Головна Блог ... Консультації від юристів Самовільне відключення житлових приміщень від централізованого опалення забороняється Самовільне відключення житлових приміщень від цент...

Самовільне відключення житлових приміщень від централізованого опалення забороняється

  • Автор: 

    Автор не вказаний

  • 1

  • 0

  • 4489

Відключити рекламу
 - tn1_0_39699800_1465897548_575fd24c60f14.jpg

Сьогодні набирає обертів проблема коли власники житлових приміщень приймають рішення про самовільне відключення від систем централізованого теплопостачання – відповідні процеси вже почалися на місцях.

Це неприпустимо і є прямим порушенням усіх норм чинного законодавства.

Про це сказав заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Едуард Кругляк під час наради з питань реалізації Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку».

«Відключення від централізованих мереж теплопостачання окремих квартир створить проблеми з опаленням тих житлових приміщень, що не обладнані індивідуальним опаленням, при цьому, у першу чергу, постраждають соціально незахищені та малозабезпечені верстви населення. Відповідно до чинних нормативно-правових документів, питання відключення житлових будинків від мереж централізованого теплопостачання повинно вирішуватись за згодою всіх співвласників багатоквартирного будинку, з урахуванням затвердженої схеми теплопостачання міста та стану інженерних мереж», - зазначив Едуард Кругляк.

Вспомните новость: Кто в Украине утверждает тарифы и может ли население влиять на их размер

Як повідомила заступник начальника Управління інженерних систем Мінрегіону Світлана Потапенко, питання відключення від централізованого опалення у відповідності з чинною нормативно-правовою базою можливо та доцільно вирішувати тільки за умови відключення всього будинку та згоди всіх власників квартир у будинку перейти на індивідуальне або автономне опалення, з обов’язковим урахуванням затвердженої оптимізованої схеми теплопостачання населеного пункту та стану інженерних мереж.

«Оскільки системи опалення та гарячого водопостачання будинку є спільною власністю всіх власників приміщень у багатоквартирному будинку, то власник окремого приміщення не має права самовільно змінювати ці системи та здійснювати відключення від мереж централізованого опалення і гарячого водопостачання оскількипереобладнання системи опалення призводить до розбалансування внутрішньобудинкової системи опалення, яка відноситься до інженерної системи будинку, як цілісного майнового комплексу. Згідно з вимогами відповідних будівельних норм при проектуванні будинку, в якому передбачається централізоване теплопостачання, всі стояки та внутрішні розподільчі мережі опалення гідравлічно ув’язані для забезпечення стабільної роботи внутрішньобудинкової системи загалом. Будь - яке втручання в неї шляхом зміни гідравлічного опору (від’єднання від системи централізованого опалення) погіршує роботу системи загалом, чим порушує права інших мешканців», - розповіла Світлана Потапенко.

Вспомните новость: Налог на роскошь: Сколько стоит принятие душа по новым тарифам

Питання відключення від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання житлових будинків регулюється Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 № 630 та Порядком відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання, затвердженого наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 06.11.2007 № 169.

«Для вирішення питання відключення житлового будинку від мереж централізованого опалення його власник (власники) повинен звернутися до відповідної Комісії органу місцевого самоврядування або місцевого органу виконавчої влади з письмовою заявою про відключення від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання. У заяві мають бути зазначені причини відключення. Крім того необхідно додати копію протоколу загальних зборів мешканців будинку щодо створення ініціативної групи з вирішення питання відключення від зазначених мереж та прийняття рішення про влаштування у будинку системи індивідуального або автономного опалення. Таке рішення має бути підтримане усіма власниками приміщень у житловому будинку», - зазначила Світлана Потапенко.

Вспомните новость: Подсчитано, сколько денег потратят украинцы на оплату услуг ЖКХ

Комісія, яка працює в міжопалювальний період і збирається не рідше 1 разу на місяць, розглядає надані документи лише за наявності затвердженої органом місцевого самоврядування в установленому порядку оптимізованої схеми розвитку систем теплопостачання населеного пункту. Після вивчення наданих документів, Комісія у місячний строк приймає рішення щодо відключення від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання, улаштування індивідуальної (автономної) системи теплопостачання та збір вихідних даних і технічних умов для виготовлення проектної документації. При цьому обов’язково враховуються технічні можливості існуючих мереж газопостачання, водопостачання та електропостачання даного населеного пункту або окремого мікрорайону щодо забезпечення живлення запропонованої власником (власниками) системи теплопостачання.

Джерело: Україна комунальна

Вспомните новость: Можно ли потерять квартиру за коммунальные долги, – эксперт рассказал о запугиваниях Кабмином

  • 4489

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 4489

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні консультації

    Дивитись всі консультації
    Дивитись всі консультації
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст