Головна Блог ... Новини «Реформа виконавчого провадження - це те, на що чекає суспільство» - заступник міністра юстиції Павло Мороз «Реформа виконавчого провадження - це те, на що ч...

«Реформа виконавчого провадження - це те, на що чекає суспільство» - заступник міністра юстиції Павло Мороз

эксклюзив
  • Автор: 

    Автор не вказаний

  • 0

  • 0

  • 1525

Відключити рекламу
 «Реформа виконавчого провадження - це те, на що чекає суспільство» - заступник міністра юстиції Павло Мороз - tn1_reforma_vikonavchogo_provadgennya_tse_te_na_shcho_chekae_suspilstvo_58872e49d071f.jpg

Сьогодні в Українському кризовому медіа-центрі заступники Міністра юстиції Сергій Шкляр та Павло Мороз провели прес-брифінг на тему «Приватні виконавці судових рішень: чого від них чекати?»

Сергій Шкляр повідомив про стан підготовки до запровадження інституту приватних виконавців. Він нагадав, що з 5 січня 2017 року введені в дію положення законів «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів» та «Про виконавче провадження», що стосуються діяльності приватних виконавців, тобто в Україні почала діяти змішана система виконавчого провадження. За словами заступника Міністра, наразі проходить прийом заявок на навчання від охочих стати приватними виконавцями, а незабаром на сайті Міністерства юстиції України буде оголошено офіційну дату початку першого заняття та список осіб, які включені для проходження першого навчального курсу.

«Навчання триватиме 23 дні. Потім впродовж місяця потрібно пройти стажування, якщо людина не входить до категорій осіб, звільнених від нього. Після цього усі охочі стати приватними виконавцями повинні скласти кваліфікаційний іспит», - повідомив Сергій Шкляр

Як зазначив заступник Міністра, кваліфікаційний іспит пройде у вигляді автоматизованого анонімного тестування, складатиметься з 3 блоків питань і триватиме 4,5 години. Після успішного складання кваліфікаційного іспиту особа отримує посвідчення приватного виконавця. Наявність посвідчення, страховки та відповідно обладнаного офісу дають підставу для внесення особи до Єдиного реєстру приватних виконавців, після чого вона може розпочинати свою діяльність.

За словами Сергія Шкляра, наразі Мін’юстом розроблено підзаконні нормативно-правові акти, що мають забезпечити діяльність приватних виконавців, ведеться активна робота з підготовки навчання та стажування кандидатів у приватні виконавці, а також складання ними кваліфікаційного іспиту.

«Діяльність приватних виконавців - це не ноу-хау України, а система, яка успішно працює у багатьох країнах світу. З самого початку реалізації реформи Міністерство юстиції тісно співпрацювало з іноземними колегами та експертами для того, щоб нова система відповідала стандартам кращих європейських та світових практик», - наголосив Сергій Шкляр.

«Реформа виконавчого провадження - це те, на що чекає суспільство. Дехто має побоювання щодо її впровадження, але я особисто - жодних! Мін'юст має досвід абсолютно успішних реформ. Яскравий приклад - передача функцій реєстрації нерухомості та бізнесу. До цієї реформи наші громадяни були змушені звертатися до реєстраторів-монополістів, стикатися з недостатньо високим рівнем надання послуг, проявами корупції та витрачати час у чергах.

Після реформи країна отримала у 5 разів більше реєстраторів, що конкурують між собою та надають послуги найвищого рівня відповідно!», - зазначив Павло Мороз.

5 січня цього року набрали чинності положення Закону «Про виконавче провадження», якими передбачено запуск Єдиного реєстру боржників. До цього реєстру вносяться дані про громадян та компанії, які відповідно до рішень суду визнані боржниками і стосовно яких відкрито відповідне виконавче провадження.

Відповідно до вимог законодавства, відомості про боржників, які включені до Єдиного реєстру боржників, мають бути відкритими та повинні розміщуватися на офіційному веб-сайті Міністертсва юстиції.

Даний реєстр є складовою автоматизованої системи виконавчого провадження та створений з метою оприлюднення в режимі реального часу інформації про невиконані майнові зобов’язання боржників.

Згідно з чинним законодавством, виконавець одночасно з винесенням постанови про відкриття виконавчого провадження зобов’язаний внести до вказаного реєстру відомості відносно боржників, які мають зобов’язання перед фізичними чи юридичними особами за судовими рішеннями та рішеннями інших органів.

При цьому, в Єдиному реєстрі боржників повинна міститися інформація щодо боржників, відносно яких виконавчі провадження зареєстровані в системі після запуску даного реєстру.

Водночас, слід зазначити, що не підлягають внесенню відомості про боржників:

- які є державними органами, органами місцевого самоврядування;

- які не мають заборгованості за виконавчим документом про стягнення періодичних платежів більше 3 місяців;

- за рішенням немайнового характеру.

Відомості про боржника виключаються з Єдиного реєстру боржників одночасно з винесенням постанови про закінчення виконавчого провадження, повернення виконавчого документа стягувачу, повернення виконавчого документа до суду, чи в день встановлення виконавцем факту відсутності заборгованості за виконавчими документами про стягнення періодичних платежів.

Джерело: Мінюст

  • 1525

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 1525

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст