Стаття 26. Державне управління музеями

Про музеї та музейну справу (ЗМІСТ) Інші закони
  • 1058

    Переглядів

  • 1058

    Переглядів

  • Додати в обране

    Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах культури та мистецтв, у межах своїх повноважень:

    забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері музейної справи;

    формує вимоги щодо державного статистичного обліку музеїв, створених на території України;

    здійснює організаційно-методичне керівництво, сприяє розвитку сучасної інфраструктури музейної справи, розвитку музейної мережі, створює спеціалізовані організаційні структури, наукові установи для науково-методичного та матеріально-технічного забезпечення музеїв;

    здійснює координацію робіт із створення єдиної інформаційної системи музеїв;

    здійснює інші повноваження, визначені законами та покладені на нього актами Президента України.

    Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сферах культури та мистецтв, у межах своїх повноважень:

    організовує навчання і підвищення кваліфікації працівників музеїв;

    визначає потреби держави та нормативи, що гарантують належний рівень музейного обслуговування і доступ громадян до Музейного фонду України;

    здійснює контроль за діяльністю музеїв, заснованих на державній та комунальній формах власності, за станом обліку, зберіганням, охороною, використанням та переміщенням музейних предметів Музейного фонду України, що зберігаються в музеях незалежно від форми власності;

    організовує проведення наукових досліджень у сфері музейної справи;

    порушує перед власником музейних предметів та музейних колекцій питання щодо поліпшення умов зберігання;

    направляє запити з метою отримання інформації про музейні предмети та музейні колекції;

    у разі потреби сприяє передачі музейних предметів, музейних колекцій та предметів музейного значення, що належать до недержавної частини Музейного фонду України, на тимчасове зберігання до державних музеїв;

    здійснює інші повноваження, визначені законами та покладені на нього актами Президента України.

    {Частина статті 26 в редакції Закону № 5461-VI від 16.10.2012 }

    {Частину статті 26 виключено на підставі Закону № 5461-VI від 16.10.2012 }

    Інші центральні та місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування здійснюють керівництво музеями, що перебувають у сфері їх управління.

    Місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування несуть відповідальність за матеріально-технічне та фінансове забезпечення музеїв, що перебувають у сфері їх управління.

    Керівники державних та комунальних музеїв призначаються на посаду шляхом укладення з ними контракту на п’ять років за результатами конкурсу.

    {Статтю 26 доповнено частиною шостою згідно із Законом № 955-VIII від 28.01.2016 }

    Порядок проведення конкурсу та вимоги до кандидатів на посаду керівника державного чи комунального музею визначаються статтями 21 - 1-21 - 5 Закону України "Про культуру".

    {Статтю 26 доповнено частиною сьомою згідно із Законом № 955-VIII від 28.01.2016 }

    Особливості призначення на посаду керівників державних та комунальних музеїв на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, Автономної Республіки Крим та міста Севастополя визначаються частиною другою статті 21 Закону України "Про культуру".

    {Статтю 26 доповнено частиною восьмою згідно із Законом № 447-IX від 14.01.2020 }

    {Стаття 26 із змінами, внесеними згідно із Законом № 659-XIV від 14.05.99 ; в редакції Закону № 1709-VI від 05.11.2009 }

    Попередня

    28/33

    Наступна
    Додати в обране
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст