Головна Блог ... Новини Проект змін до КПК обмежує права адвокатів — комітет законотворчих ініціатив НААУ Проект змін до КПК обмежує права адвокатів — коміт...

Проект змін до КПК обмежує права адвокатів — комітет законотворчих ініціатив НААУ

Відключити рекламу
Проект змін до КПК обмежує права адвокатів — комітет законотворчих ініціатив НААУ - tn1_0_53075000_1498725971_5954be53819ed.jpg

Комітет законотворчих ініціатив з питань адвокатської діяльності провів засідання, присвячене обговоренню положень законопроекту 6232 “Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України Цивільного процесуального кодексу України Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів” .

На думку голови Комітету Ярослава Зейкана, законопроект містить низку положень, які обмежують можливості адвокатів у судовому процесі та ефективність захисту. “Є ряд статтей які абсолютно не підходять для адвокатської спільноти, оскільки звужуються права захисників. У законопроекті зроблено наголос на розширенні оціночних суджень при вирішенні деяких процесуальних питань з боку суддів”, - сказав Ярослав Зейкан.

Вспомните новость: Хитрый закон Порошенко прошел первое чтение: на кону Верховный Суд

Найбільше заперечень членів комітету викликала стаття 400-1 проекту змін до Кримінального процесуального кодексу. Пропонується доповнити КПК статтею “Представництво в суді без повноважень” такого змісту: “1. Завідомо неправдиве повідомлення суду про повноваження представляти іншу особу у суді, а так само невнесення адвокатом до ордера відомостей щодо обмежень повноважень, встановлених договором про надання правничої допомоги, карається штрафом до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до трьох місяців. Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, караються штрафом до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або обмеженням волі на строк до трьох років". Ярослав Зейкан наголосив, що статистики про такі порушення з боку адвокатів немає, відтак, в такій редакції стаття закладає додаткові перешкоди у здійсненні захисту в суді.

“Це наміри знайти щось, щоб можна було порушувати кримінальні справи без жодних підстав відносно адвокатів”, - констатував Ярослав Зейкан.

Вспомните новость: Ключевые новации принятых за основу новых процессуальных кодексов

“Потреби в тому, щоб вносити якісь уточнення, зміни чи обмеження до ордера немає жодної, тому що суддя має на руках договір адвоката з клієнтом. Якщо така стаття буде прийнята, то треба провести зміни до ордеру по суті. Тому стаття 400-1 неприйнятна. За суспільною небезпекою вона ніяк не вкладається у поняття злочину”, - вважає голова профільного комітету НААУ.

Консолідовані пропозиції адвокатури до законопроекту 6232 будуть направлені до комітетів парламенту та керівництва Верховної Ради.

Нагадаємо, 20 червня у Верховній Раді було прийнято в першому читанні законопроект 6232 “Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України Цивільного процесуального кодексу України Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів” .

Джерело: Національна Асоціація Адвокатів України

Вспомните новость: Появился текст проекта новой редакции процессуальных кодексов

  • 1506

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 1506

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст