Головна Сервіси для юристів ... Закони Про телебачення і радіомовлення Стаття 28. Програмна концепція мовлення телерадіоорганізації Стаття 28. Програмна концепція мовлення телерадіоо...

Стаття 28. Програмна концепція мовлення телерадіоорганізації

Про телебачення і радіомовлення (ЗМІСТ) Інші закони
  • 1026

    Переглядів

  • 1026

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Вимоги до програмної концепції мовлення телерадіоорганізації визначаються Національною радою відповідно до цього Закону.

    2. Програмна концепція мовлення телерадіоорганізації визначає:

    частку програм власного виробництва;

    мінімальну частку національного аудіовізуального продукту;

    максимальну частку аудіовізуальної продукції іноземного виробництва;

    максимальні обсяги ретрансляції та орієнтовний перелік (за жанрами) програм та передач, які передбачається ретранслювати;

    жанровий розподіл програм та передач;

    для телерадіоорганізацій, які здійснюють радіомовлення, - розмір частки пісень державною мовою та/або іноземними мовами, які є офіційними мовами Європейського Союзу.

    {Частину другу статті 28 доповнено абзацом сьомим згідно із Законом № 1421-VIII від 16.06.2016 }

    3. Основу програмної концепції мовлення телерадіоорганізації мають становити такі передачі:

    інформаційно-аналітичні та публіцистичні;

    культурно-мистецькі;

    науково-просвітницькі;

    розважальні;

    музичні;

    {Частину третю статті 28 доповнено абзацом шостим згідно із Законом № 2054-VIII від 23.05.2017 }

    освітні.

    {Частину третю статті 28 доповнено абзацом сьомим згідно із Законом № 2054-VIII від 23.05.2017 }

    4. Телерадіоорганізації, які відповідно до ліцензій здійснюють ефірне, супутникове та/або багатоканальне (в тому числі цифрове) мовлення з використанням радіочастотного спектра у проміжках часу між 07.00 та 23.00, повинні дотримуватися таких пропорцій між українськими та іноземними передачами:

    {Абзац перший частини четвертої статті 28 в редакції Закону № 2529-IX від 16.08.2022 }

    передачі європейського виробництва, а також США та Канади повинні становити не менше 70 відсотків загального тижневого обсягу мовлення, у тому числі не менше 50 відсотків загального тижневого обсягу мовлення - передачі українського виробництва, крім випадків, визначених абзацами другим та третім частини першої статті 9 цього Закону.

    {Абзац другий частини четвертої статті 28 в редакції Закону № 2310-IX від 19.06.2022 }

    {Абзац третій частини четвертої статті 28 виключено на підставі Закону № 1421-VIII від 16.06.2016 }

    Для цілей цієї частини передачею європейського виробництва вважається передача, створена однією або декількома юридичними особами - резидентами держав, що ратифікували Європейську конвенцію про транскордонне телебачення.

    До передач європейського виробництва, крім випадків, визначених цією частиною, також належать передачі, створені на замовлення юридичних осіб - резидентів держав, що ратифікували Європейську конвенцію про транскордонне телебачення, за умови що безпосереднім виробником таких передач є особи - резиденти таких держав.

    Якщо передача створена на замовлення або за участю однієї або декількох юридичних осіб - резидентів держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором та/або державою-окупантом, вона не може вважатися передачею європейського чи українського виробництва.

    {Частина четверта статті 28 в редакції Закону № 1364-VIII від 17.05.2016 ; із змінами, внесеними згідно із Законом № 2054-VIII від 23.05.2017 }

    5. Ліцензіат не має права розповсюджувати програми і передачі, трансляція яких не допускається згідно з вимогами частини другої статті 6 цього Закону, а також програми, здатні впливати на нормальний фізичний, розумовий або моральний розвиток дітей та юнацтва, і програми, що містять сцени, які викликають жах, сцени вбивства, насилля (фізичного чи психологічного), сцени, звернені до сексуальних інстинктів.

    {Частина п’ята статті 28 із змінами, внесеними згідно із Законом № 159-VIII від 05.02.2015 }

    6. Текстовий супровід не може містити брутальних слів, висловів тощо. Умови цього пункту не поширюються на кодовані системи багатоканального мовлення.

    7. Програмна концепція багатоканального мовлення визначає:

    перелік програм, які надаються у фіксованому пакеті, у тому числі власні програми ліцензіата та програми інших телерадіоорганізацій;

    умови розповсюдження кожної із програм - у відкритому або кодованому вигляді;

    програмні концепції мовлення по кожній з власних програм ліцензіата відповідно до вимог частин другої і третьої цієї статті.

    8. Ліцензіат зобов’язаний дотримуватися визначеної програмної концепції мовлення.

    9. Зміни до програмної концепції мовлення вносяться в порядку, визначеному цим Законом.

    Попередня

    28/77

    Наступна
    Додати в обране
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст