Головна Блог ... Новини Щодо реалізації положень Закону України «Про амністію у 2016 році» Щодо реалізації положень Закону України «Про амніс...

Щодо реалізації положень Закону України «Про амністію у 2016 році»

Відключити рекламу
Щодо реалізації положень Закону України «Про амністію у 2016 році» - tn1_0_57450900_1506403296_59c9e3e08c4b7.jpg

На виконання положень ст. 92 Конституції України Верховною Радою України з метою прояву гуманізму держави у сфері виконання кримінальних покарань прийнято Закон України «Про амністію у 2016 році» (далі – Закон), який 07.09.2017 набув чинності.

Законом визначено підстави звільнення осіб від відбування покарання на підставі акту амністії, механізм взаємодії кримінально-виконавчої служби з органами державної влади, органами місцевого самоврядування та судами.

Дія Закону поширюється, насамперед, на найбільш незахищені та соціально вразливі категорії підсудних та засуджених, проте окреме місце відведено звільненню від відбування покарання осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення.

Пользуйтесь консультацией: Амнистия – 2017. Кто будет освобожден от отбывания наказания

Прокурори вправі ініціювати питання застосування амністії, підтримуючи публічне обвинувачення, а також приймаючи участь у судових засідання з питань, пов’язаних з виконанням вироку, у тому числі умовно-достроковим звільненням від відбування покарання, заміною невідбутої частини покарання більш м’яким і звільненням від покарання за хворобою.

Згідно оперативної інформації військових прокурорів за формальними ознаками під дію Закону підпадають 1722 особи – учасників антитерористичної операції, з яких 1195 мають статус учасника бойових дій.

Водночас станом на 22.09.2017 судами ухвалено всього 29 вироків із звільненням осіб від відбування призначеного покарання у зв’язку із амністією.

Відповідно до статті 10 Закону його виконання покладається на суди, які розглядають справи щодо:

а) осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням, та осіб, яких засуджено до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, крім штрафу, - за поданням органу виконання покарань, який здійснює контроль за поведінкою засудженого, або за клопотанням самої особи, її захисника чи законного представника;

б) осіб, яких засуджено до покарання у виді штрафу, якщо на день набрання чинності цим Законом це покарання не виконано, - за клопотанням самої особи, її захисника чи законного представника;

Вспомните новость: В надежде на свободу: как живут приговоренные к пожизненному сроку украинки в Качановской колонии

в) засуджених, які перебувають в установах виконання покарань, - за поданням начальника установи, погодженим з відповідною спостережною комісією або службою у справах дітей, або за клопотанням самого засудженого, його захисника чи законного представника, а щодо військовослужбовців, які тримаються в дисциплінарному батальйоні, - за поданням командування дисциплінарного батальйону, військової частини, начальника гарнізону, органів управління Військової служби правопорядку у Збройних Силах України або за клопотанням самого військовослужбовця, його захисника чи законного представника;

г) осіб, стосовно яких судом ухвалені вироки, що не набрали законної сили, - за клопотанням самої особи, її захисника чи законного представника.

Ураховуючи, що Закон підлягає виконанню упродовж 3 місяців з дня набрання ним чинності, тобто до 07.12.2017, орієнтуємо Міністерство юстиції України, Міністерство оборони України, підсудних (засуджених), та їх захисників, законних представників на необхідність звернення до суду з відповідними клопотаннями та поданнями з метою захисту прав та інтересів осіб, що підпадають під дію Закону, а суди – на оперативний розгляд справ вказаної категорії, щоб права жодної людини не були порушені.

Вспомните нвость: Луценко: Амнистия коснется примерно 1700 участников АТО

Прокурори, що здійснюють нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян, зорієнтовані на необхідність здійснення нагляду за реалізацією положень Закону України «Про амністію у 2016 році» у піднаглядних органах та установах.

Джерело: Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

  • 3692

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 3692

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст