Головна Блог ... Новини Що робити з новими платіжками за тепло?

Що робити з новими платіжками за тепло?

Відключити рекламу
Що робити з новими платіжками за тепло? - tn1_0_08700500_1479556739_58303e8315489.jpg

Нові платіжки за тепло багатьох українців здивували насамперед не самими тарифами, про підняття яких приблизно удвічі було відомо ще з літа, а серйозними розбіжностями у нарахуваннях.

Наприклад, у Києві за майже однакові стандартні двокімнатні квартири споживачі отримували нарахування як на 250, так і на 2500 грн за жовтень місяць.

Чому з'явилися "неадекватні" платіжки за тепло та що зробити, щоби наступного місяці отримати менші рахунки?

"Неадекватні" платіжки

"Мене поінформували, що у Києві люди отримали платіжки за опалення з якимись неадекватними баснословними цифрами, - заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман. - Це начебто помилка, але якась вона дуже дивна, коли хтось намагається розхитати ситуацію, з'являються платіжки з подвоєними-потроєними цифрами".

Згадайте новину: Кабмін заборонив стягувати борги за компослуги з одержувачів субсидій

Уряд також доручив столичній адміністрації разом із головним постачальником тепла для киян "Київенерго" розібратися з "неадекватними платіжками".

Водночас "Київенерго" запевняє, що жодних помилок із платіжками не було. Там, де рахунки є вищими, платежі нараховувалися згідно з нормативом, який визначив уряд. А робилося це у будинках, де або немає лічильників обліку, або працівники компанії не змогли отримати до них доступу. В останньому випадку платіжки будуть перераховані.

"Київенерго" офіційно заявляє, що розрахунок вартості опалення в платіжках за жовтень за зоною обслуговування компанії здійснено коректно. Винятком є близько 6% будинків Києва, обладнаних приладами обліку, де компанії не вдалося зняти показання лічильників через технічні обмеження або обмежений доступ у підвальні приміщення", - йдеться у заяві компанії.

У "Київенерго" також нагадують: порядок розрахунку норми споживання тепла, затверджений урядом, передбачає, що у ньому враховується температура. А відтак, не дивно, що у платіжках за жовтень цього року, коли було холодніше, ніж торік, норматив споживання є більшим.

Вспомните новость: Антимонопольный комитет признал неправомерным сбор банковской комиссии при оплате коммунальных услуг

Але навіть після цих роз'яснень в уряді наполягають, що рахунок за тепло не може перевищувати 2 тис. грн.

"Київенерго помилилося. Сподіваємося, що це справді помилка. Неумисна дія, щоби збурити ситуацію у Києві", - заявив віце-прем’єр-міністр Павло Розенко.

Регулятор перевірить

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг вже запросила інформацію від "Київенерго" щодо того, як підраховувалися перші платіжки, - каже голова комісії Дмитро Вовк.

Він нагадує, що нові тарифи на тепло стали відомі ще влітку, по тому, як НКРЕКП їх затвердило на основі рішення уряду про встановлення єдиної ціни на газ.

Саме нова ціна на газ на 95% визначила нові тарифи на тепло, за якими теплопостачальні компанії могли розраховувати платіжки впродовж чотирьох останніх місяців, - каже Дмитро Вовк.

Пользуйтесь консультацией: Если в квартире зима: как добиться перерасчета за отопление

Голова НКРЕКП нагадує, що розрахунок плати за тепло залежить не тільки від тарифу, але й від того, як обчислюється обсяг послуги: за даними приладу будинкового чи квартирного обліку, або ж за нормативом, який залежить від температури на вулиці.

За словами пана Вовка, нині в Україні до 60% багатоквартирних будинків мають лічильники тепла, тоді як рік тому цей показник був удвічі меншим. У Києві будинків з лічильниками - до 90%.

До того ж, каже керівник регулятора, НКРЕКП заздалегідь надало постачальникам тепла пакет рекомендацій, зокрема, і щодо розрахунків, роз'яснювальної роботи щодо субсидій, облаштування сервісних центрів - аби перехід на нові тарифи відбувся якомога простішим.

"Ми будемо розцінювати будь-які помилки або недопрацювання теплокомуненерго як порушення ліцензійних умов, і, відповідно, при перевірках, будемо застосовувати максимальні штрафи та адміністративну відповідальність до керівників таких підприємств", - заявив Дмитро Вовк.

Пользуйтесь консультацией: Что делать, если качество коммунальных услуг неудовлетворительное: права потребителя

Що робити споживачам?

Але поки перевірка отриманих у листопаді платіжок триватиме, що можуть зробити споживачі, аби грудневі платіжки принесли менше сюрпризів?

Насамперед, радить голова НКРЕКП,

  • треба перевірити, чи обладнано будинок лічильником тепла, і, якщо ні, з'ясувати як і коли це можна зробити,
  • якщо доходи дають право розраховувати на отримання субсидії, подати відповідні документи,
  • якщо права на субсидію немає, але комунальні платежі все одно поглинають велику частину родинного бюджету, можна оплачувати тепло у розстрочку.

Для цього треба написати заяву своєму постачальнику тепла, який здійснить перерахунок платежів. Це дасть можливість впродовж опалювального сезону сплачувати половину вартості опалення, а решту - із квітня по жовтень, до початку нового опалювального сезону.

Автор: Анастасія Зануда

Джерело: ВВС Україна

  • 1490

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 1490

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст