Головна Сервіси для юристів ... База рішень" Протокол " Постанова ВГСУ від 16.03.2016 року у справі №910/8408/15-г Постанова ВГСУ від 16.03.2016 року у справі №910/8...
print
Друк
search Пошук
comment
КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

Державний герб України

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 березня 2016 року Справа № 910/8408/15-г Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:

Костенко Т.Ф. - головуючого,

Божок В.С.,

Сибіги О.М.,

розглянувши матеріали касаційної скаргиФОП ОСОБА_4 на постановуКиївського апеляційного господарського суду від 27.10.2015 у справігосподарського суду м. Києва за позовомФОП ОСОБА_4 до 3-ті особиОболонської районної в м. Києві Державної адміністрації КП "Житлосервіс "Приозерне" Оболонського району в м. Києві КП "Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Оболонського району м. Києвапровиконання обов'язку прийняти майно з оренди, в судовому засіданні взяли участь представники:

позивача: не з'явились,

відповідача: Палій Є.В. (дов. від 11.01.16 № 104-99),

3-тьої особи-2: Ларченко К.В. (дов. від 23.02.16),

ВСТАНОВИВ:

Рішенням від 25.05.2015 господарського суду м. Києва в задоволенні позову про зобов'язання Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації прийняти орендоване майно - нежитлові приміщення площею 23, 60 м2, розташоване по АДРЕСА_1, передане за договором оренди приміщення від 30.12.2011 № 129 Фізичній особі - підприємцю ОСОБА_4, шляхом підписання акту прийому - передачі з датою підписання 03.01.2013 відмовлено.

Постановою від 27.10.2015 Київського апеляційного господарського суду вказане вище рішення залишено без змін.

Не погоджуючись з судовими рішеннями, ФОП ОСОБА_4 звернувся до Вищого господарського суду України з касаційною скаргою і просить їх скасувати як прийняті з порушенням норм матеріального та процесуального права, прийняти нове рішення, яким позов задовольнити.

Колегія суддів, приймаючи до уваги межі перегляду справи в касаційній інстанції, проаналізувавши на підставі фактичних обставин справи застосування норм матеріального та процесуального права при винесенні оспорюваних судових актів знаходить необхідним касаційну скаргу залишити без задоволення.

Як було встановлено судами попередніх інстанцій, відповідно до умов договору оренди нежитлових приміщень від 30.12.2011 № 129, укладеного між Дочірнім підприємством "Екос" та ФОП ОСОБА_4, останньому було надано у строкове платне користування приміщення загальною площею 23,6 м2 по АДРЕСА_1 для розміщення адвокатської контори.

Згідно п. 3.1. Договору приймання-передача приміщення, що орендується, здійснюється двосторонньою комісією, що складається із уповноважених представників сторін.

Пунктами 3.2., 3.3 договору передбачено, що приміщення, що орендується, повинне бути передане орендодавцем та прийняте орендарем протягом 30 (тридцяти) календарних днів з моменту підписання даного договору, при передачі приміщення в оренду складається акт приймання-передачі, який підписується уповноваженими представниками сторін.

Згідно пункту 4.1 Договору термін оренди становить до 31.12.2012 без права його пролонгації та викупу приміщення.

Пунктом 7.2.1 Договору встановлено, що орендар зобов'язаний протягом 3-х днів з дня підписання даного договору прийняти, а у разі закінчення терміну даного договору, передати орендоване приміщення орендодавцю за актом приймання-передачі та здійснити остаточний розрахунок у разі наявності заборгованості по оплаті орендної плати.

Відповідно до пункту 8.1 Договору після закінчення терміну оренди, орендар зобов'язаний протягом 3 календарних днів повернути приміщення орендодавцю згідно акту приймання-передачі.

Повернення приміщення здійснюється двосторонньою комісією, що складається з уповноважених представників сторін і оформлюється актом приймання-передачі. У випадку ухилення орендаря від підписання акту приймання-передачі з оренди, орендодавець має право в односторонньому порядку підписати вищевказаний акт, при цьому приміщення буде вважатись переданим з оренди (пункт 8.2 Договору).

На виконання умов договору сторонами було підписано акт приймання-передачі приміщення від 01.01.2012.

В подальшому на підставі розпоряджень виконавчого органу Київської міської державної адміністрації від 12 вересня 2012 року № 1605 "Про безоплатне прийняття відомчого житлового фонду, службового житла, зовнішніх інженерних мереж ПАТ "ХК "Київміськбуд" до комунальної власності територіальної громади міста Києва" та від 29 листопада 2012 року № 2131 "Про затвердження актів приймання-передачі відомчого житлового фонду ПАТ "ХК "Київміськбуд" в комунальну власність територіальної громади міста Києва до сфери управління районних в місті Києві державних адміністрацій будинок № АДРЕСА_1 було передано до сфери управління Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації на баланс КП "Житлосервіс "Приозерне" Оболонського району у м. Києві.

Відповідно до Розпорядження Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації від 09 жовтня 2012 року № 524 "Про прийняття на баланс комунальних підприємств житлово-комунального господарства Оболонського району міста Києва будинків ПАТ "ХК "Київміськбуд" КП "Житлосервіс "Приозерне" Оболонського району у м. Києві прийнято від ЖУ "Лівобережне" ДП "Екос" ПАТ "ХК "Київміськбуд" на баланс житловий будинок по АДРЕСА_1.

Розпорядженням від 29 листопада 2012 року № 2131 виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) затверджено акт приймання-передачі, згідно з яким житловий будинок на вул. Малиновського, 4 у місті Києві передано в комунальну власність територіальної громади міста Києва, до сфери управління Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації.

За угодою про внесення змін до Договору оренди від 30.12.2011 № 129, укладеною між ДП "Екос", Оболонською районною в місті Києві державною адміністрацією, ФОП ОСОБА_4 та КП "Житлосервіс "Приозерне" Оболонського району у м. Києві, Оболонська районна в місті Києві державна адміністрація прийняла на себе права та обов'язки орендодавця, а КП "Житлосервіс "Приозерне" прийняло на себе функції з нарахування та стягнення орендної плати з 01 листопада 2012 року.

Звертаючись з позовом у даній справі, ФОП ОСОБА_4 послався на те, що у зв'язку з припиненням 31.12.2012 дїї договору оренди він звертався з листом від 17.12.2012 № 08/12 до КП "Житлосервіс "Приозерне" та з листом від 17.12.2012 № 09/12 до Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації з проханням укласти новий договір оренди вказаних вище нежитлових приміщень на 2013 рік. Крім того, при поданні вищезазначених листів ФОП ОСОБА_4 звернувся в усній формі з проханням прийняти орендоване приміщення. Відповіді на дані листи, і на усні прохання ним отримано не було.

Відповідно до частини 1 статті 27 Закону України "Про оренду державного та комунального майна", у разі розірвання договору оренди, закінчення строку його дії та відмови від його продовження або банкрутства орендаря він зобов'язаний повернути орендодавцеві об'єкт оренди на умовах, зазначених у договорі оренди.

Такий обов'язок орендаря передбачено і п.п. 7.2.1, 8.1 договору.

Відповідно до статей 33, 34 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень; докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу; обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Колегія суддів Вищого господарського суду України вважає, що судами попередніх інстанцій в даному випадку обґрунтовано взято до уваги наявні в матеріалах справи листи Комунального підприємства "Житлосервіс "Приозерне" Оболонського району № від 03.12.2012 1432/7 від 29.12.2012 № 1543, якими позивача повідомлялось про закінчення строку дії договору та неможливість продовження терміну дії договору оренди від 30.12.2011 № 128, а також лист від 23.01.2013 № 04-11-162 Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації з вимогою звільнити приміщення.

В той же час, письмових доказів про звернення позивача до відповідача із заявами про прийняття орендованого ним приміщення судам надано не було.

З врахуванням зазначеного вище, правомірним є висновок судів про відсутність належних та допустимих доказів ухилення відповідача від прийняття орендованого приміщення, що свідчить про не доведення позивачем наявності у нього порушеного або оспорюваного права чи охоронюваного законом інтересу, за захистом якого він в порядку ст. 1 ГПК України мав право звернутись до господарського суду.

З огляду на зазначене вище, вмотивованим є висновок судів про відмову в задоволенні позову, а відтак, судові рішення прийнято при правильному застосуванні норм матеріального та процесуального права і підстави для їх скасування відсутні.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 1115, 1117, 1119, 11111 ГПК України, Вищий господарський суд України

ПОСТАНОВИВ :

Касаційну скаргу залишити без задоволення.

Постанову від 27.10.2015 Київського апеляційного господарського суду у справі № 910/8408/15-г залишити без змін.

Головуючий Костенко Т.Ф.

Судді Божок В.С.

Сибіга О.М.

logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст