Головна Блог ... Аналітична стаття Статті Порушення прав адвокатів: незаконне прослуховування і як з цим боротися Порушення прав адвокатів: незаконне прослуховуванн...

Порушення прав адвокатів: незаконне прослуховування і як з цим боротися

  • Автор: 

    Автор не вказаний

  • 15

  • 0

  • 6947

Відключити рекламу
 - tn1_0_75695900_1470772003_57aa3323b8d22.jpg

Я адвокат, моя діяльність пов’язана виключно з наданням правової допомоги та захистом інтересів клієнтів, і незаконне збирання інформації відносно мене та зняття інформації з моєї телефонної кореспонденції є грубим порушенням закону.

З особистих джерел інформації мені стало відомо, що мій телефон протиправно працівниками правоохоронних органів ставився на «прослуховування», тобто мої телефонні розмови контролювались, записувались, відбувалось незаконне збирання інформації щодо мене. Слід зазначити, що у мобільного оператора «Київстар» мій телефон зареєстрований та рахується за мною в системі самообслуговування, і будь-яке «випадкове» зняття інформації за моїм номером телефону та IMEI - виключається.

Пользуйтесь консультацией: Шпионские страсти: как защитить телефон от прослушки

Я адвокат, моя діяльність пов’язана виключно з наданням правової допомоги та захистом інтересів клієнтів, і незаконне збирання інформації відносно мене та зняття інформації з моєї телефонної кореспонденції є грубим порушенням закону, а саме, це є порушення вимог ст. 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка гарантує право на повагу до приватного та особистого сімейного життя, також в порушення ст. 31 Конституції України, яка гарантує право громадянину таємницю листування, телефонних розмов, телеграфної та іншої кореспонденції, в порушення ст. 32 Конституції України, яка гарантує не втручання в особисте і сімейне життя, крім випадків, передбачених Конституцією України.

Вважаю, що отримання дозволу суду на зняття інформації з каналів зв’язку мого телефону стало наслідком умисної фальсифікації документів та введення в оману суду з метою отримання особистої вигоди працівниками правоохоронного органу.

З метою встановлення всіх дійсних обставин необхідним є встановлення інформації про те, хто, на якій підставі та у зв’язку з якими обставинам звертався до суду в період з 2013 по 2016 роки з клопотаннями про тимчасовий доступ та з клопотаннями про проведення негласних слідчих дій, зняття інформації, доступу до телефонної кореспонденції за номером телефону та/або IMEI телефонного апарату яким я користувався.

Наголошу, що працівники правоохоронних органів часто не зазначають у своїх клопотаннях до суду номер телефону, обмежившись посиланням на IMEI, разом з тим достовірно не повідомляючи учасникам процесу, кому належить телефонний пристрій, IMEI якого зазначається в клопотанні (під будь-яке кримінальне провадження можна взяти ухвалу суду на прослуховування телефону особи, зазначивши в документах тільки IMEI, телефон особи, яка цікава правоохоронцям, слід відмітити, що ніхто IMEI свого телефону не пам’ятає, та й достовірно з’ясувати кому належить IMEI того чи іншого телефону у суду можливості немає, тобто суд безперешкодно санкціонує прослуховування будь-якого телефону який цікавий працівникам силового органу, чи відомства, але на підставі одного IMEI можна знімати всю інформацію з каналу зв’язку абонента (в тому числі Інтернет трафік, розшифровуючи повідомлення в зі скапу, вайбера та інших програм).

Пользуйтесь консультацией: Ответственность за запись без согласия собеседника телефонных разговоров как своих, так и чужих

В межах проведення перевірки за вказаним фактом, я звертався до Національної поліції та прокуратури, отримав відповіді, що мій телефон не прослуховувався, та відносно мене слідчі дії не проводились, проте, по жодній із перевірок по моїм скаргам не було звернення до мобільного оператора ПрАТ "Київстар" та витребувати у нього інформацію про те, хто та на якій підставі звертався з вимогою про зняття інформації та доступ до телефонної кореспонденції з належного мені телефонного пристрою IMEI: 861888010315931. Тобто, працівники правоохоронного органу свідомо надають інформацію, що прослуховування номеру не було, але приховують, що санкцію вони отримували у суду не на номер телефону, або відносно моєї персони, а саме за номером IMEI належного мені телефонного пристрою, перевірку щодо зняття інформації по IMEI умисно не проводять. Вбачається саме за необхідне провести належну перевірку щодо зняття інформації саме з прив’язкою до IMEI телефону.

Отже, суть проблеми, в тому, що працівники правоохоронного органу беруть санкції в суду на зняття інформації зазначаючи IMEI телефону особи, яка їх цікавить, ці санкції отримуються у кримінальних провадженнях до яких особа, яку прослуховують ніякого відношення не має, легалізувати такі прослуховування працівники органів не можуть, але можуть легко отримувати інформацію про тих, хто їх цікавить.

Є кілька ефективних методів боротьби з таким безчинством:

1). Змінити телефонний пристрій, але це не досить єфективно, так як телефонний пристрій вам прийдеться змінювати досить часто. Зазначу, що працівники мобільних операторів безперешкодно надають працівникам правоохоронних органів номера IMEI тих персон, чиї номера їх цікавлять, проте прослухування – тобто зняття інформації проводять тільки за ухвалою суду.

Вспомните новость: А не шпион ли ты: уголовная ответсвенноть за брелок

2). Змінити IMEI телефону, зазначу, що IMEI – це п’ятнадцяти значний номер, який з’явиться на екрані телефону якщо ввести комбінацію цифр #*06#. Саме цей код зазначають працівники органів у клопотаннях які подають до суду про зняття інформації. Змінити такий номер можна «перепрошивши»телефон, або самостійно, наприклад на телефонах з операційною системою Андроїд легко можна змінити IMEI зайшовши на інженерне меню. IMEI телефону бажано зазначати «000000000000000», оскільки, саме з таким IMEI кодом в Україні зареєстровано кілька десятків тисяч телефонних пристроїв, і по факту отримавши ухвалу суду на такий пристрій знімати інформацію зразу ж усіх неможливо. Детально дізнатись як змінити IMEI телефону можливо на ресурсі YouTube, задавши пошуковий запит «Как изменить IMEI телефона».

3). Також, одним зі способів боротьби є покарання винних, та припинення протиправних дій, для цього потрібно подати скарги до ГПУ, СБУ, НАБУ, НПУ з вимогою провести перевірку щодо незаконного зняття інформації з ваших каналів зв’язку, обов’язково вимагаючи проведення перевірки щодо зняття інформації саме по IMEI належного вам телефону, та вимагаючи пред’явити вам офіційну відповідь, що до вашого мобільного оператора ухвала суду з IMEI вашого телефону не надходила. В разі якщо надходила така ухвала, вимагати проведення службових перевірок та притягнення винних до відповідальності.

Автор статті: адвокат Руслан Бабенко

Джерело: Національна Асоціація Адвокатів України

Читайте статью: Как работает прослушка мобильных телефонов и как от неё защититься

  • 6947

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 6947

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні аналітичні статті

    Дивитись усі статті
    Дивитись усі статті
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст