Головна Сервіси для юристів ... Закони Про позашкільну освіту Стаття 18. Форми організації позашкільної освіти

Стаття 18. Форми організації позашкільної освіти

Про позашкільну освіту (ЗМІСТ) Інші закони
  • 1544

    Переглядів

  • 1544

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Позашкільна освіта здійснюється диференційовано відповідно до індивідуальних можливостей, інтересів, нахилів, здібностей вихованців, учнів і слухачів з урахуванням їх віку, психофізичних особливостей, стану здоров'я у різноманітних організаційних формах: заняття, гурткова робота, клубна робота, дистанційна робота, урок, лекція, індивідуальні заняття, конференція, семінар, читання, вікторина, концерт, змагання, тренування, репетиція, похід, екскурсія, експедиція, практична робота в лабораторіях, майстернях, теплицях, на науково-дослідних земельних ділянках, сільськогосподарських та промислових підприємствах, на природі та в інших формах, передбачених статутом закладу позашкільної освіти.

    {Частина перша статті 18 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2541-VIII від 06.09.2018 }

    2. Середня наповнюваність груп та інших організаційних форм у закладах позашкільної освіти становить, як правило, 10-15 вихованців, учнів і слухачів.

    Гранична наповнюваність груп відповідно до психофізіологічного розвитку вихованців, учнів і слухачів, їх вікових категорій, рівня майстерності визначається Положенням про заклади позашкільної освіти.

    Наповнюваність груп встановлюється директором закладу позашкільної освіти залежно від профілю та можливостей організації освітнього процесу.

    Порядок наповнюваності груп в мистецьких школах визначається типовими освітніми програмами (навчальними планами), затвердженими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері культури.

    {Абзац четвертий частини другої статті 18 в редакції Закону № 2626-IV від 02.06.2005 ; із змінами, внесеними згідно із Законами № 5460-VI від 16.10.2012 , № 2145-VIII від 05.09.2017 }

    Положення про порядок організації індивідуальної та групової роботи в закладах позашкільної освіти затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері освіти.

    Заклади позашкільної освіти за потреби утворюють інклюзивні та/або спеціальні групи та інші організаційні форми для навчання осіб з особливими освітніми потребами.

    {Частину другу статті 18 доповнено абзацом шостим згідно із Законом № 2541-VIII від 06.09.2018 }

    Порядок організації інклюзивного навчання в закладах позашкільної освіти затверджується Кабінетом Міністрів України.

    {Частину другу статті 18 доповнено абзацом сьомим згідно із Законом № 2541-VIII від 06.09.2018 }

    3. Заклади позашкільної освіти видають своїм випускникам відповідні документи про позашкільну освіту в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері освіти.

    Випускникам, які в установленому порядку склали кваліфікаційні іспити, видається документ про позашкільну освіту.

    {Абзац другий частини третьої статті 18 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2626-IV від 02.06.2005 }

    Зразки документів про позашкільну освіту затверджуються центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки. Зразки документів про спеціалізовану позашкільну освіту мистецького, спортивного, військового, наукового спрямування затверджуються центральними органами виконавчої влади, що забезпечують формування та реалізують державну політику у відповідних сферах.

    {Абзац третій частини третьої статті 18 в редакції Законів № 2626-IV від 02.06.2005 , № 2145-VIII від 05.09.2017 }

    Виготовлення документів про позашкільну освіту для державних і комунальних закладів позашкільної освіти здійснюється відповідно за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів.

    {Абзац четвертий частини третьої статті 18 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2626-IV від 02.06.2005 }

    Виготовлення документів про позашкільну освіту для приватних закладів позашкільної освіти здійснюється за рахунок коштів засновників (власників).

    {Абзац п'ятий частини третьої статті 18 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2626-IV від 02.06.2005 }

    Попередня

    18/30

    Наступна
    Додати в обране
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст