Головна Блог ... Новини Прокуратура у Вищому господарському суді відстояла повернення у державну власність Скверу Небесної сотні Прокуратура у Вищому господарському суді відстояла...

Прокуратура у Вищому господарському суді відстояла повернення у державну власність Скверу Небесної сотні

Відключити рекламу
Прокуратура у Вищому господарському суді відстояла повернення у державну власність Скверу Небесної сотні - tn1_0_65041200_1501781796_59835f249ed2f.jpg

Реалізуючи конституційну функцію представництва громадян та держави в суді, органи прокуратури оскаржили в суді незаконні рішення Київської міської ради, якими комерційним структурам передано в оренду під забудову, а потім відчужено земельну ділянку площею понад 0,55 га по вул. Михайлівській та Михайлівській площі у Шевченківському районі міста.

Зазначена земельна ділянка розташовується в центральному історичному ареалі столиці, в межах заповідника «Стародавній Київ», на території пам'ятки археології національного значення – «Культурний шар Города Ярослава», у межах охоронної зони ансамблю споруд Софійського собору у м. Києві, який внесено до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Згадайте новину: Господарський суд міста Києва арештував землю під сквером Небесної сотні

Незважаючи на те, що на вказаній території заборонено будь-яку забудову, крім будівництва особливо важливих об'єктів, у 2007 році Київська міська рада прийняла рішення про передачу комерційним структурам земельної ділянки для будівництва офісно-житлового комплексу. При цьому в порушення Конвенції ЮНЕСКО про охорону всесвітньої культурної і природної спадщини, ратифікованої Україною в 1988 році, про такі рішення навіть не було повідомлено Комітет всесвітньої спадщини.

Реагуючи на вказані порушення, прокуратура м. Києва звернулася з позовом про визнання недійсними рішень Київської міської ради та укладених нею договорів оренди і купівлі-продажу землі.

Вспомните новость: Сквер Небесной сотни останется сквером – как хочется верить мэру Киева Виталию Кличко

Рішенням господарського суду м. Києва від 01.12.2016, залишеним без змін постановою Київського апеляційного господарського суду від 23.05.2017, позов прокурора задоволено у повному обсязі.

Не полишаючи спроб залишити у власності спірні земельні ділянки комерційною структурою вказані судові рішення оскаржено до суду касаційної інстанції.

За активної участі Генеральної прокуратури України Вищий господарський суд України 02.08.2017 касаційну скаргу залишив без задоволення, рішення судів попередніх інстанцій – без змін.

Джерело: Генеральна прокуратура України

Згадайте новину: Немає нічого святого: відомі особи хочуть зруйнувати сквер Небесної сотні в історичній частині Києва та побудувати офісний центр

  • 973

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 973

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст