Стаття 2. Загальне виборче право

Про вибори Президента України (ЗМІСТ) Інші закони
  • 607

    Переглядів

  • 607

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Вибори Президента України є загальними. Право голосу на виборах Президента України мають громадяни України, яким на день виборів виповнилося вісімнадцять років.

    2. Документом, який підтверджує громадянство України, є:

    1) паспорт громадянина України;

    2) паспорт громадянина України для виїзду за кордон;

    3) дипломатичний паспорт;

    4) службовий паспорт;

    {Пункт 5 частини другої статті 2 виключено на підставі Закону № 879-VII від 13.03.2014 }

    {Пункт 6 частини другої статті 2 виключено на підставі Закону № 879-VII від 13.03.2014 }

    7) військовий квиток (виключно для військовослужбовців строкової служби);

    {Пункт 7 частини другої статті 2 в редакції Закону № 879-VII від 13.03.2014 }

    8) тимчасове посвідчення громадянина України;

    9) картка (довідка) установи виконання покарань або слідчого ізолятора, що повинна містити: прізвище, ім'я, по батькові, число, місяць, рік народження, громадянство, фотокартку особи, підпис керівника та печатку установи, - для осіб, які перебувають в установах виконання покарань або слідчих ізоляторах.

    {Пункт 9 частини другої статті 2 із змінами, внесеними згідно із Законом № 879-VII від 13.03.2014 }

    Документи, зазначені у пунктах 1, 7, 8 частини другої цієї статті, є підставою для отримання виборчого бюлетеня і можуть бути використані на звичайних та спеціальних виборчих дільницях.

    {Частину другу статті 2 доповнено абзацом згідно із Законом № 879-VII від 13.03.2014 }

    Документ, зазначений у пункті 9 частини другої цієї статті, є підставою для отримання виборчого бюлетеня і може бути використаний на спеціальній виборчій дільниці, утвореній у відповідній установі виконання покарань або слідчому ізоляторі.

    {Частину другу статті 2 доповнено абзацом згідно із Законом № 879-VII від 13.03.2014 }

    Документи, зазначені у пунктах 2-4 частини другої цієї статті, є підставою для отримання виборчого бюлетеня і можуть бути використані на закордонних виборчих дільницях, а також на спеціальних виборчих дільницях, утворених на суднах, що перебувають у плаванні під Державним Прапором України, та на полярній станції України.

    {Частину другу статті 2 доповнено абзацом згідно із Законом № 879-VII від 13.03.2014 }

    3. Громадяни України, які мають право голосу, можуть брати участь у роботі виборчих комісій як їх члени, а також у проведенні передвиборної агітації, здійсненні спостереження за проведенням виборів Президента України та інших заходах у порядку, визначеному цим та іншими законами України.

    4. Будь-які прямі або непрямі привілеї або обмеження виборчих прав громадян України за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками забороняються. Не допускаються обмеження щодо участі громадян у виборчому процесі, крім обмежень, передбачених Конституцією України та цим Законом.

    5. Не має права голосу громадянин, визнаний судом недієздатним.

    {Положення частини шостої статті 2 втратило чинність, як таке, що є неконституційним, в частині визначення перебування на консульському обліку громадян України умовою реалізації права обирати на виборах Президента України на підставі Рішення Конституційного Суду № 26-рп/2009 від 19.10.2009 }

    6. Реалізація права голосу на виборах Президента України громадянами України, які проживають або перебувають у період підготовки і проведення виборів за межами України, забезпечується шляхом їх включення до списку виборців на відповідній закордонній виборчій дільниці, утвореній згідно з цим Законом.

    {Частина шоста статті 2 в редакції Законів № 1616-VI від 21.08.2009 , № 879-VII від 13.03.2014 }

    7. Громадяни України, які мають право голосу, є виборцями.

    Попередня

    2/114

    Наступна
    Додати в обране
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст