Головна Блог ... Консультації від юристів Правила проведення шумних ремонтних робіт у багатоквартирних будинках Правила проведення шумних ремонтних робіт у багато...

Правила проведення шумних ремонтних робіт у багатоквартирних будинках

Відключити рекламу
 - da790f739e414e089670327b113608b2.jpeg

Кожна людина, яка проживає в багатоквартирному будинку, періодично стає то ініціатором ремонту, то сусідом людини, яка затіяла ремонтні роботи. Оскільки будь-яка модернізація житла створює певний дискомфорт для людей, що живуть поруч, важливо враховувати правила користування приміщеннями житлових будинків.

Згідно з українським законодавством, будівельні та ремонтні організації, а також самі власники нерухомості, які задумали перепланування, повинні знати та враховувати наступне:

Користуйтесь консультацією: Що робити, якщо сусід заважає жити?

1. Шумні ремонтні роботи можна проводити лише у робочі дні, з 8:00 до 21:00 (так вимагають Закон України № 4004-XII від 24 лютого 1994 року та Постанова КМУ № 45 від 24 січня 2006 року). У вихідні та святкові дні ремонт робити можна лише за згодою сусідів. На порушників цієї норми може бути накладено штраф у розмірі від 85 до 255 грн (при повторних зверненнях сусідів штраф може бути збільшений до 510 грн).

Користуйтеся консультацією: Як покарати галасливих сусідів

2. Прийнятний рівень шуму вдень - 55 дБ, вночі - 45 дБ. Все, що вище за ці показники, є правопорушенням (відповідно до Санітарних норм від 3 серпня 1984 року). Визначити та зафіксувати рівень шуму може спеціаліст державної чи приватної санітарно-епідеміологічної служби. Процедура виміру проводиться за допомогою спеціального приладу – шумоміра. За результатами експертизи складається юридичний документ, який є основою для призначення штрафу правопорушнику.

3. Якщо сусіди галасують у недозволений час, можна спробувати домовитися з ними по-хорошому. Якщо реакції на зауваження немає, слід викликати поліцейського, який має документально зафіксувати акт правопорушення. Як докази можуть бути використані свідчення сусідів, а також аудіо- та відеоматеріали.

Користуйтесь консультацією: Затопили квартиру – що робити? Оформлюємо документи та відшкодовуємо шкоду

4. Якщо з квартири, яка є джерелом шуму, ніхто не виходить (не відчиняє двері), якщо наряд поліції не приїжджає на виклик або відмовляється складати протокол, якщо працівники СЕС не реагують на скарги, слід звернутися з відповідною заявою до прокуратури. Позовну скаргу також можна подати до суду.

5. Що можна зробити, якщо шумні ремонтні роботи проводяться у дозволені нормативами години, але у вашій квартирі живе хвора людина чи маленька дитина? У подібних ситуаціях вихід один – пошук компромісу із сусідами.

  • 14189

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 14189

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні консультації

    Дивитись всі консультації
    Дивитись всі консультації
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст