Головна Блог ... Аналітична стаття Статті Правила поводження у наземному міському транспорті Правила поводження у наземному міському транспорті...

Правила поводження у наземному міському транспорті

Відключити рекламу
 - tn1_0_31711700_1486984740_58a196244d9ed.jpg

Останнім часом, у зв’язку із погіршенням стану автомобільних доріг в цілому та нікчемним процесом прибирання снігу, який, як завжди випав несподівано, багато людей, з метою скорішого пересування по місту, пересідає з власних автівок на комунальний міський транспорт. Разом із тим громадяни, як користувачі цього виду транспорту зазвичай не знають правил користування комунальним міським транспортом, які врегульовані відповідними нормативним актами. Так, прошу Вас звернути увагу на відповіді на деякі актуальні питання, що виникають під час користування комунальним міським транспортом.

Чи потрібно при пересадці повторно сплачувати вартість проїзду в міському транспорті, якщо цей транспорт вийшов з ладу та не доставив Вас до кінцевої зупинки?

Відповідь - Ні.

Згідно Правил користування трамваєм і тролейбусом у містах України у разі виходу рухомого складу з ладу під час роботи на маршруті (лінії) пасажири, що оплатили вартість транспортної послуги, при пересадці на іншу одиницю рухомого складу повторно вартість проїзду не сплачують. Пасажиру лише необхідно пред'явити разовий квиток або талон, який вже був закомпостований в транспорті, який не довіз його до кінцевої зупинки. Відповідно до Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту у разі виходу з ладу автобуса міського сполучення перевізник повертає пасажирам повну вартість квитка, а подальша поїздка оплачується та здійснюється ними самостійно.

Якщо я заплатив за проїзд і отримав квиток за проїзд в автобусі, але не відмітив цей квиток компостером, який знаходиться в середині автобуса, чи повинен я сплачувати штраф?

Відповідь - Так.

Пасажир зобов'язаний сплатити за свій проїзд, закомпостувавши абонементний талон або придбавши разовий квиток у кондуктора чи водія.

Квитки для проїзду у міському транспорті поділяються на разові квитки та абонементні талони.

Разовий квиток (на проїзд у міському автобусі, трамваї, тролейбусі) - вид документа, який дає право його пред'явникові на одну поїздку за умови наявності на ньому спеціальної відмітки - компостування.

Разовий квиток (для поїздки в маршрутному таксі) - вид документа, який придбаний у водія та дає право його пред'явникові на одну поїздку в межах кінцевих зупинок маршруту в одному напрямку.

Абонементний талон - вид документа, який дає право його пред'явникові на одну поїздку в межах кінцевих зупинок маршруту в одному напрямку та підлягає компостуванню.

Отже, право на проїзд у міському транспорті надає придбаний разовий квиток, закомпостований абонементний талон, проїзний квиток тривалого користування, картка або інше посвідчення, що дає право на пільговий проїзд згідно з чинним законодавством.

Чи буде пасажир міського транспорту платити штраф за безквитковий проїзд, якщо в салоні несправний компостер?

Відповідь - Ні.

Згідно п.5.5. Правил користування трамваєм і тролейбусом у містах України пасажир зобов'язаний оплатити свій проїзд, закомпостувавши абонементний талон або придбавши разовий квиток у кондуктора чи водія. А п.4.1.цих Правил зобов'язує працівників підприємств міського електротранспорту забезпечувати якісне обслуговування пасажирів, які перебувають у рухомому складі. Відсутність або несправність компостера можна вважати, як недотримання перевізником перед пасажиром своїх обов'язків.

Хто має право накладати штраф за безквитковий проїзд у трамваї і тролейбусі?

Cлід зазначити, що КУпАП не встановлює посадових осіб, які вправі виносити постанови згідно абзацу четвертого статті 135 «Безквитковий проїзд пасажира в міському транспорті».

Однак, згідно Правил користування трамваєм і тролейбусом у містах України: особою, яка здійснює контроль за оплатою проїзду пасажира і провезення багажу є контролер. Він зобов'язаний мати службове посвідчення, нагрудний знак (жетон, картку тощо) з особистим номером контролера, прикріплений на лицьовому боці верхнього одягу, а також на першу вимогу пасажира пред'явити своє службове посвідчення, повідомити про місце роботи, телефон та місцезнаходження підприємства.

Відповідно до Правил користування трамваєм і тролейбусом у містах України, штраф за порушення правил проїзду в міському електротранспорті накладаються начальниками трамвайно-тролейбусного управління, депо, служб руху і районів руху, а також контролерами і стягуються на місці.

Чи може «заєць» не платити штраф у трамваї і тролейбусі?

Статтею 135 КУпАП чітко визначено, що за безквитковий проїзд з пасажира стягується штраф.

Однак Правилами користування трамваєм і тролейбусом у містах України передбачено, що у разі відмови пасажира сплатити штраф він може бути висаджений на найближчій зупинці, і тільки у разі злісної непокори контролеру буде доставлений до найближчого органу внутрішніх справ, а вже там доведеться сплатити штраф.

Чи має право водій тролейбуса, трамвая перевіряти наявність проїзних документів у пасажирів?

Відповідь – Так.

Відповідно до Правил користування трамваєм і тролейбусом у містах України водії під час роботи на лінії зобов'язані стежити та вимагати за виконанням пасажирами своїх обов'язків, а також сприяти контролерам у проведенні контролю оплати проїзду пасажирами.

Ніяких штрафів стягувати з пасажирів вони не мають право.

Чи маєте ви право перевозити велосипед в трамваї, тролейбусі?

Відповідь - так, маєте право.

Згідно пункту 5.7. "Правил користування трамваєм і тролейбусом у містах України " пасажир має право: безплатно провозити з собою ручну поклажу, одну пару лиж, дитячий візок, санки, велосипед, дрібних звірів і птахів у клітці, собаку в наморднику з коротким повідком, кота, дрібний садовий інвентар у відповідній упаковці.

Автор статті: Мірошников Євген

  • 4481

    Переглядів

  • 1

    Коментарі

  • 4481

    Переглядів

  • 1

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Хто має право накладати штраф за безквитковий проїзд у трамваї і тролейбусі? Стаття 229. Органи автомобільного транспорту та електротранспорту Органи автомобільного транспорту та електротранспорту (тролейбус, трамвай) розглядають справи про адміністративні правопорушення, зв'язані з порушенням правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, правил користування автомобільним транспортом та електротранспортом (стаття 119, частина п'ята статті 133, частини перша, друга, четверта, п'ята і сьома статті 1331, стаття 1332, частина друга статті 134, абзаци шостий та восьмий статті 135). Від імені органів автомобільного транспорту та електротранспорту розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право: 1) на автомобільному транспорті - керівник центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті, та його заступники, керівник територіального органу центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті, та його заступники (частини перша, друга, четверта, п'ята і сьома статті 1331, стаття 1332); керівник перевізника, який в установленому законодавством порядку надає транспортні послуги, його заступники та контролери (частина третя статті 119, частина п'ята статті 133, частина друга статті 134, абзаци шостий та восьмий статті 135); 2) на пасажирському електротранспорті (тролейбус, трамвай) - керівник перевізника, який в установленому законодавством порядку надає транспортні послуги, його заступники та контролери (частина третя статті 119, частина п'ята статті 133, частина друга статті 134, абзац восьмий статті 135).

    20.02.2017 12:25

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні аналітичні статті

    Дивитись усі статті
    Дивитись усі статті
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст