Головна Блог ... Консультації від юристів Обшук Вашого помешкання або іншого володіння

Обшук Вашого помешкання або іншого володіння

  • Автор: 

    Автор не вказаний

  • 21

  • 0

  • 11616

Відключити рекламу
 - tn1_0_21249500_1508624398_59ebc80e33ece.jpg

Обшук Вашого помешкання або іншого володіння

1. Обшук – слідча дія, тобто частина кримінального процесу. Піддаватися обшуку може як Ваше житло, так і інше володіння (транспортний засіб, офіс тощо). Найчастіше, підставою для його проведення є наявність достатніх відомостей про присутність у помешканні доказів (документів, знарядь скоєння злочину тощо), що підлягають збору під час кримінального провадження.

2. Підставою для проведення обшуку є так званий ордер (ухвала слідчого судді), який надає право один раз проникнути та здійснити обшук житла. Ви маєте право ознайомитись із ухвалою слідчого судді про дозвіл на проведення обшуку та отримати копію цією ухвали перед початком проведення обшуку. Обшук не повинен проводитися у нічний час (з 22.00 до 06.00 години), за винятком невідкладних випадків, які суттєво можуть зашкодити меті обшуку.

Користуйтесь консультацією: Дії при початку обшуку - інструкція

3. Під час проведення обшуку Ви маєте право вимагати присутності Вашого захисника (адвоката). Окрім цього, поліція має забезпечити присутність не менше двох понятих (свідків), що не є зацікавленими особами, а тим паче — працівниками правоохоронних органів. Вони мають право робити свої зауваження, які повинні заноситися до протоколу обшуку.

4. Після закінчення обшуку, Ви маєте ознайомитися з його протоколом, та, за власним бажанням, внести до нього свої доповнення та зауваження. Особи, які проводили обшук зобов'язані надати Вам копію протоколу обшуку разом із додатками (наприклад, акту вилучених речей), у разі Вашої відсутності – повнолітньому членові сім’ї або Вашому представникові.

Результат пошуку зображень за запитом "обшук"

Рекомендації щодо Вашої поведінки під час обшуку.

Обшук, як правило, супроводжують високим рівнем психологічної напруги. Для працівників правоохоронних органів це є невід’ємним елементом їхньої роботи, а от для особи, володіння якої обшукується, це завжди є стресом. Саме тому краще одразу звертатися за допомогою до адвоката, адже потрапляючи у таку ситуацію, можна розгубитися і втратити контроль над ситуацією. Щоб не стати жертвою свавілля правоохоронців, ми радимо дотримуватись таких правил:

  • пильно слідкуйте за діями правоохоронців та контролюйте їх перебування у Вашому житлі. Обшук проводиться кількома працівниками правоохоронних органів, але при цьому вони не повинні обшукувати всі кімнати Вашого домоволодіння одночасно. Якщо хтось із них знайшов заборонений предмет у кімнаті за Вашої відсутності чи відсутності понятих, категорично протестуйте і вимагайте занести до протоколу факт того, що ні Ви, ні поняті під час «знахідки» у приміщенні не перебували (обов’язково зробіть таку заяву до моменту підпису протоколу);

  • особа, яка проводить обшук, має право вимагати від Вас відчинити замкнену шафу, секретер чи сейф, а тому, якщо Ви не хочете, щоб їх просто зламали, краще це зробити (ч. 6 ст. 236 КПК);

  • під час проведення обшуку, поліція має право заборонити присутнім виходити з кімнати чи контактувати між собою. Такі вимоги необхідно виконувати, оскільки працівник правоохоронного органу вправі обшукати кожного з присутніх особисто, якщо вважатиме, що хтось міг взяти чи передати заборонені предмети і приховувати їх (ч. 5 ст. 236 КПК);

  • якщо раптом під час обшуку був «знайдений» незнайомий Вам предмет, ні за яких обставин не беріть його в руки. Не ведіться на провокацію: «Візьми і подивись – це не твоє часом?» – не треба, щоб на чужому предметі з’явилися відбитки Ваших пальців.

Пользуйтесь консультацией: Для чего нужен адвокат во время обыска?

  • якщо під час обшуку були знайдені заборонені предмети , які явно Вам не належать, обов’язково зверніть на це увагу понятих. Ви маєте заявити, що цей предмет (пакет із зеленою речовиною, невідомий короб із характерним запахом тощо) не належить Вам і ні в якому разі не торкайтеся його. Якщо проводиться фіксація за допомогою технічних пристроїв – попрохайте ретельно зафіксувати цей факт, а якщо поліція не перешкоджає Вам, то фіксуйте дії власними технічними пристроями. Після цього наполягайте на внесенні даних відомостей до протоколу та підтвердіть їх власним підписом та підписом понятих. Пам’ятайте, якщо Ви не зробите даних дій, то потім Вам не вдасться довести особисту непричетність до цих речовин.

  • якщо ухвала слідчого судді містить в собі занадто розмиті дані про об’єкт обшуку, то слід про це заявити. Ухвала має бути законною, обґрунтованою та вмотивованою. Невиконання цих вимог тягне за собою визнання обшуку незаконним. Ухвала (ордер) має містити конкретні цілі та підстави проведення обшуку, точні місця проведення обшуків та про предмети, що підлягають вилученню. В даному випадку працівники поліції ігнорують вимоги кримінального процесуального законодавства (КПК), тим самим порушуючи його норми. Ви маєте відмовити їм в проведенні обшуку, а у випадку ігнорування Вашої вимоги вказати це в протоколі обшуку, згодом оскарживши це у слідчого в рамках свого кримінального провадження. Також можна закликати на допомогу понятих або звернутись по телефону до чергової частини поліції - можливо, це допоможе зупинити незаконні дії з боку працівників правоохоронного органу.

Згадайте новину: Обшук з адвокатом: ГПУ заборонила слідчим відмовляти адвокатам у праві бути присутніми при обшуках

Джерело: Порадник "Поліція під контролем"

  • 11616

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 11616

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні консультації

    Дивитись всі консультації
    Дивитись всі консультації
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст