Головна Блог ... Новини Реєстр проваджень про злочини, пов’язані із перешкоджанням проведенню мирних акцій протесту, які відбувалися у Києві та інших містах України в період листопада 2013 року – лютого 2014 року. Реєстр проваджень про злочини, пов’язані із перешк...

Реєстр проваджень про злочини, пов’язані із перешкоджанням проведенню мирних акцій протесту, які відбувалися у Києві та інших містах України в період листопада 2013 року – лютого 2014 року.

Відключити рекламу
Реєстр проваджень про злочини, пов’язані із перешкоджанням проведенню мирних акцій протесту, які відбувалися у Києві та інших містах України в період листопада 2013 року – лютого 2014 року. - tn1_0_88438600_1507894301_59e0a41dd7f5e.jpg

1. Слідчими Генеральної прокуратури України у провадженнях цієї категорії

повідомлено про підозру 222 особам, з них: 34 високопосадовцям, 135 працівникам органів внутрішніх справ, у тому числі 15 слідчим, 9 прокурорам, 2 суддям та 42 цивільним особам – «тітушкам».

До суду скеровано 50 обвинувальних актів щодо 116 осіб. За результатами судового розгляду винуватими у вчиненні кримінальних правопорушень визнано 12 осіб, стосовно 11 з них ухвалено обвинувальні вироки.

Згадайте новину: Чи понесуть справедливе покарання несправедливі судді Майдану?

2. Загалом правоохоронними органами України у провадженнях цієї категорії

повідомлено про підозру 377 особам, з них: 48 високопосадовцям, 201 правоохоронцю, в тому числі 23 слідчим, 15 прокурорам та 15 суддям.

Скеровано до суду 154 обвинувальних акта стосовно 238 осіб. У вчиненні злочинів судами визнано винуватими 45 осіб, щодо 38 з них ухвалено обвинувальні вироки.

Більш детальна інформація щодо стану досудового розслідування та судового розгляду кримінальних проваджень про злочини, вчинені під час протидії мирним акціям протесту, які відбувалися у Києві та інших містах України в період листопада 2013 року – лютого 2014 року викладена в окремих розділах данного Реєстру.

ПОДІЇ

У листопаді 2013 року колишнім керівництвом держави прийнято рішення про відмову від підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом, у результаті чого Кабінетом Міністрів України 21.11.2013 було прийнято рішення про призупинення процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом.

Euromaidan_03

Після цього, починаючи з 22.11.2013, на Майдані Незалежності в місті Києві розпочалися безстрокові, виключно мирні, збори громадян на підтримку європейського «вектора» розвитку зовнішньої політики України.

30.11.2013 під приводом начебто підготовки святкування Нового року був здійснений силовий розгін учасників мирних зборів на Майдані Незалежності у місті Києві. Так, у період часу приблизно з 4 години 07 хвилин до 4 години 22 хвилин співробітниками підрозділів міліції особливого призначення (ПМОП) “Беркут” громадяни, які перебували у вказаний час на Майдані Незалежності в місті Києві, із застосуванням фізичної сили та спеціальних засобів були витіснені з Майдану Незалежності міста Києва та в жорстокий спосіб побиті, в тому числі із застосуванням спеціальних засобів, у результаті чого отримали численні тілесні ушкодження близько 90 осіб, серед яких студенти та жінки.

Після цього, 30.11.2013 та 01.12.2013 громадяни України у кількості від 500 тис. до 1,0 млн. вийшли на центральні вулиці міста Києва, протестуючи проти злочинних дій працівників міліції та представників влади, які організували, здійснили чи допустили зазначене свавілля.

Згадайте новину: Екс-"беркутівець" Віктор Шаповалов дав свідчення проти "своїх" та розповів деталі спецоперації на Майдані

01 грудня 2013 року на вулиці Банковій у місті Києві бійцями внутрішніх військ МВС України та спецпідрозділу МОП “Беркут” проти мітингувальників застосовано сльозогінний газ, гумові кийки і світлошумові гранати, внаслідок чого тілесні ушкодження різного ступеня отримали десятки громадян України, серед яких і журналісти.

Крім того, у ніч з 10.12.2013 на 11.12.2013 бійцями внутрішніх військ МВС України та спецпідрозділу МОП “Беркут” вчинено спробу силового відтиснення учасників мітингу з Майдану Незалежності, в результаті чого отримали тілесні ушкодження десятки громадян, серед яких журналісти та народні депутати України.

Після таких протиправних дій правоохоронних органів акції на Майдані Незалежності в місті Києві стали масовими та постійними, на яких висловлювався протест передусім проти свавілля правоохоронних органів та сил спецпризначення, проти незаконних дій органів влади, корупції, у постійному режимі участь у яких брала велика кількість протестуючих.

У цей період, на учасників протестних акцій, у тому числі учасників руху “Автомайдан” в місті Києві та інших регіонах України і осіб, пов’язаних з цими подіями, протягом грудня 2013 року – лютого 2014 року вчинено велику кількість нападів та побиттів невідомими особами (так звані “тітушки”) та співробітниками міліції, розслідування яких грубо ігнорувалося зі сторони передусім Міністерства внутрішніх справ України та органів прокуратури України, а також інших правоохоронних органів.

Упродовж грудня 2013 року – січня 2014 року бійцями внутрішніх військ МВС України та спецпідрозділу МОП “Беркут” було незаконно і безпідставно заблоковано вулицю Грушевського у місті Києві та інші вулиці, що вели до урядового кварталу в центральній частині міста Києва.

Під час мирної ходи громадян України до Верховної Ради України з метою висловлення протесту проти прийнятих законів від 16 січня 2014 року, що обмежували громадянські права, 19 січня 2014 року співробітниками міліції, які незаконно заблокували прохід по вул. Грушевського в місті Києві, були спровоковані сутички з демонстрантами, у результаті чого значна кількість осіб отримала тілесні ушкодження.

Згадайте новину: Генпрокуратура повідомляє про успіхи в розслідуванні справи про розстріл мирних громадян під час Революції Гідності

22 січня 2014 року Кабінетом Міністрів України прийняті незаконні постанови, які дозволили правоохоронцям застосовувати відносно мітингувальників спецзасоби посиленої дії та водомети при температурі нижче 0 градусів за Цельсієм, що ставило під загрозу життя та здоров’я громадян.

За результатами невжиття правоохоронними органами та органами влади заходів до мирного врегулювання конфлікту та притягнення до відповідальності винуватих у протиправному придушенні мирних акцій осіб, протестувальники для захисту себе від дій правоохоронців звели барикади на місцях таких акцій.

У зв’язку з цим, у січні 2014 року високопосадовцями держави без дотримання передбачених законом приводів та підстав дозволено працівникам правоохоронних органів приховане (без відповідного нормативного дозволу) застосування вогнепальної зброї до мітингувальників.

22 січня 2014 року під час протистоянь на вулиці Грушевського в місті Києві із застосуванням невідомими особами вогнепальної зброї були вбиті громадяни Сергій Нігоян, Михайло Жизневський та поранений Роман Сеник, який згодом помер у лікарні.

SState_flag_of_Ukraine_carried_by_a_protester_to_the_heart_of_developing_clashes_in_Kyiv,_Ukraine._Events_of_February_18,_2014

Крім того, у цей період часу, посадовими та службовими особами органів прокуратури України та слідчих підрозділів МВС України, а також суддями районних судів міста Києва допущено масові порушення процедури притягнення осіб до кримінальної відповідальності та порядку обрання запобіжних заходів, проведення слідчих дій та оперативно – розшукових заходів, здійснювавши арешти учасників протестних акцій з метою залякування протестувальників та придушення акцій.

Для припинення свавілля державних, правоохоронних та судових органів 18.02.2014 учасниками протестних акцій була організована мирна хода громадян по вулиці Інститутській в місті Києві до Верховної Ради України з метою висловити вимоги про зміну законодавства та врегулювання конфлікту.

Вспомните новость: "Справедливая" судья Светлана Шапутько наказала "беркутовца" Сергу штрафом, за то что просто стоял, когда разгоняли Евромайдан

У період 18-20 лютого 2014 року працівниками спецпідрозділів “Беркут” МВС України та спеціальних підрозділів внутрішніх військ МВС України проти мирних мітингувальників застосовано вогнепальну зброю. При цьому, співробітниками правоохоронних органів силовими заходами захоплено Жовтневий палац та підпалено приміщення Федерації Профспілок у місті Києві, де загинули громадяни.

Під час цих протистоянь, тобто протягом січня – лютого 2014 року загинуло 78 цивільних осіб, більше 200 осіб отримали вогнепальні пораненні та близько 1000 осіб отримали різного ступеня тяжкості тілесні ушкодження.

Отримали вогнепальні поранення різного ступеню тяжкості і працівники міліції, серед яких 13 загиблих.

Джерело: Генеральна прокуратура України

  • 1410

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 1410

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст