Головна Блог ... Новини МІН’ЮСТОМ РОЗРОБЛЕНО ПАКЕТ ПРОЕКТІВ ЗАКОНІВ У СФЕРІ КОМПЕНСАЦІЇ ЗБИТКІВ ЖЕРТВАМ ВІД УМИСНИХ НАСИЛЬНИЦЬКИХ ЗЛОЧИНІВ МІН’ЮСТОМ РОЗРОБЛЕНО ПАКЕТ ПРОЕКТІВ ЗАКОНІВ У СФЕР...

МІН’ЮСТОМ РОЗРОБЛЕНО ПАКЕТ ПРОЕКТІВ ЗАКОНІВ У СФЕРІ КОМПЕНСАЦІЇ ЗБИТКІВ ЖЕРТВАМ ВІД УМИСНИХ НАСИЛЬНИЦЬКИХ ЗЛОЧИНІВ

Відключити рекламу
МІН’ЮСТОМ РОЗРОБЛЕНО ПАКЕТ ПРОЕКТІВ ЗАКОНІВ У СФЕРІ КОМПЕНСАЦІЇ ЗБИТКІВ ЖЕРТВАМ ВІД УМИСНИХ НАСИЛЬНИЦЬКИХ ЗЛОЧИНІВ - tn1_0_99599200_1526280843_5af9328bf3340.jpg

Про це у своєму відеоблозі розповіла заступник Міністра юстиції Світлана Глущенко, повідомляє minjust.gov.ua.

Вона повідомила, що в Україні існує декілька проблем, пов’язаних з виплатою компенсацій збитків жертвам від умисних насильницьких злочинів.

«В першу чергу, це значна кількість постраждалих осіб. Щороку в середньому в Україні таких осіб – понад 15 тисяч. Крім того, на сьогодні в Україні відсутній дієвий механізм такої компенсації, а також існує велика кількість кримінальних проваджень, де неможливо встановити особу злочинця», - зазначила Світлана Глущенко.

Зважаючи на це, Міністерством юстиції було детально досліджено досвід ряду європейських країн, в яких існують відповідні державні програми та функціонують державні фонди з компенсації. В першу чергу, це такі країн, як Німеччина, Австрія, Нідерланди, Естонія, Швеція.

За словами заступника Міністра, сьогодні в Україні існують всі передумови для розробки відповідної законодавчої бази. Зокрема, у 2005 році наша держава підписала Європейську конвенцію про відшкодування збитків жертвам насильницьких злочинів. Разом з цим, у чинному Кримінально-процесуальному кодексі та Цивільному кодексі передбачено право постраждалих осіб отримувати від держави відповідні компенсаційні виплати.

«Саме тому ми напрацювали шляхи вирішення цієї проблеми. В першу чергу, нам необхідно прийняти відповідний законодавчий акт про компенсацію постраждалим особам. Також створити державний фонд з компенсації та передбачити чіткий порядок і розміри компенсаційних виплат», - зауважила Світлана Глущенко

Відповідно до поставлених завдань Міністерством було напрацьовано три законодавчі акти. Це проект Закону України «Про ратифікацію Європейської конвенції про відшкодування збитків жертвам насильницьких злочинів», проект Закону України «Про компенсацію збитків жертвам умисних насильницьких злочинів», а також проект Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України, який передбачає створення Державного фонду компенсації збитків жертвам злочинів.

Згадайте новину: Думки Мінюсту: КОМПЕНСАЦІЯ ШКОДИ ЖЕРТВАМ НАСИЛЬНИЦЬКИХ ЗЛОЧИНІВ В УКРАЇНІ

Відповідно до законодавчих ініціатив, особи, які матимуть право на компенсацію є: громадяни України; особи без громадянства, які постійно проживають на території України; громадяни інших країн, які підписали Європейську конвенцію про відшкодування збитків жертвам насильницьких злочинів, і стали жертвами відповідних злочинів на території України; іноземці, що стали жертвами злочину на території України, які звернулися за міжнародним захистом та яким було надано притулок або тимчасовий захист на території України або які мають посвідку на постійне проживання; громадяни інших держав Ради Європи, які постійно проживають на території України.

Світлана Глущенко також пояснила, що збитками, які підлягають компенсації, в розумінні законопроекту є: втрата доходу через заподіяння постраждалій особі умисного насильницького злочину, яке завдало істотної шкоди її здоров’ю; витрати на лікування, реабілітацію, придбання або ремонт всіх необхідних допоміжних засобів для нормальної життєдіяльності людини та витрати на поховання.

Відповідний державний фонд, згідно із розробленим Мін’юстом законопроектом, буде наповнюватися в першу чергу завдяки коштами, які будуть скеровані від відбування покарань у вигляді штрафів і виправних робіт. Це кошти, які буде отримувати держава в порядку регресу і які були сплачені постраждалій особі, а також кошти судового збору, у разі, якщо судом було винесено вирок.

«Хочу зазначити, що відповідний проект, який розроблено Міністерством юстиції, був позитивно схвалений Консультативною місією Європейського союзу. На сьогодні Міністерством закордонних справ він скерований Президенту України для його направлення і внесення на розгляд Верховної Ради України»,- підкреслила Світлана Глущенко.

Згадайте новину: В’ячеслав Аброськін: Розкриття злочинів, пов’язаних з умисними вбивствами та замахами, складає 88%

Фото: youtube.com

  • 1152

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 1152

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст