Головна Сервіси для юристів ... База рішень" Протокол " Постанова ВГСУ від 12.05.2016 року у справі №922/4138/14 Постанова ВГСУ від 12.05.2016 року у справі №922/4...
print
Друк
search Пошук
comment
КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

Державний герб України

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 травня 2016 року Справа № 922/4138/14

Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:

головуючого Бакуліної С.В. (доповідач),суддів :Гоголь Т.Г., Добролюбової Т.В.розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали касаційної скаргиТовариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче підприємство "Зоря"на постановуХарківського апеляційного господарського суду від 16.11.2015у справі№ 922/4138/14 Господарського суду Харківської областіза позовомКомунального підприємства "Рубіжанське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства" Рубіжанської міської радидоТовариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче підприємство "Зоря"за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивачаРубіжанської міської ради Луганської областіпрозобов'язання укласти договірв судовому засіданні взяли участь представники :від позивача: від відповідача: від третьої особи:не з'явились не з'явились не з'явились

В С Т А Н О В И В :

Рішенням Господарського суду Харківської області (суддя Пономаренко Т.О.) від 04.09.2015, залишеним без змін постановою Харківського апеляційного господарського суду (головуючий суддя - Здоровко Л.М., судді - Плахов О.В., Шутенко І.А.) від 16.11.2015, у справі № 922/4138/14 позов задоволено повністю; зобов'язано Товариство з обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче підприємство "Зоря" укласти з Комунальним підприємством "Рубіжанське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства" Рубіжанської міської ради договір № 302 на послуги водовідведення у наступній редакції:

"ДОГОВІР № 302

на послуги водовідведення

м. Рубіжне "" 2014 р.

Товариство з обмеженою відповідальністю Науково-виробниче підприємство "Зоря" іменоване надалі Виконавець, в особі діючого на підставі з одного боку, та Комунальне підприємство "Рубіжанське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства" Рубіжанської міської ради, що сплачує податок на прибуток на загальних підставах відповідно до Податкового кодексу України, іменоване надалі Замовник, в особі директора Подгайко Галини Іванівни, що діє на підставі Статуту підприємства з іншого боку, спільно іменовані Сторони, керуючись чинним законодавством України, в т.ч. Законом України "Про житлово-комунальні послуги" (1875-15) "Інструкцією по встановленню і стягненню плати за скидання промислових і інших стічних вод в системи каналізації населених пунктів" затверджених наказом Держбуду України 19.02.2002г. № 37, "Правилами прийому стічних вод підприємств в комунальні і відомчі системи каналізації населених пунктів України", затвердженими Наказом Держбуду України № 37 від 19 лютого 2002 року, "Правилами охорони поверхневих вод від забруднення поворотними водами", затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 1999 року № 465, "Правилами користування системами централізованого комунального водопостачання і водовідведення в населених пунктах України", затверджених наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства 27.06.2008г. № 190, "Правилами прийому стічних вод підприємств в комунальні і відомчі системи каналізації м. Рубіжне", затверджені рішенням Рубіжанського виконавського комітету 18.11.2003г. №1142, зі зміною від 15.12.2009 затвердженими рішенням Рубіжанського виконавчого комітету №771 уклали цей договір про нижченаведене:

1. Предмет договору

1.1. Виконавець зобов'язується надати Замовникові послуги з очищення госппобутового стоку (водовідведенню) і прийняти в каналізаційну систему госппобутові стоки у розмірі встановленого ліміту 10000,00 м3/міс, а Замовник своєчасно сплатити надані послуги по встановленим тарифам у строки і на умовах, передбачених цим договором.

1.2. Якісний склад стічних вод, що поставляються Замовником Виконавцеві для очищення, повинен відповідати наступним концентраціям інгредієнтів:

Найменування речовинГДК забруднень в стічних водах, які потрапляють до міської каналізаційної мережі1.Температура, єС7,0 - 40,02.Кольоровість, градусине вище 100,03.рН6,5-9,04.ХСК, мг О2/дм3не вище 350,05.БСК20, мг О/дм3не вище 250,06.Азот амонійний, мг/дм3не вище 30,07.Амінопродукти ( в перерахунку на анілін) , мг/ дм3не вище 0,058.Нітропродукти (в перерахунку на нітрохлорбензол), мг/ дм3не вище 0,179.Нітрити, мг/дм3не вище 0,510.Нітрати, мг/дм3не вище 15,011.Феноли, летючі з парою води, мг/дм3не вище 0,112.Завислі речовини, мг/дм3не вище 250,013.Сухий залишок, мг/дм3не вище 700,014.Фосфати (РО4-3), мг/дм3не вище 7,715.Залізо загальне, мг/дм3не вище 0,416.Хлориди, мг/дм3не вище 300,017.Сульфати, мг/дм3не вище 280,018. Сульфіди, мг/дм3відсутність19. АПАР, мг/дм3не вище 2,3520.Співвідношення ХСК/БСК5не вище 2,521.БСК5, мг О/дм3не вище 140,022.Нафтопродукт, мг/дм3не вище 0,2

1.3. Виконавець не несе відповідальності за погіршення якості стічних вод в мережах Замовника.

1.4. Спільний контроль складу стічних вод по колекторах здійснюється шляхом відбору проб і проведенням аналізів 1 раз на місяць в контрольних точках, в погоджені обома сторонами терміни із складанням акту. Організацію спільного виїзду представників сторін для відбору проб забезпечує Виконавець. Неприбуття представника Замовника для спільного відбору не спричиняє за собою перенесення термінів відбору проб.

1.5. У разі відмови від підписання акту відбору проб Виконавець діє в наступному порядку:

- після закінчення проведення аналізу, при виявленні перевищення допустимих концентрацій забруднень, встановлених договором, Виконавець, протягом 15 календарних днів з моменту закінчення проведення аналізу, направляє Замовникові повідомлення про виявлення перевищень листом, з додаванням акту звіряння аналізу проб господарчо-побутових стоків в контрольних точках. Замовник зобов'язаний розглянути такий акт і протягом 5 календарних днів направити його Виконавцю

- у разі незгоди Замовника з результатами аналізів, здійснених Виконавцем, Замовник має право направити за свій рахунок контрольну пробу в незалежну аналітичну лабораторію, що має атестат акредитації для підтвердження результатів аналізів.

1.6. При виникненні необхідності зміни об'єму очищення стоків, вказаного в п. 1.1, ці зміни оформляються додатковою угодою до цього договору.

2. Ціна і загальна вартість послуг та порядок розрахунків

2.1. Замовник оплачує Виконавцеві за послуги водовідведення по тарифам, встановленим відповідно до чинного законодавства. Загальна сума договору складає 472800,00 (чотириста сімдесят дві тисячі вісімсот гривен 00 коп.).

2.2. Тарифи на послуги водовідведення затверджені рішенням сесії Рубіжанської міської ради № 207 від 05.04.2011 року і на момент укладення цього договору складають:

- водовідведення - 3,94 грн. (з ПДВ) за 1 куб. метр,

та змінюються за рішенням компетентних органів. Сторони домовилися про те, що у разі зміни тарифу на послуги водовідведення нові ціни є обов'язковими для Сторін і оформляються додатковою угодою.

2.3. Підставою для зміни тарифу є відповідне рішення компетентних органів. Зміна тарифу оформляється шляхом підписання сторонами додаткової угоди до цього договору. Замовник зобов'язаний розглянути проект додаткової угоди не пізніше 20 (двадцяти) календарних днів з моменту його отримання. У разі незгоди на зміну ціни послуг, цей договір вважається розірваним з дати отримання Виконавцем письмової відмови Замовника в узгодженні нової ціни. За відсутності письмової відмови Замовника від зміни ціни послуг, нова ціна послуг вважається погодженою сторонами з дати початку дії відповідного рішення компетентних органів і надання послуг за даною угодою здійснюється по новій ціні.

3. Порядок надання послуг

3.1. Виконавець надає послуги після укладення цього договору і отримання від Замовника усього об'єму інформації і документів, необхідних Виконавцеві для надання цих послуг, у тому числі:

- копія свідоцтва про державну реєстрацію Замовника;

- наказ на посадовець відповідальне за експлуатацію мереж, оформлення і підписання щомісячних актів про кількість стоків, що скидаються;

- наказ про призначення відповідальної особи за підписання актів відбору стічних вод.

3.2. Об'єм прийнятих Виконавцем від Замовника на очищення стоків визначається приладом обліку типу Ергомера № 1540, встановленому у будівлі ВК-9 і включеним в Державний реєстр або таким, що пройшов державну метрологічну атестацію.

3.3. У разі неможливості ведення обліку за свідченнями приладів обліку з причин, не залежних від Замовника і зафіксованих в установленому порядку (зняття приладу обліку Виконавцем, ушкодження скла, корозія циферблату, припинення нормальної роботи через несправність в його механізмі і так далі) кількість стоків, переданих на очищення за час відсутності приладу (але не більше 2-х місяців), визначається за середньодобовим обсягом за попередні два розрахункові місяці. У разі тривалості роботи приладу обліку менш 2-х місяців, об'єм переданих на очищення стоків визначається за середньодобовим обсягом за період роботи приладу обліку не менше 15 днів.

3.4. Зняття показань приладів обліку здійснюється представником Виконавця спільно з представником Замовника щомісячно, в перший робочий день місяця, що йде за звітним, і підтверджується двостороннім актом.

3.5. Звітні відомості про якісний склад стоків в контрольних колодязях Замовник зобов'язаний надати Виконавцеві до 3 "робочого дня" місяця, що йде за звітним.

3.6. У разі виявлення погіршення якості стоків, яке загрожує виходу з ладу мереж або споруджень каналізації, порушення технологічного режиму роботи очисних споруд Виконавець має право припинити прийом стоків від Замовника.

4. Порядок приймання послуг

4.1. Приймання наданих послуг здійснюється щомісячно, в перший робочий день місяця, що йде за звітним, і оформляється актом прийому - передачі, підписаним обома сторонами.

4.2 Кількість прийнятих стоків і відповідна сума оплати оформляється Сторонами двостороннім актом (на підставі приладів обліку) один раз в місяць, в перший робочий день місяця, що йде за звітним.

5. Порядок оплати послуг

5.1. Впродовж 5 робочих днів з моменту підписання сторонами актів приймання-передачі наданих послуг за відповідний місяць, Виконавець пред'являє Замовникові рахунок на оплату послуг з водовідведення.

5.2. Замовник здійснює оплату за послуги з водовідведення впродовж 10 робочих днів з дати отримання рахунку Виконавця.

6. Відповідальність Сторін

6.1. Відповідальність Сторін за не виконання або неналежне виконання своїх зобов'язань за даною угодою встановлюється відповідно до нормативно-правових актів України, а також відповідно до "Правил прийому стічних вод підприємств в комунальні і відомчі системи каналізації населених пунктів України", затвердженими Наказом Держбуду України № 37 від 19 лютого 2002 року, "Правилами прийому стічних вод підприємства в комунальний і відомчий система каналізація м. Рубіжне" затвердженими рішенням Рубіжанського виконавчого комітету 18.11.2003 р. № 1142, зі зміною від 15.12.2009 затвердженими рішенням Рубіжанського виконавчого комітету № 771.

6.2. У разі не виконання або неналежного виконання своїх зобов'язань за договором, винна Сторона відшкодовує іншій Стороні понесені збитки, в частині, не покритій штрафними санкціями.

6.3. При ненадходженні грошових коштів в терміни, обумовлені цим договором, Замовник вважається, таким, що прострочив виконання зобов'язання і йому нараховується пеня у розмірі подвійної облікової ставки Національного Банку України за кожен день прострочення.

7. Форс-мажорні обставини

7.1. Сторони-учасниці цього Договору не несуть відповідальності по виконанню взятих на себе зобов'язань, у разі настання обставин непереборної сили (форс-мажор), до яких відносяться: стихійні лиха, пожежа, повені, землетруси, військові дії і конфлікти, страйки, аварії на виробництві, епідемії, акти державних органів влади, що перешкоджають виконанню договірний зобов'язання. В цьому випадку термін виконання договірних зобов'язань подовжується на час дії вказаних обставин.

7.2. Сторона, яка не в змозі виконати договірні умови із-за форс-мажорних обставин, зобов'язується не пізніше ніж за три дні інформувати іншу Сторону про настання або припинення вказаних обставин.

7.3. Факт форс-мажору має бути підтверджений відповідним органом.

8. Вирішення спорів

8.1. Усі спори, що виникають при виконанні цього договору або у зв'язку з ним, якщо вони не врегульовані сторонами шляхом переговорів, передаються на розгляд господарського суду відповідно до чинного законодавства України.

9. Строк дії договору та інші умови

9.1. Цей договір набуває чинності з 01.01.2015р. і діє до 31.12.2015р.

9.2. Усі зміни і доповнення до цього договору дійсні лише у тому випадку, якщо вони здійснені у письмовій формі і підписані повноважними представниками Сторін.

9.3. Усі угоди, переговори і листування між Сторонами з питань, викладених в цьому договорі, що мали місце до його підписання, дійсні в тій частині, в якій вони не суперечать цьому договору.

10. Юридичні адреси і банківські реквізити сторін

ЗАМОВНИК ВИКОНАВЕЦЬ

Комунальне підприємство "Рубіжанське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства" Рубіжанської міської ради 93010, Україна, Луганська область, м. Рубіжне, вул. Менделєєва,49 р/р № 26005271305903 в АТ "УкрСиббанк" МФО: 351005 Код ЄДРПОУ: 32026192 Директор Г.І. Подгайко м.п. Узгоджено: Економіст Є.Ю. Ільченко Інженер по роботі зі споживачами О.О. Вєтошка Начальник ВС М.Б. Бут Провідний юрисконсульт Б.Ю. Пономарьов Товариство з обмеженою відповідальністю Науково-виробниче підприємство "Зоря" м.п.

Стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче підприємство "Зоря" на користь Комунального підприємства "Рубіжанське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства" Рубіжанської міської ради судові витрати в розмірі 1 218,00 грн.

В касаційній скарзі Товариство з обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче підприємство "Зоря" просить скасувати ухвалені по справі судові акти та прийняти нове рішення, яким відмовити в позові в повному обсязі, посилаючись на порушення норм матеріального та процесуального права, а саме: абзац 6 пункту 2 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 №160 (надалі - Правила надання послуг), ч.2 п.1.5. Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з централізованого водопостачання та водовідведення, затверджених наказом Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва, Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 14.02.2001 № 35/34 (далі - Ліцензійні умови), приписів Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення розрахунків за енергоносії" від 10.04.2014 № 1198-УІІ, ст.ст.19, 29 Закону України "Про житлово-комунальні послуги".

Відзиву на касаційну скаргу сторони не надіслали.

Сторони не скористалися наданим процесуальним правом на участь в засіданні суду касаційної інстанції.

Перевіривши повноту встановлення обставин справи та правильність їх юридичної оцінки в постанові апеляційного господарського суду, колегія суддів Вищого господарського суду України приходить до висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Комунальне підприємство "Рубіжанське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства" Рубіжанської міської ради, звернулося до Господарського суду Харківської області з позовною заявою про зобов'язання Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче підприємство "Зоря" укласти з договір № 302 на послуги водовідведення, посилаючись на те, що укладення такого договору є обов'язковим в силу закону.

Судами встановлено таке.

На підставі рішення Рубіжанської міської ради від 27.09.2012 за №26/51 створено Комунальне підприємство "Рубіжанське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства" Рубіжанської міської ради", яке діє, зокрема, з метою ведення господарської діяльності і як найповнішого задоволення потреб населення, підприємств і організацій в послугах з постачання водою і водовідведення, гарантованого забезпечення населення якісною і безпечною для здоров'я людини питною водою, для розвитку інфраструктури міста (пункт 4.1. статуту Комунального підприємства "Рубіжанське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства" Рубіжанської міської ради).

Комунальне підприємство "Рубіжанське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства" надає послуги централізованого водопостачання та водовідведення фізичним та юридичним особам міста Рубіжне на підставі Ліцензії на централізоване водопостачання та водовідведення серії АЕ №199639, виданої Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг.

Відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче підприємство "Зоря" на території м. Рубіжне здійснює діяльність з централізованого водовідведення, тобто господарську діяльність із відведення та очищення комунальних та інших стічних вод за допомогою комплексу об'єктів, споруд, колекторів, трубопроводів, пов'язаних єдиним технологічним процесом та у відповідності до Закону України "Про житлово-комунальні послуги" є виробником комунальної послуги з централізованого водовідведення.

Для здійснення даних видів діяльності відповідачем 10.03.2011 отримана ліцензія серії АА №149628 на централізоване водопостачання та водовідведення, видана Луганською обласною державною адміністрацією терміном дії до 04.03.2016. Окрім того, було отримано дозвіл на спеціальне водокористування терміном дії з 17.12.2014 до 17.12.2017.

Згідно рішення Виконавчого комітету Рубіжанської міської ради від 05.04.2011 №207 Товариство з обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче підприємство "Зоря" з 05.04.2011 зобов'язано тимчасово до встановлення нових тарифів здійснювати нарахування плати за послуги централізованого водопостачання і водовідведення згідно тарифів, раніше встановлених для ІІ та ІІІ категорії споживачів Державного підприємства "Хімічний завод" "Південний" рішеннями виконавчого комітету №721 від 17.11.2009 та №24 від 19.01.2010.

16.07.2014 Комунальне підприємство "Рубіжанське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства" Рубіжанської міської ради, відповідно до норм Закону України "Про житлово-комунальні послуги" та "Правил користування системами комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України" від 27.06.2008 № 190, направив із супровідним листом № 20/3057 на адресу відповідача два примірники проекту договору № 302 на послуги водовідведення.

За результатами розгляду пропозиції, Товариство з обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче підприємство "Зоря" листом за №209-5074 від 29.08.2014 відмовився від укладання вищевказаного договору, пояснивши свою відмову відсутністю економічно обґрунтованих планових затрат, пов'язаних з централізованим водопостачанням та водовідведенням для підприємства - відповідача.

Зазначені обставини зумовили звернення позивача з відповідним позовом до господарського суду. Справа розглядалась неодноразово.

Рішенням Господарського суду Харківської області від 04.09.2015 позовні вимоги задоволені.

Задовольняючи позовні вимоги, суд вважав доведеним наявність у позивача права спонукати відповідача укласти договір №302 на послуги водовідведення у редакції наведеній у позовній заяві з метою усунення порушення вимог законодавства, обов'язкового для позивача і відповідача.

Касаційна інстанція вважає правомірним такий висновок господарських судів з огляду на таке.

Відповідно до Правил надання послуг централізоване водовідведення (каналізація) - це послуга, спрямована на задоволення потреб споживача у відведенні стічних вод, яка надається виконавцем з використанням внутрішньобудинкових централізованих систем водовідведення.

Згідно Ліцензійних умов системою централізованого водовідведення вважається комплекс об'єктів, споруд, колекторів, зв'язаних єдиним технологічним процесом відведення та очищення комунальних стічних вод населених пунктів.

Отже, ознаками централізованого водовідведення, з огляду на дані норми, є:

- використання внутрішньобудинкових централізованих систем водовідведення;

- використання централізованих систем водовідведення виконавцем;

- наявність очисних споруд, пов'язаних єдиним технологічним процесом, відведення та очищення стічних вод.

Виконавцем послуг з водовідведення в м. Рубіжне є Комунальне підприємство "Рубіжанське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства".

Товариство з обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче підприємство "Зоря" на території м. Рубіжне здійснює діяльність з централізованого водовідведення, тобто господарську діяльність із відведення та очищення комунальних та інших стічних вод за допомогою комплексу об'єктів, споруд, колекторів, трубопроводів, пов'язаних єдиним технологічним процесом.

Можливість здійснення суб'єктом господарювання самостійної господарської діяльності з очищення стічних вод вищезазначеними законодавчими нормами не забороняється, не обмежується і не передбачає ліцензування останньої. При цьому процедура очистки стічних вод є складовою частиною вироблення житлово-комунальних послуг, а результат такої господарської діяльності спрямований на задоволення потреби фізичної чи юридичної особи у забезпеченні водовідведенням.

Таким чином, Товариство з обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче підприємство "Зоря" є виробником житлово-комунальних послуг в розумінні Закону України "Про житлово-комунальні послуги".

У статті 13 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" міститься перелік житлово-комунальних послуг залежно від їх функціонального призначення. Зазначений перелік не є вичерпним.

Відповідно до статті 1 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" - виконавець це суб'єкт господарювання, предметом діяльності якого є надання житлово-комунальної послуги споживачу відповідно до умов договору.

Згідно до статті 7 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" до повноважень органів місцевого самоврядування у сфері житлово-комунальних послуг належить, зокрема, встановлення цін/тарифів на житлово-комунальні послуги відповідно до закону.

Згідно частини 2 статті 22 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" - виробник зобов'язаний укласти договір з виконавцем (споживачем) про умови надання житлово-комунальних послуг.

Частиною першою статті 26 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" встановлено істотні умови договору між виконавцем/виробником та споживачем, а частиною четвертою визначено, що в разі, якщо виконавець не є виробником, відносини між ним та виробником регулюються окремим договором, який укладається відповідно до вимог цієї статті.

Стосовно посилань заявника на невідповідність запропонованої у договорі вартості послуги собівартості її виробництва, що робить умови договору збитковими для відповідача, судова колегія зазначає наступне.

Постановою Рубіжанського міського суду Луганської області від 28 травня 2015 у справі № 425/1134/15-а за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче підприємство "Зоря" до Виконавчого комітету Рубіжанської міської ради Луганської області, яку залишено без змін ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 04.08.2015, позов задоволено частково, внаслідок чого визнано бездіяльність щодо розгляду питання зі встановлення тарифів на водопостачання та водовідведення згідно наданих документів протиправними; зобов'язано розглянути питання щодо встановлення Товариству з обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче підприємство "Зоря" тарифів на водопостачання та водовідведення у відповідності до вимог ст.28 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" шляхом прийняття відповідного рішення.

Отже, встановлення тарифів є компетенцією міської ради, яку відповідно до вищезазначеного судового рішення від 28.05.2015 зобов'язано розглянути питання зі встановлення тарифів.

Судами встановлено, що відповідно до листа Антимонопольного комітету України від 27.08.2014 №222-08-4/09-7771, Товариство з обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче підприємство "Зоря" включене Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, до реєстру суб'єктів природних монополій у сфері централізованого водопостачання та водовідведення, на підставі якого сформовано Зведений перелік природних монополій.

Відповідно до ч.1 ст.10 Закону України "Про природні монополії", суб'єкти природних монополії зобов'язані забезпечувати на дискримінаційних умовах реалізацію вироблених ними товарів споживачам, а також не чинити перешкод для реалізації угод між виробниками, що здійснюють діяльність на суміжних ринках, та споживачами.

Касаційна інстанція погоджується з висновком судів, що виробник зобов'язаний укласти договір з виконавцем (споживачем) про умови надання житлово-комунальних послуг.

Беручи до уваги все наведене та вимоги чинного законодавства в їх сукупності, колегія суддів не вбачає підстав для скасування постанови Харківського апеляційного господарського суду.

Керуючись ст.ст.1115, 1117, 1118, п.1 ч.1 ст.1119, ст.11111 ГПК України, Вищий господарський суд України ,-

П О С Т А Н О В И В:

Касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче підприємство "Зоря" залишити без задоволення.

Постанову Харківського апеляційного господарського суду від 16.11.2015 у справі № 922/4138/14 залишити без змін.

Головуючий-суддя С. Бакуліна

Судді Т. Гоголь

Т. Добролюбова

logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст