Головна Блог ... Новини ПАВЛО ПЕТРЕНКО: БЕЗ СТВОРЕННЯ ЯКІСНО НОВОЇ СИСТЕМИ СУДІВ ДЕРЖАВА НЕ ЗМОЖЕ РОЗВИВАТИСЯ ПАВЛО ПЕТРЕНКО: БЕЗ СТВОРЕННЯ ЯКІСНО НОВОЇ СИСТЕМИ...

ПАВЛО ПЕТРЕНКО: БЕЗ СТВОРЕННЯ ЯКІСНО НОВОЇ СИСТЕМИ СУДІВ ДЕРЖАВА НЕ ЗМОЖЕ РОЗВИВАТИСЯ

Відключити рекламу
ПАВЛО ПЕТРЕНКО: БЕЗ СТВОРЕННЯ ЯКІСНО НОВОЇ СИСТЕМИ СУДІВ ДЕРЖАВА НЕ ЗМОЖЕ РОЗВИВАТИСЯ - tn1_0_36282300_1511370280_5a15ae28589e8.png

Створення повноцінної судової системи, яка виносить справедливі рішення та гарантує законність в країні, захист прав та інтересів громадян та виконання рішень Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) стали головними темами інтерв’ю Міністра юстиції Павла Петренка виданню «Деловая столица».

За словами Міністра юстиції, без створення нової української системи судів наша держава не може розвиватися, адже великі стратегічні інвестиції з технологічними ноу-хау не будуть спрямовуватися в країну, де відсутній захист права власності.

Згадайте новину: ДОЖИЛИ!!! З Києво-Святошинського суду втік обвинувачений в умисному вбивстві Стрижка Василь Вікторович! Ганьба конвою!

При цьому він наголосив: за останні 60 років Європа не мала подібного до українського досвіду повного перезавантаження судової системи, до якої входять 8 тис. суддів, кілька сотень судів у всіх регіонах України.

«Той шлях, які демократичні країни проходили за 100-150 років, Україна має пройти набагато швидше», - зауважив він.

Зокрема, за його словами, до оновленого складу Верховного суду увійшли правозахисники, науковці, адвокати, які мають забезпечити нову якість рішень.

«Кардинальні зміни стануть відчутними, коли запрацюють нові апеляційні суди, Антикорупційний суд, районні суди. І через приблизно 2-3 роки з’явиться інша судова система, яка не буде кишеньковою для правоохоронних органів та різних політичних інституцій», - зазначив очільник Мін’юсту.

Він звернув увагу на те, що в українській практиці 98% вироків – звинувачувальні. Натомість у країнах ЄС понад чверть рішень судів - виправдальні.

«І все це багато в чому пов’язане з радянським спадком, коли суди були частиною правоохоронної системи. Крім того, філософія змін покликана пробудити в суддів почуття відповідальності за свою репутацію», - додав Міністр юстиції.

Водночас, наголосив він, створення системи, яка б ухвалювала справедливі та неупереджені рішення, не є одностороннім процесом згори. Вона має бути доповнена також сприянням з боку держави тим громадянам, які потребують захисту, але в силу різних причин не можуть оплатити консультацію юриста чи захист адвоката.

Згадайте новину: Вища рада правосуддя підтримала утворення Чернівецького окружного суду та Черкаського окружного суду

«Вже 3 роки, як введено систему безоплатної правової допомоги, коли всім людям, яких затримано, Міністерство юстиції безкоштовно надає адвокатів. І щороку близько 600 затриманих, а це переважно бездомні, інваліди та інші вразливі категорії, на яких раніше списували різні злочини, визнаються в суді невинуватими», - заявив Павло Петренко.

На його переконання, гучні корупційні справи має супроводжувати спеціалізований антикорупційний суд, куди відбиратимуть у тому числі психологічно підготовлених людей. Адже, скажімо, судді Солом’янського суду зараз змушені розглядати справи, в яких фігурують екс-керівники Державної Фіскальної служби, депутати та ін. Судді перебувають під значним публічним та психологічним тиском і не мають гарантій захисту від впливу.

«У Словенії справи по топ-корупції та організованій злочинності розглядає спеціалізований суд. Його приміщення охороняється навіть більш ретельно, аніж Адміністрація Президента. Збудовані спеціальні житлові приміщення для суддів та їх сімей. І словенська статистика демонструє 25-30% виправдальних вироків», - поінформував очільник Мін’юсту.

Важливим фактором забезпечення прав людини в країні є виконання рішень Європейського суду з прав людини.

«Корінь проблеми лежить у популізмі українського парламенту, який, як правило, напередодні виборів, приймав закони про додаткові пільги різним категоріям громадян: чорнобильцям, пенсіонерам, дітям війни та ін. Через брак коштів не було можливості забезпечувати такі пільги. Інша категорія справ - коли вводився мораторій. Тобто певні категорії або галузі економіки мали преференцію держави (енергетика ЖКХ, шахти) і з них не можна було стягувати борги», - додав Павло Петренко.

Він повідомив: починаючи з 2014 року, українська держава виконала вже понад 3500 рішень ЄСПЛ, які виносилися до 2014 року.

Згадайте новину: В Україні не охороняються 60% приміщень судів

«Сьогодні Мін'юст займається розробкою механізму притягнення до відповідальності тих, хто став причиною винесення рішень ЄСПЛ проти України», - наголосив очільник Мін’юсту.

Джерело: Міністерство юстиції України

  • 1232

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 1232

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст