Головна Сервіси для юристів ... База рішень" Протокол " Постанова ВГСУ від 23.03.2016 року у справі №910/22793/15 Постанова ВГСУ від 23.03.2016 року у справі №910/2...
print
Друк
search Пошук
comment
КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

Державний герб України

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 березня 2016 року Справа № 910/22793/15

Вищий господарський суд України у складі колегії: головуючого, судді Васищака І.М., суддів Грека Б.М.., Палія В.В., за участі представників сторін О. Шутова (дов. від 22.02.2015), О. Портянка (дов. від 04.01.2016), розглянувши у відкритому судовому засіданні касаційну скаргу публічного акціонерного товариства "Дельта Банк" на рішення Господарського суду міста Києва від 16 листопада 2015 року та постанову Київського апеляційного господарського суду від 27 січня 2016 року у справі № 910/22793/15 за позовом Київського міського територіального відділення Антимонопольного комітету України до публічного акціонерного товариства "Дельта Банк" про стягнення штрафу та пені,

УСТАНОВИВ: У серпні 2015 року Київське міське територіальне відділення Антимонопольного комітету України звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до публічного акціонерного товариства "Дельта Банк" про стягнення 50 000 грн штрафу та 50 000 грн пені (з урахуванням збільшення позовних вимог) з підстав порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

Відповідач позов не визнав, посилаючись на запровадження процедури ліквідації банку.

Рішенням Господарського суду міста Києва від 16 листопада 2015 року (суддя В. Бондарчук), залишеним без змін постановою Київського апеляційного господарського суду від 27 січня 2016 року, позов задоволено.

Публічне акціонерне товариство "Дельта Банк" просить рішення та постанову скасувати з підстав неправильного застосування господарськими судами статей 36, 46 Закону України "Про систему вкладів гарантування вкладів фізичних осіб", статей 37, 39, 49 Закону України "Про виконавче провадження", статей 42, 43, 47, 33, 82 Господарського процесуального кодексу України та прийняти нове рішення, яким у позові відмовити.

Київське міське територіальне відділення Антимонопольного комітету України проти доводів касаційної скарги заперечує і в її задоволенні просить відмовити.

Колегія суддів вважає, що касаційна скарга задоволенню не підлягає.

Господарськими судами встановлено, що рішенням адміністративної колегії Київського міського територіального відділення Антимонопольного комітету України від 28 травня 2015 року № 72/02-р/к "Про визнання вчинення порушення законодавства про захист економічної конкуренції та накладення штрафу" у справі № 100-02/08.14 (далі - рішення) визнано дії публічного акціонерного товариства "Дельта Банк", які полягають у поданні інформації у неповному обсязі на вимогу голови відділення у встановлений головою відділення строк, порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, яке передбачене пунктом 14 статті 50 Закону України "Про захист економічної конкуренції"; за вчинене порушення на відповідача накладено штраф у розмірі 50 000 грн.

Рішення було отримано відповідачем 5 червня 2015 року і не оскаржувалося, а отже відповідно до статті 22 Закону України "Про Антимонопольний комітет України" є обов'язковим до виконання.

За правилами частини 3 статті 56 Закону України "Про захист економічної конкуренції" особа, на яку накладено штраф за рішенням органу Антимонопольного комітету України, сплачує його у двомісячний строк з дня одержання рішення про накладення штрафу.

Штраф у розмірі 50 000 грн відповідач до 6 серпня 2015 року не сплатив і господарські суди дійшли висновку про задоволення позову в цій частині.

За змістом частини 5 статті 56 Закону України "Про захист економічної конкуренції" за кожний день прострочення сплати штрафу стягується пеня у розмірі півтора відсотка від суми штрафу. Розмір пені не може перевищувати розміру штрафу, накладеного відповідним рішенням органу Антимонопольного комітету України.

За обставин несплати відповідачем штрафу, господарські суди дійшли висновку про правомірність вимог позову також у частині стягнення пені у заявленому позивачем розмірі.

Господарськими судами відхилені доводи відповідача про звільнення від відповідальності на підставі норм Закону України "Про систему вкладів гарантування вкладів фізичних осіб" у зв'язку з віднесенням публічного акціонерного товариства "Дельта Банк" до категорії неплатоспроможних і початком з 3 березня 2015 року процедури виведення банку з ринку шляхом запровадження тимчасової адміністрації.

При цьому судами був урахований правовий висновок Верховного Суду України щодо виконання рішень органів Антимонопольного комітету України, викладений у постанові від 24 грудня 2013 року у справі № 922/770/13-г господарського суду Харківської області.

Правовий аналіз положень Закону України "Про систему вкладів гарантування вкладів фізичних осіб", на який посилається відповідач як на підставу відмови у позові, не свідчить про можливість звільнення неплатоспроможних банків від відповідальності за порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

Отже з урахуванням меж перегляду справи в касаційній інстанції, колегія суддів вважає, що під час розгляду справи фактичні її обставини були встановлені господарськими судами на підставі всебічного, повного і об'єктивного дослідження поданих доказів, висновки судів відповідають цим обставинам і їм дана належна юридична оцінка з правильним застосуванням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись статтями 1115, 1117, 1119, 11111 Господарського процесуального кодексу України, суд

ПОСТАНОВИВ: Рішення Господарського суду міста Києва від 16 листопада 2015 року та постанову Київського апеляційного господарського суду від 27 січня 2016 року у справі № 910/22793/15 залишити без змін, а касаційну скаргу публічного акціонерного товариства "Дельта Банк" без задоволення.

Головуючий, суддя І.М. Васищак Суддя Б.М. Грек Суддя В.В. Палій

logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст