Головна Блог ... Цікаві судові рішення Право власності спадкоємця на нерухомість визнано судом без правовстановлюючого документу виданого на ім‘я спадкодавця (Бобринецький районний суд Кіровоградської області, суддя Бевз О. Ю.) Право власності спадкоємця на нерухомість визнано ...

Право власності спадкоємця на нерухомість визнано судом без правовстановлюючого документу виданого на ім‘я спадкодавця (Бобринецький районний суд Кіровоградської області, суддя Бевз О. Ю.)

Відключити рекламу
- 030925d5c94b4d962ca18dd5e3a21d83jpg

Фабула судового акту: Спадкоємець звернувся із позовом про визнання права власності на будинок в порядку спадкування за законом у зв‘язку зі смертю та в батька. Нотаріус відмовився видати свідоцтво про право власності на будинок у зв‘язку з відсутністю правовстановлюючого документу на будинок виданого на ім‘я спадкодавця. Суд визнав право власності за спадкоємцем. Зокрема судом були взяті до уваги родинні стосунки між спадкодавцем та спадкоємцем, відмова у суді інших родичів від прав на будинок, акт приймання будинку в експлуатацію, рішення міської ради про право власності на будинок на ім‘я батька спадкодавця – діда спадкоємця, заповіт діда спадкоємця, тощо.

Державний герб України

Справа № 2-111/11

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

12 квітня 2011 року Бобринецький районний суд Кіровоградської області в складі

головуючого судді Бевз О.Ю.,

при секретарі Ніколенко О.Є.,

з участю позивача ОСОБА_1,

відповідачів ОСОБА_2,

ОСОБА_3,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань міста Бобринець Кіровоградської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання права власності на будинок в порядку спадкування,-

в с т а н о в и в :

22 лютого 2011 року позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання права власності на будинок в порядку спадкування, вказуючи, що він є єдиним спадкоємцем на будинок з надвірними будівлями, після смерті свого батька ОСОБА_4, так як його брати спадщину приймати не бажають. Оскільки у спадкодавця відсутній правовстановлюючий документ на будинок, державним нотаріусом відмовлено у видачі свідоцтва про право власності на будинок в порядку спадкування, що і змусило позивача звернутися до суду за захистом свого права.

В судовому засіданні позивач ОСОБА_1, підтримав заявлені вимоги в повному обсязі та попросив суд задовольнити їх.

Відповідачі по справі ОСОБА_2 та ОСОБА_3 позовні вимоги визнали в повному обсязі та не заперечили проти визнання за їхнім братом ОСОБА_1 права власності на будинок в порядку спадкування після смерті батька.

Представник Бобринецької міської ради в судове засідання не з»явився, але до суду надав заяву, згідно якої позовні вимоги визнав в повному обсязі та не заперечив проти задоволення позову, попросивши розглянути справу за його відсутності.

Суд вислухавши сторно по справі, вивчивши матеріали справи приходить до наступного.

Згідно свідоцтво про смерть, виданого 13.01.1983 року, серії НОМЕР_1, ОСОБА_5 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року (батько спадкодавця).

Відповідно до свідоцтва про смерть, виданого 15.04.2009 року відділом реєстрації актів цивільного стану Бобринецького РУЮ Кіровоградської області, серії НОМЕР_2, ОСОБА_4 (спадкодавець) помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року.

Згідно витягу з реєстру прав власності на нерухоме майно ОСОБА_5 є власником будинку з надвірними будівлями, розташованого за адресою: АДРЕСА_1

Згідно акту прийому в експлуатацію будинку, розташованого за адресою АДРЕСА_1, від 27.02.1985 року та згідно рішенням Бобринецької міської ради народних депутатів №54 від 20.03.1985 року, житловий будинок, який належить на праві приватної власності ОСОБА_5 є таким, що прийнятий в експлуатацію.

Згідно заповіту посвідченного державним нотаріусом ОСОБА_6, ОСОБА_5 заповів належний будинок з надвірними будівлями, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 ОСОБА_4.

Згідно довідки наданої виконкомом Бобринецької міської ради №1247 від 03.02.2011 року ОСОБА_4, дійсно проживав в будинку свого батька ОСОБА_5 по день своєї смерті, тобто по ІНФОРМАЦІЯ_2 року.

В свідоцтві про народження виданого на ім»я позивача ОСОБА_1, та в свідоцтвах про народження відповідачів ОСОБА_2 та ОСОБА_3 в графі батько значиться ОСОБА_4.

Постановою Державного нотаріуса Бобринецької нотаріальної контори ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 відмовлено у видачі свідоцтва про право власності на будинок в порядку спадкування, в зв»язку з відсутністю правовстановлюючого документу на ім»я спадкодавця ОСОБА_4.

Витягом із спадкового реєстру (спадкові справи) та інформацією наданою державним нотаріусом Бобринецької державної нотаріальної контори, підтверджено, що після смерті ОСОБА_4 була заведена спадкова справа за заявою спадкоємців по закону ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 Заповітів від імені спадкодавця Бобринецькою нотаріальною конторою не посвідчувалось.

Як вбачається із відповіді на запит ДП «Інформаційний центр», інформація про обтяження об»єкта нерухомого майна, що розташоване за адресою АДРЕСА_1 - відсутня.

Отже враховуючи вищевикладене суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають повному задоволенню, оскільки власником будинку з надвірними будівлями, розташованого по АДРЕСА_1 був ОСОБА_5 (дід сторін) по справі. Після його смерті син ОСОБА_4 вступив у володіння будинком, що підтверджується домовою книгою та заповітом складеним власником на ім»я останнього. Про те, що ОСОБА_4 вступив у володіння майном свідчить також акт здачі будинку в експлуатацію, вже після смерті його власника ОСОБА_5.

У відповідності до ст. 1276 ЦК України, якщо спадкоємець за заповітом або за законом помер після відкриття спадщини і не встиг її прийняти, право на прийняття належної йому частки спадщини, крім права на прийняття обовязкової частки у спадщині, переходить до його спадкоємців.

Згідно ст.1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обовязків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

Відповідно до ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обовязки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Спадкоємцями за законом після смерті ОСОБА_4 є сторони по справі, інші спадкоємці відсутні. Інформація про обтяження об»єкта нерухомого майна, в саме спірного будинку відсутня, а тому позовні вимоги підлягають повному задоволенню.

Позивач не ставив вимогу про стягнення з відповідачів судових витрат по справі, а тому суд вважає за необхідне не застосовувати вимогу ст. 88 ЦПКУ України, щодо розподілу судових витрат по справі.

Керуючись ст. ст. 209-213, 215, 218, 221, 223, 294 ЦПК України, ст. 549, 529, ЦК України (в ред. 1966 р.) та ст. 1261 ЦК України суд,-

в и р і ш и в :

Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання права власності на будинок в порядку спадкування задовольнити повністю.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок з надвірними будівлями, розташований по АДРЕСА_1 на земельній ділянці площею 992 кв. м., в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_4.

Рішення може бути оскаржено в судову палату з цивільних справ апеляційного суду Кіровоградської області через Бобринецький районний суд шляхом подачі в 10 денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги..

Суддя (підпис)

З оригіналом згідно:

Суддя О.Ю. Бевз

  • 6934

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 6934

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні судові рішення

    Дивитись всі судові рішення
    Дивитись всі судові рішення
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст