Головна Блог ... Новини Правительство расширило перечень документом, при оформлении которых будут снимать отпечатки пальцев Правительство расширило перечень документом, при о...

Правительство расширило перечень документом, при оформлении которых будут снимать отпечатки пальцев

Відключити рекламу
Правительство расширило перечень документом, при оформлении которых будут снимать отпечатки пальцев - tn1_pravitelstvo_rasshirilo_perechen_dokumentom_pri_oformlenii_kotorih_budut_snimat_otpechatki_paltsev_599ca52240d38.jpg

Кабинет Министров расширил перечень документов, при оформлении которых к бесконтактному электронному носителю вносят оцифрованные отпечатки пальцев рук человека.

Согласно постановлению Кабмина № 628, был изменен порядок получения, извлечения из Единого государственного демографического реестра и уничтожения оцифрованных отпечатков пальцев рук лица, утвержденный постановлением Кабмина № 669.

Правительством уточнены основания снятия и невозможности снятия отпечатков пальцев рук человека, а также определен перечень уполномоченных субъектов, имеющих полномочия по снятию отпечатков пальцев.

Так, согласно постановлению, отпечатки пальцев снимаются и вносятся в реестр в случае оформления паспорта гражданина Украины для выезда за границу, дипломатического паспорта Украины, служебного паспорта Украины, удостоверения личности моряка, удостоверение члена экипажа, удостоверение лица без гражданства для выезда за границу, вида на жительство, удостоверение беженца, проездного документа беженца, удостоверение личности, которая нуждается в дополнительной защите, проездного документа лица, которому предоставлено дополнительную защиту, карточки мигранта.

Згадайте новину: Біометричні паспорти – майбутнє, принаймі тих громадян, які хочуть подорожувати

При этом отпечатки пальцев человека, достигшего 14-летнего возраста, но являющемся ограниченно дееспособным (или недееспособным) можно получить только с согласия родителей или опекунов.

Если человек отказался от внесения отпечатков пальцев, это должно быть указано в соответствующем реестре.

До достижения 12-летнего возраста и при отсутствии у человека всех пальцев рук, оцифрованы отпечатки пальцев рук не снимаются, о чем говорится в заявлении-анкете для внесения информации в реестр. Также отпечатки могут не сниматься в случае, если человеку необходима неотложная медицинская помощь за рубежом. Сведения об этом также вносятся в реестр.

Герб України

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 18 серпня 2017 р. № 628

Київ

Про внесення змін до постанови Кабінету
Міністрів України від 26 листопада 2014 р. № 669

Кабінет Міністрів України постановляє:

Внести до постанови Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2014 р. № 669 “Про затвердження Порядку отримання, вилучення з Єдиного державного демографічного реєстру та знищення відцифрованих відбитків пальців рук особи” (Офіційний вісник України, 2014 р., № 97,ст. 2794) зміни, що додаються.

Прем’єр-міністр України В. ГРОЙСМАН

Інд. 29


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 18 серпня 2017 р. № 628

ЗМІНИ,
що вносяться до постанови Кабінету Міністрів України
від 26 листопада 2014 р. № 669

1. У вступній частині постанови слово “шостої” замінити словом “сьомої”.

2. Порядок отримання, вилучення з Єдиного державного демографічного реєстру та знищення відцифрованих відбитків пальців рук особи, затверджений зазначеною постановою, викласти в такій редакції:

“ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 26 листопада 2014 р. № 669
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 18 серпня 2017 р. № 628)

ПОРЯДОК
отримання, вилучення з Єдиного державного демографічного
реєстру та знищення відцифрованих відбитків пальців рук особи

1. Цей Порядок визначає процедуру отримання, вилучення з Єдиного державного демографічного реєстру (далі — Реєстр) та знищення відцифрованих відбитків пальців рук особи, які у передбачених законодавством випадках вносяться до безконтактного електронного носія у разі оформлення паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичного паспорта України, службового паспорта України, посвідчення особи моряка, посвідчення члена екіпажу, посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон, посвідки на постійне проживання, посвідки на тимчасове проживання, посвідчення біженця, проїзного документа біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, проїзного документа особи, якій надано додатковий захист, картки мігранта (далі — документи).

2. Відцифровані відбитки пальців рук отримуються і вносяться до Реєстру:

1) у разі оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичного паспорта України, службового паспорта України, посвідчення особи моряка, посвідчення члена екіпажу, посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон, посвідки на постійне проживання, посвідки на тимчасове проживання, посвідчення біженця, проїзного документа біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, проїзного документа особи, якій надано додатковий захист, картки мігранта;

2) у разі оформлення паспорта громадянина України:

за згодою особи віком від 14 років;

за згодою одного з батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або інших законних представників — для особи, яка досягла 14-річного віку та яка визнана судом обмежено дієздатною або недієздатною.

Заява про згоду на внесення відцифрованих відбитків пальців рук особи або заява про відмову від внесення відцифрованих відбитків пальців рук особи подається шляхом проставляння відповідної відмітки в заяві-анкеті для внесення інформації до Реєстру.

3. До Реєстру вносяться відцифровані відбитки вказівних пальців рук особи. У разі пошкодження, відсутності вказівного пальця руки або відсутності можливості через якість отриманого графічного зображення відцифрованого відбитка (відбитків) пальця (пальців) рук (руки) особи ідентифікувати її беруться парні відбитки інших пальців рук або два будь-які відбитки пальців руки, про що зазначається в заяві-анкеті для внесення інформації до Реєстру.

У разі відсутності можливості через якість отриманого графічного зображення відцифрованихвідбитків усіх пальців рук особи ідентифікувати її відцифровані відбитки пальців рук не отримуються, про що складається акт, який затверджується керівником відповідного територіального органу/підрозділу ДМС або працівником закордонної дипломатичної установи, та зазначається в заяві-анкеті для внесення інформації до Реєстру. Зазначений акт сканується засобами Реєстру та додається до заяви-анкети.

Відцифровані відбитки пальців рук особи не отримуються до досягнення нею 12-річного віку та у разі відсутності у особи всіх пальців рук, про що зазначається в заяві-анкеті для внесення інформації до Реєстру.

У разі коли особа не може пересуватися самостійно у зв’язку із тривалим розладом здоров’я та потребує термінового лікування за кордоном, що підтверджується медичним висновком відповідного закладу охорони здоров’я, оформленим в установленому порядку, відцифрованівідбитки пальців рук не отримуються, про що складається акт, який затверджується керівником відповідного територіального органу/підрозділу ДМС або працівником закордонної дипломатичної установи, та зазначається в заяві-анкеті для внесення інформації до Реєстру. Зазначений акт сканується засобами Реєстру та додається до заяви-анкети.

4. Відцифровані відбитки пальців рук особи отримують посадові особи уповноважених суб’єктів, передбачених Законом України “Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус” (далі — уповноважені суб’єкти).

5. Отримання відцифрованих відбитків пальців рук особи здійснюється шляхом сканування за допомогою спеціального обладнання, яке входить до складу засобів Реєстру уповноважених суб’єктів.

6. Після сканування відцифровані відбитки пальців рук особи засобами Реєстру уповноважених суб’єктів передаються до відповідного вузла відомчої інформаційної системи уповноваженого суб’єкта та Головного обчислювального центру Реєстру.

7. Головний обчислювальний центр Реєстру формує набори даних, які вносяться до документа, та передає їх до Державного центру персоналізації документів, який здійснює персоналізацію бланків відповідних документів і вносить відцифровані відбитки пальців рук до безконтактного електронного носія.

У Реєстрі робиться відмітка про те, відбитки яких пальців рук особи вносяться до безконтактного електронного носія, або про неможливість отримання відцифрованих відбитків пальців рук особи.

8. Про факт видачі документа в Реєстрі робиться відповідна відмітка. Після проставлення відмітки відцифровані відбитки пальців рук вилучаються та знищуються з відомчої інформаційної системи уповноваженого суб’єкта з інформуванням про це Головного обчислювального центру Реєстру, який вилучає та знищує такі відбитки з Реєстру.

9. Уповноважені посадові особи Державного центру персоналізації документів, Головного обчислювального центру Реєстру та уповноважених суб’єктів складають електронні акти вилучення відповідно з Державного центру персоналізації документів, Реєстру та відомчих інформаційних систем уповноважених суб’єктів, а також електронні акти знищення відцифрованих відбитків пальців рук особи.

10. Форма та формат електронних актів вилучення та знищення відцифрованих відбитків пальців рук особи визначаються МВС.

11. Після вилучення та знищення відцифрованих відбитків пальців рук особи в Реєстрі зберігаються їх шаблони, які використовуються з метою ідентифікації особи для оформлення, видачі, обміну передбачених Законом України “Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус” документів.”.

Користуйтесь консультацією: Все про біометричні документи в Україні

Источник: Юридичний ресурс "Протокол"

  • 2260

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 2260

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст