Головна Блог ... Новини НАБУ закликає скасувати зміни до КПК, які паралізують роботу правоохоронних органів НАБУ закликає скасувати зміни до КПК, які паралізу...

НАБУ закликає скасувати зміни до КПК, які паралізують роботу правоохоронних органів

Відключити рекламу
НАБУ закликає скасувати зміни до КПК, які паралізують роботу правоохоронних органів - tn1_0_27644200_1521035671_5aa9299743891.jpg

Національне антикорупційне бюро України закликає Верховну Раду скасувати зміни до Кримінального процесуального кодексу, які паралізують роботу органів досудового розслідування. На сьогоднішньому пленарному засіданні парламентарі мають розглянути проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення кримінального судочинства» №7547 від 05.02.2018, яким пропонується частково вилучити прийняті у жовтні минулого року зміни до КПК.

Читайте статтю: ДБР, НАБУ і ГПУ: розподіл позицій правоохоронних органів

Зокрема, законопроект передбачає скасування поправок до статей 132 184 219 234 242-244 303 КПК України, які, у разі набрання чинності, могли б паралізувати роботу усієї правоохоронної системи держави. Так, пропонується повернути чинну редакцію, відповідно до якої слідчий може звертатися з клопотаннями про обрання запобіжного заходу, арешт майна чи відсторонення підозрюваного від посади до суду за місцем розташування органу досудового розслідування. Також проект закону №7547 скасовує внесені зміни до порядку призначення та проведення експертизи (статті 242-244 КПК України). Крім того, парламентарі пропонують залишити чинну редакцію ст.ст. 303 305 307 309 КПК України (щодо повноважень судді скасовувати повідомлення про підозру та статус підозрюваного у кримінальному провадженні).

Водночас, звертаємо увагу народних обранців на те, що залишається загроза роботі системи правоохоронних органів в частині обмеження термінів досудового розслідування тяжких злочинів до шести місяців із моменту внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань (з можливістю продовження розслідування за рішенням суду). Вкотре наголошуємо, розкриття і розслідування складних корупційних схем у такі стислі терміни є неможливим. Для прикладу, при розслідуванні схем, пов’язаних із виведенням коштів за кордон, детективи НАБУ виявляють ланцюжок, який складається в середньому з 7-10 ланок, через які вкрадені в українців гроші перераховуються кінцевим бенефіціарам. Для здобуття доказів у справі детективи мають проаналізувати банківські операції підприємства кожної ланки. Тобто за таких обставин лише на розкриття банківської таємниці згідно зі ст. 164 КПК знадобиться щонайменше 7-10 місяців, не говорячи про подальше проведення експертних досліджень та інших слідчих і процесуальних дій.

Читайте статью: Опасность коррупции для современного демократического общества и государства. Коррупция как проблема национальной безопасности- политолог Игорь Мизрах

Слід зазначити, що законодавча новела щодо продовження в судовому порядку строків досудового розслідування у справах, де немає підозрюваних чи обвинувачених, фактично не має аналогів у кримінальному процесі цивілізованих країн світу. Згідно з Кримінальним процесуальним кодексом України контроль за дотриманням розумних строків досудового розслідування здійснює прокурор. Тому покладення на слідчих суддів невластивих їм функцій щодо продовження строків досудового розслідування суперечить духу, букві та логіці також і кримінального процесуального законодавства України.

Отже вказані новели суперечать не лише міжнародному праву, але й національному законодавству та призведуть до порушень законних прав заявників, потерпілих, цивільних позивачів, інтересів держави, а також завдань кримінального провадження – невідворотності покарання, оскільки не передбачають можливості поновлення досудового розслідування у разі встановлення особи, яка вчинила злочин, та низки інших обставин, які могли вплинути на результати досудового розслідування тощо.

Зважаючи на все це НАБУ вкотре закликає парламентарів не допустити блокування роботи правоохоронних органів України та скасувати прийняті у жовтні 2017 року радикальні зміни до Кримінального процесуального кодексу (у тому числі і щодо продовження строків досудового розслідування судом).

Нагадуємо, зазначені вище зміни до Кримінального процесуального кодексу України в частині заходів забезпечення кримінального провадження, строків досудового розслідування, здійснення експертиз тощо, внесені Законом України №6232 від 03.10.2017 набудуть чинності 15 березня 2018 року, якщо не будуть скасовані.

Читайте статью: Экс-глава Нацполиции Хатия Деканоидзе: Согласно статистике, в Украине за коррупцию сидит около 10 человек

Джерело: nabu.gov.ua

  • 1247

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 1247

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст