарів, які ввозяться в Україну окремо від власника, наприклад, у вантажному відправленні, до розрахункової вартості додається ще й вартість самого перевезення і вартість страхування (за наявності).

Від сплати митних зборів звільняються:

  • товари (крім підакцизних), загальна вартість яких не перевищує 1000 євро, що ввозяться громадянами на митну територію України у ручній поклажі та/або багажі через пункти пропуску в аеропортах,
  • товари (крім підакцизних), загальна вартість яких не перевищує 500 євро та сумарна вага яких не перевищує 50 кг, що ввозяться громадянами на митну територію України у ручній поклажі та/або у багажі через інші, крім аеропортів, пункти пропуску (наприклад, перетин кордону пішки, залізничним, автомобільним транспортом),
  • товари (крім підакцизних), загальна вартість яких не перевищує 150 євро, що пересилаються на адресу одного одержувача від одного відправника у міжнародних поштових відправленнях, на адресу одного одержувача в одному вантажі експрес-перевізника від одного відправника у міжнародних експрес-відправленнях,
  • товари (крім підакцизних), загальна вартість яких не перевищує 150 євро, що переміщуються окремо від власника товару, наприклад у вантажному відправленні.

Слід звернути увагу, що вказані ліміти «працюють» лише у випадку, коли особа, яка ввозить товари на митну територію України, в’їжджає в Україну не частіше одного разу протягом однієї доби. А у випадках з пересиланням товарів продавцем на адресу покупця, загальна вартість товарів не повинна перевищувати 150 євро на добу, а не 150 євро за один товар або посилку. Оскільки, якщо в один день покупець отримає декілька товарів від одного відправника, вартість кожного з яких не перевищує 150 євро, але разом їх вартість перевищує цей ліміт, виникне необхідність розмитнення таких товарів в Україні.

Тепер детальніше про митні платежі, які необхідно буде сплатити, якщо вказані ліміти було перевищено.

Для товарів, загальна вартість яких не перевищує 10 000 євро, але перевищує ліміти, які було вказано вище, розмір митних платежів становить 10%, а податок на додану вартість (надалі – ПДВ) становить 20% від вартості товарів, яка перевищує встановлений ліміт:

1) Наприклад, якщо вартість товару, який ввозиться особою при перетині кордону автомобільним транспортом, складає 700 євро, то митні платежі розраховуються наступним чином:

Ліміт для товарів, які ввозяться автомобілем і супроводжуються власником (тобто, не шляхом вантажних відправлень) встановлюється на рівні 500 євро, як було вказано вище.

Сума перевищення ліміту складає: 700 євро – 500 євро = 200 євро.

Тобто, для розрахунку митних платежів беремо отриману суму перевищення – 200 євро.

200 євро за курсом НБУ на момент ввезення товару (наприклад, 15.11.2017 року) складає 6224,00 грн.

Таким чином, власник товару для його ввезення сплатить мито в розмірі:

6224,00 х 10% = 622,40 грн.

А також власник товару сплатить ПДВ в розмірі:

6224,00 х 20% = 1244,80 грн.

Отже, загалом при ввезенні супроводжуваного товару на суму 700 євро, підлягає сплаті сума: 622,40 + 1244,80 = 1 867,20 грн.

2) Наприклад, якщо вартість мобільного телефону, який пересилається продавцем інтернет-магазину на адресу покупця, складає 300 євро, то митні платежі розраховуються наступним чином:

Ліміт для товарів, які пересилаються міжнародними поштовими відправленнями встановлюється на рівні 150 євро на адресу одного покупця, як було вказано вище.

Сума перевищення ліміту складає: 300 євро – 150 євро = 150 євро.

Тобто, для розрахунку митних платежів беремо отриману суму перевищення – 150 євро.

150 євро за курсом НБУ на момент ввезення товару (наприклад, 16.11.2017 року) складає 4703,24 грн.

Таким чином, покупець мобільного телефону для його отримання в Україні сплатить мито в розмірі:

4703,24 х 10% = 470,32 грн.

А також власник товару сплатить ПДВ в розмірі:

4703,24 х 20% = 940,65 грн.

Отже, загалом при отриманні міжнародного поштового відправлення у вигляді мобільного телефону вартістю 300 євро, підлягає сплаті сума: 470,32 + 940,65 = 1411 грн.

Товари, загальна вартість яких перевищує 10 000 євро, оподатковуються ввізним митом за повними ставками і ПДВ за ставкою 20%. Тобто, для таких товарів сума перевищення, як було вказано у прикладах вище, не розраховується. Тому за основу розрахунку береться загальна вартість товару повністю.

Важливо також розуміти, що не у всіх випадках необхідно розмитнювати товар та сплачувати за нього митні платежі. Наприклад, виключеннями можуть бути:

1) особисті речі;

2) товари, призначені для забезпечення звичайних повсякденних потреб громадянина та початкового облаштування, що ввозяться (пересилаються) громадянами у зв’язку з переселенням на постійне місце проживання в Україну протягом шести місяців з дня видачі документа, що підтверджує право громадянина на постійне проживання в Україні;

3) товари, що належать громадянам і переміщуються транзитом через митну територію України;

4) товари, що входять до складу спадщини за законом, відкритої за межами України;

5) товари, одержані у вигляді нагород і призів на міжнародних змаганнях, конкурсах за межами митної території України, за умови документального підтвердження факту нагородження нотаріальними органами відповідної країни;

6) товари (включаючи транспортні засоби особистого користування), що були попередньо вивезені за межі митної території України і ввозяться назад на митну територію України;

7) транспортні засоби особистого користування, що тимчасово ввозяться на митну територію України, а також пальне, що міститься у звичайних баках таких транспортних засобів, встановлених заводом-виробником;

8) товари (крім транспортних засобів), які мають ознаки таких, що були у користуванні та призначені для власного облаштування житла і забезпечення життєдіяльності громадян, які перебували за кордоном у відрядженнях (на навчанні), за умови, що такі товари ввозяться (пересилаються) протягом шести місяців з дня повернення таких громадян в Україну після закінчення строку відрядження (навчання);

9) товари (крім транспортних засобів), які мають ознаки таких, що були у користуванні та призначені для власного облаштування житла і забезпечення життєдіяльності іноземних громадян, які за офіційним запрошенням прибувають у довготермінове відрядження в Україну;

10) інші товари, передбачені законом.

Таким чином, маючи намір придбати товари за кордоном України, як шляхом їх ввезення особисто, так і шляхом отримання міжнародного поштового відправлення, слід враховувати ліміти вартості товарів, які дозволяють уникнути необхідності сплачувати митні платежі. А також необхідно розумно підходити до питань оформлення закордонних покупок в інтернет-магазинах. Краще при замовленні декількох товарів у одного продавця оформити їх не в один день, а окремо, щоб при встановленні лімітів за основу бралась вартість кожного з товарів окремо, а не їх загальна вартість. При цьому між замовленнями має пройти достатньо часу, щоб продавець не об’єднав їх і не відправив в один день. Оформлення та відправлення продавцем товару здійснюється приблизно в тижневий термін, тому наступне замовлення краще робити через тиждень після попереднього. У будь-кому випадку ці строки можна уточнити у продавця. Або замовлення можна оформити у різних продавців та в різних інтернет-магазинах вартістю не більше ніж 150 євро за кожен товар. Тоді навіть якщо вони прийдуть в один день, за основу розрахунку буде братись окремо вартість кожного з них, адже у таких товарів будуть різні відправники.

Автор консультації: ТОВ HolGroup

  • 4172

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 4172

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні консультації

    Дивитись всі консультації
    Дивитись всі консультації
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст