Головна Сервіси для юристів ... База рішень" Протокол " Постанова ВГСУ від 27.10.2015 року у справі №906/273/13-г Постанова ВГСУ від 27.10.2015 року у справі №906/2...
print
Друк
search Пошук
comment
КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

Державний герб України

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 жовтня 2015 року Справа № 906/273/13-г Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:

Ткаченко Н.Г. - головуючого, Катеринчук Л.Й., Куровського С.В. - доповідача,за участю представників:

ПАТ "Укрсоцбанк" - Дубовського П.В. (дов. від 12.01.2015),

ліквідатора ТОВ "ВКП "Харч-Пак" - Нестеренка Д.В. (дов. від 29.07.2015),

ТОВ "ВКП "Харч-Пак" - Дякова С.М. (протокол № 1 від 09.04.2014),

директора ПП "Крупекс" -Дякова С.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні

касаційну скаргу Приватного підприємства "Крупекс"

на постанову Рівненського апеляційного господарського суду від 07.07.2015

та ухвалу господарського суду Житомирської області від 07.05.2015

у справі № 906/273/13-г господарського суду Житомирської області

за заявою Публічного акціонерного товариства "Укрсоцбанк"

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробниче

комерційне підприємство "Харч-Пак"

про визнання банкрутом,

встановив:

Ухвалою господарського суду Житомирської області від 07.05.2015 продовжено строк ліквідаційної процедури ТОВ "Виробниче комерційне підприємство "ХарчПак" на 4 місяці з 06 травня по 05 вересня 2015 року (пункт 3 ухвали) та прийнято заяву ПАТ "Укрсоцбанк" від 06 травня 2015 року про збільшення розміру вимог до боржника на загальну суму 2 217 236,70 грн. та призначити її розгляд в наступному судовому засіданні (пункт 8 ухвали).

Приватне підприємство (далі ПП) "Крупекс", не погоджуючись з прийнятою судом першої інстанції ухвалою, звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить ухвалу скасувати та провадження у справі припинити, вважаючи, що висновки суду не відповідають обставинам справи, оскільки ст. 37 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" строк ліквідаційної процедури у 12 місяців і продовження цього строку не передбачено, а тому провадження у справі підлягає припиненню.

Постановою Рівненського апеляційного господарського суду від 07.07.2015 (колегія суддів у складі: Дужич С.П. - головуючий, Саврій В.А., Юрчук М.І.) ухвалу господарського суду Житомирської області від 07.05.2015 залишено без змін.

В касаційній скарзі ПП "Крупекс" просить скасувати постанову суду апеляційної інстанції від 07.07.2015 та ухвалу суду першої інстанції від 07.05.2015 про продовження строку ліквідаційної процедури, провадження у справі припинити. В обгрунтування посилається на порушення норм матеріального та процесуального права, а саме ст.ст. 37, 41 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст.ст. 51, 53 ГПК України.

Колегія суддів Вищого господарського суду України, розглянувши наявні матеріали справи, обговоривши доводи касаційної скарги, дослідивши правильність застосування судами попередніх інстанцій норм матеріального та процесуального права, дійшла висновку про відсутність правових підстав для задоволення касаційної скарги, з огляду на таке.

Відповідно до ч. 2 ст. 4-1 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) провадження у справах про банкрутство здійснюється у порядку, передбаченому цим кодексом з врахуванням вимог Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон про банкрутство).

Відповідно до ст. 37 Закону про банкрутство, у випадках, передбачених цим Законом, господарський суд приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців.

Банкрут - боржник, неспроможність якого виконати свої грошові зобов'язання встановлена господарським судом.

Під ліквідацією розуміється припинення суб'єкта підприємницької діяльності, визнаного господарським судом банкрутом, з метою здійснення заходів щодо задоволення вимог кредиторів шляхом продажу його майна.

Як вбачається з матеріалів справи, постановою господарського суду Житомирської області від 07.05.2014 ТОВ "Виробниче комерційне підприємство "ХарчПак" визнано банкрутом; припинено процедуру розпорядження майном ТОВ "Виробниче комерційне підприємство "ХарчПак" та повноваження розпорядника майна боржника Кіцул С.Б.; відкрито ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців - по 06 травня 2015 року, включно, ліквідатором ТОВ "Виробниче комерційне підприємство "ХарчПак" призначено арбітражного керуючого Кіцул С.Б.

Ліквідатор боржника - арбітражний керуючий Кіцул С.Б. звернувся до господарського суду Житомирської області з клопотанням про продовження строку ліквідаційної процедури, а також надав суду проміжний звіт ліквідатора №02-6/50 від 05.05.2015. Подане клопотання обґрунтовано тим, що тривале оскарження судових актів у справі ускладнює організацію та проведення аукціону з продажу майна боржника у встановлені Законом строки та перешкоджає своєчасному проведенню ліквідаційної процедури.

Згідно з ч.3 ст. 40 Закону про банкрутство, ліквідатор виконує свої повноваження до завершення ліквідаційної процедури в порядку, встановленому цим Законом та іншими нормативно-правовими актами.

Відповідно до ч. 1 ст. 46 Закону про банкрутство, після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс.

Згідно з ч. 7 ст. 46 Закону про банкрутство, ліквідатор виконує свої повноваження до внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запису про припинення юридичної особи-банкрута.

Таким чином, ліквідаційна процедура завершується поданням до суду звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута.

Ліквідатор зобов'язаний вчинити ліквідаційні заходи і передати на затвердження господарському суду звіт та ліквідаційний баланс у встановлений строк.

Виходячи з положень Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" остаточно питання про продовження строку ліквідаційної процедури, з метою оптимального задоволення вимог кредиторів за рахунок майна банкрута, а також про продовження повноважень ліквідатора розглядає та вирішує господарський суд.

Як вбачається з матеріалів справи, та вірно зазначено судами попередніх інстанцій, ухвалою господарського суду Житомирської області від 02.06.2014 було зупинено провадження у справі про банкрутство ТОВ "Виробниче комерційне підприємство "ХарчПак", у зв'язку з розглядом апеляційної скарги на постанову господарського суду Житомирської області від 07.05.2014.

У подальшому судові рішення по справі про банкрутство ТОВ "Виробниче комерційне підприємство "ХарчПак" неодноразово оскаржувалися в апеляційному суді, Вищому господарському суді України та у Верховному Суді України.

Ухвалою від 28.04.2015 провадження у справі про банкрутство ТОВ "Виробниче комерційне підприємство "ХарчПак" було поновлено.

З урахуванням наведеного вище, колегія суддів погоджується з висновками судів попередніх інстанцій про необхідність продовження строку ліквідаційної процедури для забезпечення належного здійснення ліквідації банкрута, оскільки провадження у справі було зупинено на значний термін, а тому ліквідація банкрута не завершена з причин незалежних від ліквідатора.

Доводи скаржника про необхідність припинення провадження у справі у зв'язку із закінченням строків ліквідаційної процедури колегією суддів відхиляються з огляду на положення ст. 83 Закону про банкрутство, якою не передбачено можливості припинення провадження із зазначеної підстави.

Враховуючи визначені ст. 111-7 ГПК України межі перегляду справи в суді касаційної інстанції, колегія суддів Вищого господарського суду України вважає, що постанова Рівненського апеляційного господарського суду від 07.07.2015 та ухвала господарського суду Житомирської області від 07.05.2015 прийняті у відповідності до фактичних обставин справи та вимог чинного законодавства, тому підстави для їх скасування відсутні.

Доводи касаційної скарги не спростовують висновків судів попередніх інстанцій, які викладені в оскаржуваних судових рішення.

Керуючись статтями 1117, 1119 , 11111 ГПК України, Вищий господарський суд України

ПОСТАНОВИВ:

Касаційну скаргу Приватного підприємства "Крупекс" залишити без задоволення.

Постанову Рівненського апеляційного господарського суду від 07.07.2015 та ухвалу господарського суду Житомирської області від 07.05.2015 по справі №906/273/13-г залишити без змін.

Головуючий Ткаченко Н.Г.

Судді Катеринчук Л.Й.

Куровський С.В.

logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст